Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

6 magów, radio, i niezbędne pierdoły, jakaś woda. Co więcej potrzeba? Jak czuję, że będzie za mało dorzucam któryś z pasów.

Np tak skonfigurowany w szafie leży:

 

s6300194.th.jpg

 

Od słabszej ręki:

-worek na zrzut

-apteczka

-cargo(woda lub arafatka i szal snajperski)

-kieszeń z puszką survivalową

-coś?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bd_siwek, moja wypowiedź była "no offence" :wink:

 

Jeśli chodzi o DA/CQB to mi jeszcze brakowało: pistolet; 2x zaczepny granat; 2x stun granat; 1x smoke granat; staza i maska p-gaz.

Jak zakładasz do tego pas to faktycznie jest inna rozmowa, bo dajesz jakoś radę resztę "towaru" poupychać :happy:

Edited by Piasek89
Link to post
Share on other sites

Chciałbym złożyć sobie oporządzenie do taktyki zielonej. Do tej pory biegałem i biegam w s95 i chciałbym to zmienić. Myślałem o przejściu na chesta. :)

 

Jako podstawa myślałem o tym:

http://www.casg.pl/product-pol-914-MTG-Spearpoint-Chestrig-SPC-OD-.html

I teraz powstaje problem co dalej. Zastanawiam się głównie nad ładownicami. Myślę o około 8 low-capach. 2 w replice, 6 w ładownicach. Zastanawiam się czy nie wygodniej było by z przodu dać pojedyńcze 3 magi, następnie od strony ręki słabszej podwójną ładownice i to dawałoby 7 magów. Druga opcja to normalnie 3 podwójne ładownice z przodu i tyle.

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,621/-adownica-na-2-magazynki-do-karabinka-G-36

Wiadomo, że chodzi tu o wygodę w pozycji leżącej (wiem, że chest to utrudnia, ale jak już będę leżał to może jednak pojedyńcze ładownice są lepszym rozwiązaniem).

Kolejna sprawa to reszta oporządzenia. Na plecy na jednodniowe akcje:

http://www.casg.pl/product-pol-700-FLYYE-plecak-w-systemie-MBSS-Ranger-Green-.html

Dodatkowo na bokach plecaka myślałem o podpięciu dwóch kieszeni cargo. W razie dłuższych wpadów zawsze mam plecak bundeswehry 65l, więc to nie problem.

Wracając do chesta to dodatkowo chciałem dorzucić:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,630/Kiesze-medyczna-I-K-M-Z-bryzgoszczelna

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,485/Panel-dow-ldcy i na to kieszeń na radio.

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,632/Uniwersalne-cargo-ma-e-bryzgoszczelne-pionowe

 

Jakieś sugestie? Za wszystkie z góry dziękuję. :)

Link to post
Share on other sites

Ja noszę na tym cheście z przodu 3 podwójne na magi, ale to do m4. Ostatnio wrzuciłem jeszcze na bok potrójnego shingla, ale raczej to egzaminu nie zdało. W planach mam jeszcze cargo jakieś na prawo, jeszcze jedną z przodu podwójną do m4 i admin panel (jeszcze noszę 2x pistoletową i 1x na fraga z lewej).

 

Skoro to g36 to podwójne z przodu odradzam - jak się położysz, i jescze w tym MAPie to będziesz tak wysoki jakbyś kucał ;)

Wobec tego brałbym opcję z pojedynczymi z przodu.

 

Inna sprawa, z tym MAPem. kupując tego chesta jarałem się jakie to ja plecaki będę z nim nosił - otóż jeśli masz założone comfortpady, to sobie ponosiłeś plecaki na szelki ;] Zostają albo plecak dedykowany MTG (drogi dość) albo doczepiane na molle (ten map byłby wporzo, tylko w wersji z taśmami, ja noszę hydration carrier condora o takiej samej wysokości PALS - 8), z tym, że musisz sobie skombinować jakiś rękaw z PALSami na dolny tylny pasek chesta.

Mi się fuksem udało dorwać kolegę z niepotrzebnym rękawem, który pierwotnie był przeznaczony do tego, żeby zintegrować pas z kamizelką, ale, żę kumpel pasa nie miał, to mi to odstąpił za piwo. Rozwiązanie idealne, wszystko się trzyma, a plecy wciąż mają wentylację. Ten rękaw to to: http://img406.imageshack.us/img406/8884/beztytuuuwc.jpg z tej kamizelki: http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_kamizelki_taktyczne/kamizelka_typu_tactical_harness_olive_a_c_m-1736.html .

Możesz też ewentualnie zamówić coś takiego u krawca któregoś np z wmasga.

 

Ten panel dowódcy bym odpuścił, za wielkie to, lepiej mały panel minera, akurat na bok, też mi się coś takiego widzi w przyszłości.

 

No i oczywiście całą pierwszą linię by wypadało, szczytem pakowności to tego chesta (mimo wszystkich zalet) bym nie nazwał.

Edited by czlowiek6
Link to post
Share on other sites

Skoro to do zielonej, nie myślałeś o jakimś prostszym i "pakowniejszym" chest'cie ?

Zastanów się nad: http://pstacticalgear.istore.pl/pl/modulowy-panel-piersiowy-basic-1.html

 

Zalety:

- powierzchnia nośna

- prostota

- cena

 

Z powodzeniem zmieścisz panel dowódcy i resztę potrzebnych kieszeni.

No i j/w, jak masz G36 to ładownice na pojedyncze magi :happy:

Link to post
Share on other sites

Mój znajomy na tego chesta i ten plecak i działa. W najbliższą niedzielę może będzie to dokładnie zobaczę jak to wygląda na żywo. Nie pamiętam czy ma comforty pod szelki. Co do ładowności to właśnie zastanawiałem się co potrzebuje mieć ze sobą i na jednodniowe akcje cargo medyczne, cargo zwykłe, plus to co w plecaku powinno starczyć. Wiadomo, że jeszcze dochodzi miejsce w mundurze. :)

Co do panelu dowódcy to też muszę przemyśleć. Ma mi służyć do trzymania map, notesu, czegoś do pisania, kompasu i tyle. Dodatkowo gdzieś w tych okolicach chciałbym mieć radio. :)

Dlatego napisałem tu. Wolę najpierw przedyskutować wszystko i zastanowić się dobrze. :)

 

EDIT:

Piasek89, chest który pokazałem wydaje mi się bardziej wygodny ze względu na szelki. Do tego ma chyba większą powierzchnie nośną, hmm? Jest na Miwo parę chestów ciekawych, więc nad nimi też myślę. Ale szelki w tym modelu są chyba najciekawsze.

 

EDIT 2:

Zapomniałem dopisać, że do tego wszystkiego jeszcze dochodzi torba zrzutowa. :)

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites

Chest od MTG wydaje się być wprawdzie mało pakowny, ale jest to konstrukcja bardzo fajnie przemyślana. Powierzchnia jest w zasadzie wystarczająca w zupełności, gdy to już dokładnie wiemy co i gdzie chcemy umieścić. Chest jest wąski, dzięki czemu można w miarę bezproblemowo stosować pasoszelki na cięższe oporządzenie (przynajmniej jeśli ktoś jest odpowiednio wysoki to będzie mógł tak robić). Sam chest-rigg powinien w zupełności wystarczyć na zwykłe strzelanki.

Mam chesta z miwo (chińczyk), który z chęcią zamieniłbym na coś pokroju produktu MTG lub RRV-ki (dobre i nie tak strasznie drogie są produkty flyye), gdyż po moich doświadczeniach z oporządzeniem stwierdzam, że mniejszy ale lepiej pomyślany chest, wspomagany w razie potrzeby pasoszelkami, panelem udowym lub małym plecakiem jest najlepszym rozwiązaniem.

Link to post
Share on other sites

dscf0339l.jpg

Do chudych nie należę, ale jakiegoś wielkiego brzucha też nie mam. :P

Karmazyt, może chodzi Ci o coś w tym stylu?

http://www.casg.pl/product-pol-679-FLYYE-Wasatch-WSH-HSGI-Ranger-Green-.html

A co do chesta z mojego pierwszego linku to chyba najlepiej będzie jak sobie przymierze od znajomego i ocenię jak to wygląda na mnie. Poza tym dostawa do casg.pl będzie w styczniu, więc chwila na zastanowienie się jeszcze jest. :)

Tony, jak zobaczyłem chesta od MTG to stwierdziłem, że muszę mieć coś takiego. Wydaje się naprawdę dobry, tak jak piszesz. Do tego ocena znajomego też jest jak najlepsza. Myślę, że zdecyduje się na niego. Pozostanie tylko, tak jak mówisz, dobre i przemyślane rozmieszczenie ładownic, itp. :)

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, mi by brakowało boków w tym chest'cie co go podlinkowałeś w ostatnim post'cie. Pozatym z frontu już nic nie zamieścisz raczej, jeśli to ma być do zielonej (pamiętaj o komforcie leżenia/kucania/poruszania się ogólnie). Sam korzystam z chest'a w zielonej (szyty przez Qbona), z frontu mam 4 podwójne ładownice pod emkowe magi wyżej zamontowane dla komfortu leżenia i wyciągania, boki to małe cargo (ewentualnie apteczka zrywana, ciągle walczę co lepiej), 3xgranaty i mag do krótkiej. W kamizelce mam kieszeń wewnętrzną (zaraz pod panelem piersiowym) i tam noszę np. mapę i małe duperele. W zielonej boczki się przydają nawet (zawsze możesz umieścić tam ładownice na 2/3 magi). Do tego mam PT3 (choć dla mnie chyba troszkę za wysoki- jestem na etapie składania duty belt'a, lub zakupu PT2 przynajmniej, może spisze się lepiej), ale to już inna bajka :)

Link to post
Share on other sites

@Catch

Naiwnością? Nawet szturmowiec Gromu nie ma więcej jak 6-8 magów w oporządzeniu, bo to po prostu za ciężkie. Oporządzenie ma umożliwiać walkę i stanowić wsparcie przy jej prowadzeniu, a nie zarzynać ciężarem. Piszę o realnych możliwościach przy oryginalnej wadze każdego elementu, czyli w tym przypadku magazynka załadowanego trzydziestoma nabojami ostrej amunicji.

 

Oczywiście, że każdy się bawi jak chce się bawić, ale i tak nie doczytałeś mojej wypowiedzi.

_______

@Goryl017

Co do kota to również mi się ten kawał bardzo podoba :D. Ja swoją używaną G36 kupiłem z ciężarkami ołowianymi w magach i była ogólnie lekko podrapana ;). Ślady jak po kocie :).

 

Jednak, tak przy okazji chciałbym poznać ciężar tego oporządzenia. Chciałbym porównać do swojego, najlepiej w tzw. realu.

_____

 

BTW.

Najbardziej podobał mi się tekst na strzelnicy jak towarzycho lubujące się w szynach wzięło karabinek M4 z szynami na chwycie przednim "K***a jakie to ciężkie!!!". Dla porównania karabinek M4 bez szyn ważył jakby o połowę mniej, oczywiście to odczucie względne.

Edited by Pik
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, mi by brakowało boków w tym chest'cie co go podlinkowałeś w ostatnim post'cie. Pozatym z frontu już nic nie zamieścisz raczej, jeśli to ma być do zielonej (pamiętaj o komforcie leżenia/kucania/poruszania się ogólnie). Sam korzystam z chest'a w zielonej (szyty przez Qbona), z frontu mam 4 podwójne ładownice pod emkowe magi wyżej zamontowane dla komfortu leżenia i wyciągania, boki to małe cargo (ewentualnie apteczka zrywana, ciągle walczę co lepiej), 3xgranaty i mag do krótkiej. W kamizelce mam kieszeń wewnętrzną (zaraz pod panelem piersiowym) i tam noszę np. mapę i małe duperele. W zielonej boczki się przydają nawet (zawsze możesz umieścić tam ładownice na 2/3 magi). Do tego mam PT3 (choć dla mnie chyba troszkę za wysoki- jestem na etapie składania duty belt'a, lub zakupu PT2 przynajmniej, może spisze się lepiej), ale to już inna bajka :)

 

Znajomy też dokupił sobie pas ze względu na "potrzębę miejsca" i mi też radził. Tak czy inaczej myślę, że już mi sporo pomogliście. Zacznę od chesta, do tego na przód 3 pojedyńcze ładownice na g36 (myślałem o podójnych do emki?), od strony słabszej ręki podójna ładownica na magi i obok, albo druga podwójna, albo cargo medyczne. Od strony silniejszej ręki cargo lub w przypadku gdy na lewo pójdzie dodatkowa ładownica to cargo medyczne. Na klatę panel do trzymania map, itp i obok radio. Na plecy jak wspominałem plecak, najprawdopodobniej z dodatkowymi cargo po bokach i tam kulki, żarcie itp.

Link to post
Share on other sites

nawet złym przykładem byłyby amerykańskie jednostki stacjonujące w A-stanie ;-) (Seal czy SF)

te co działają z pojazdów zobaczysz z trzema-czterema magami na lekkim plate. Czy to jest od razu wskaźnik ile trzeba nosić ?

Zielona Taktyka i dalekie patrole (nawet te w A-tsanie) rządzą się innymi prawami.

Nie ma szybkiego wsparcia, jesteś daleko od swoich lini..musisz dźwigać więcej.

Link to post
Share on other sites

WSH jako takim klasycznym chestem nie jest. Prędzej zaliczyłbym go do plate carrier'ów ze względu na możliwość przenoszenia płyty z tyłu i z przodu. Ogólnie bardzo dobrze pomyślana kamizelka jednak w Twoim przypadku byłby jeden duży problem. Magazynki od G36 zachaczają przy wyjmowaniu ich z wbudowanych ładownic, pojedyńcze jak i spakietowane. Tak, po uprzednim wyregulowaniu, do wbudowanych ładownic jest możliwość wsadzenia dwóch spakietowanych magazynków od G36, natomiast o ich szybkim wyjęciu można pomarzyć.

Link to post
Share on other sites

Seba , osobiście uważam ,że "cholernie" wysoko ponad ziemię będziesz wystawał z chestem o podwójnych ładownicach na klacie.

Z tego co właśnie obadałem to 2 połączone ze sobą magi od G36 są jak 3 magi od AK. Ja w swojego pakuje 6 blaszaków (7.62) w podwójne ładownice ,a i tak czuje ,że dość mocno wystaję nad ziemie. Licząc do tego fakt ,że jesteś masywniejszy niż ja więc możesz to odczuwać jeszcze bardziej.

 

Zresztą obada się to w tą niedzielę. ;)

Edited by Adi.K
Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że gietkowe magi będą haczyć w ładownice od emki...

Kiedyś spróbowałem jednego maga bo miałem m4 i g36c na "boczną" i mocowałem się dobre pół minuty zanim wyjąłem draństwo :D Co prawda z boku było bardzo ale stamtąd emkowy po prostu wyciągam.

 

Dobrym pomysłem jest kupienie adaptera na magi m4 do gietki - mnóstwo problemów idzie w odstawkę.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...