Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

A ja mam z kolei pytanie z całkiem innej beczki- składam właśnie oporządzenie do CQB, jestem na etapie pasa operacyjnego. Zestaw umyśliłem sobie taki- 4 podwójne ładownice pod magi emkowe (dwie na krótkie i dwie na długie) 2x podwójna pod granat, mały nadupnik, do tego kabura i ładownica pod mag zapasowy. Pas noszony będzie na szelkach ucieczkowych. Jakieś porady, uwagi? Sam z CQB mam mało do czynienia, podglądam trochę innych, co noszą i taki zestaw mi z tego wyszedł.

Drugie pytanie,dwuczęściowe, dotyczy kabury-

1.czy jest sens kupować kaburę twardą, kydexową, czy starczy materiałowa?

2. gdzie lepiej ją nosić udo czy przy pasie (na kamizelce jakoś chyba bez sensu, lans w czystym wydaniu to raczej jest).

Kabura ma służyć i w zielonej i w czarnej, więc domyślam się, że pewnie polecicie panel udowy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kabura z kydexu na udo do czarnej to optymalne rozwiązanie.

 

W zielonej kabura udowa nie sprawdza się w ogóle. Lepiej mieć czy to na pasie czy na kamizelce jeśli masz miejsce.

W zasadzie pistolet w zielonej możesz mieć w wewnętrznej kieszeni kamizelki, bo dostęp do niego nie musi być szybki.

Link to post
Share on other sites

Natomiast kydex na biodro sprawdza mi się. Choć kompromis.

PS a kydex ogólnie rządzi. A) nie gubisz magów, B) najczęściej dobycie jest szybsze i C), najważniejsze, schowanie krótkiej i powrót na długą jest szybie i bezpieczne dla krótkiej.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki. Faktycznie, już rozważałem schować kaburę do krótkiej gdzieś w oporządzeniu. Teraz czas poszukać jeszcze drugiej na pas. Problem leworęczności się kłania, mało dla nas jest artykułów (trzeba się trochę naszukać).

Seba, faktycznie, poszukaj dedykowanych dla gietek, ewentualnie zamów u krawca jakiegoś. Moim zdaniem taki układ jak podałeś (pojedyncze z przodu, na bokach podówjne) jest najlepszym wyjściem. nie wiem czy nawet z przodu nie możesz sobie pozwolić na 4 pojedyncze ładownice, przy szerszym chest'cie nadal będziesz miał sporo miejsca po bokach.

Link to post
Share on other sites

Dostałem ciekawą propozychę i chyba zrezygnuje z MTG. Chest będzie mniej więcej wyglał tak:

http://s206.photobucket.com/albums/bb264/Bombel-/?action=view&current=DSCN3888.jpg

Tylko, że z panelem plecowym. A co do oporządzenia to lecąc od lewej: cargo medyczne, podwójna ładownica na g36, 4 pojedyńcze ładownice na g36 i cargo zwykłe. Jeszcze z lewej strony torba zrzutowa. Na klacie panel dowódcy, a na nim radio. Myślę, że to będzie najbardziej optymalne rozwiązanie. :)

Kolor chyba RG. Chciałbym wybrać najbardziej uniwersalny kolor do taktyki zielonej. Może macie jakieś inne pomysły?

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites

Wszystko super, ale dwie sprawy- po co ci panel na plecach? Ewentualnie zrób sobie złączone szelki (Qbon taki patent robił, pewnie nie tylko on z resztą). A panel dowódcy wrzuć sobie pod ładownice z przodu, nie jest to aż tak szerokie, żeby przeszkadzać a tam lepiej będziesz miał nawet w nim grzebać.

P.S. widzę, że materiał idzie hurtowo u Bombla, bo ja też teraz akurat zamawiam i też w RG :D

Link to post
Share on other sites

Dostałem ciekawą propozychę i chyba zrezygnuje z MTG. Chest będzie mniej więcej wyglał tak:

http://s206.photobucket.com/albums/bb264/Bombel-/?action=view&current=DSCN3888.jpg

To chest znany jako RRV (Rhodesian Recon Vest), o którym zresztą wspomniałem jako alternatywa dla chesta MTG.

Popatrz tylko czy nie znajdziesz tego w lepszym wykonaniu, to ze zdjęcia wygląda wprawdzie nieźle, ale mogłoby być lepiej.

No i nie trzeba od razu brać do tego pleców: w oryginale plecy były odczepiane, w większości kopii jest tak samo. Rozwiązanie bardzo praktyczne, na początku zaś nie widzę potrzeby byś od razu brał z plecami - te przydają się tylko do lansu, na milsimy (gdy pełna balistyka daje realne korzyści) lub gdy w środowisku bawicie się w bardziej ambitne treningi grupowe - zwłaszcza CQB (gdy to z ładownic montowanych na plecach może ktoś korzystać)

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem to będą łączone szelki. Źle wyraziłem się za pierwszym razem. Co do płyt to nie planuje używać i chest nie będzie miał takiej opcji. Co do samego wykonania itp. to tu jest temat odpowiedni :

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/107403-oporzadzenie-uzytkownika-bombelsars/page__st__20

A tu nie róbmy offtopu i zostańmy przy samej konfiguracji. :)

Link to post
Share on other sites

Witam!

Pik, jak tylko wpadnie mi waga w łapki to dokonam pomiaru.

Jednak co ma powiedzieć chłop, co mu przyszło targać PK? Sama broń to dobre 9 kilo, a amunicja? Przecież 100 nabojowa skrzynka, to farsa dla takiego gnata.

I nawet podział amo na innych członków patrolu, to rozwiązanie połowiczne. Kilo jest kilo i nie znika.

Tu załączam wersję mini w realu.

75310430.jpg

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego wszyscy zrzędzą na KMistę, bo "wlecze się za zespołem". Jest chwalony jak zaczyna prać w odpowiednim kierunku :). Musi mieć czym łomot przeprowadzać. Poza tym, jak wiadomo, goście od dźwigania sprzętu ciężkiego (zwyczajowo) do wagi piórkowej nie należą :).

Link to post
Share on other sites

Wystawiać największą siłę ogniową na pierwszy ostrzał? Z taką teorią się jeszcze nie spotkałem. Może nie jestem specem od taktyki, ale z mojej wiedzy wynika, że z przodu idzie szpica(może pełnić rolę nawigatora), która i tak jest narażona na niesamowity stres, a pchać tam obładowanego żołnierza z rkm'em... Nie wydaje mi się, jeśli nie mam racji to proszę mnie poprawić.

Edited by Azur
Link to post
Share on other sites

Witam ;) Moja przygoda z emkami dobiegła końca, zapałałem miłością do stajni AK, alisów dawno się pozbyłem, resztki holendra starego typu idą precz na alledrogo, i w związku z tym mam banalne pytanie, za które zostanę pewnie wyśmiany. Przeglądałem temat i stronę MP, na początek nowej drogi biorę ST2, PT3 i takie tam ładownice. Z racji tego, że zdarza mi się pobiegać i w panterce leśnej, i w pustyni, czy we fleku - brać balast w panterze czy MC?

Już możecie się śmiać ; ) Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Mam problem z umiejscowieniem PTT na kamizelce. W obecnym miejscu jest dobrze ale nie do końca mi tak pasuje, bo jak założę pas 3-pkt z gnatem to zdarza się że dociska mi ptt. Macie jakieś patenty na to? Jeszcze jedno, kabel nie może byc za bardzo wygięty, przy wtyczce od bowmana musi być całkowicie prosto(lutowany kilka razy:/)

 

Ta czerwona linia ilustruje jak idzie kabel Bowmana.

 

ciras.jpg

Link to post
Share on other sites

U mnie jest to lewe ramię - na początku lewej szelki od chest-riga. Z tym, że u mnie kabel od headsetu do PTT jest zbyt długi, toteż jest on przewleczony przez palsy na ramieniu chesta - wtyczka jest dzięki temu stabilniejsza, ale nie mogę szybko całkowicie pozbyć się headsetu.

Link to post
Share on other sites

Kolego, pomijam że ta kamizelka jest źle złożona (kabel QR nie powinien w żadnym razie być na wierzchu), to masz też źle założone PTT i niepotrzebnie wyginasz ten nieszczęsny kabel, przycisk powinien być ułożony bocznie po lewej stronie, niżej niż jest obecnie (zakładam że jesteś praworęczny) wstaw tam sobie np klipsa MALICE, wpleć go w PALSy i zamocuj do niego PTT (choćby robiąc odpowiednie otwory w MALICE, po to jest. Radio gdzie masz? na przednim panelu? Cummerbundzie, czy na plecach tej kamizelki?

 

No i po co ci kamizelka zintegrowana skoro nosisz ją pustą?

Link to post
Share on other sites

Wszystko mi jedno czy QR jest na wierzchu, bo i tak nie działa, a jeśli by działał to z niego nie korzystam (nie zjeżdżam po budynkach, nie skaczę do wody, ja sie po prostu strzelam z kumplami).

Kiedys miałem przycisk bokiem po lewej stronie od admin panel, tam gdzie teraz jest lightstick i pas nośny wciskał mi przycisk :/

 

Co rozumiesz przez słowo "pusta", to że nie ma magów w ładownicach, nie jest wypchana do granic możliwość?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...