Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

1002392k.th.jpg

 

Moje oporządzenie do zielonej, jeszcze nie było testowane. Do tej pory używałem s95 i chciałem zmiany. Padło na chest i będę testował. :)

Jak widać od ręki słabszej: cargo, a na nim dwie ładownice na szybkoładowarki, podwójna ładownica do G36, 4 pojedyńcze ładownice do G36, apteczka. Wyżej panel admina, a na nim radio. Na plecy MAP i dodatkowo myślałem o nerce na drobiazgi, jak zestaw survivalowy, telefon, imbusy, itp. Oczywiście MAP jako plecak jedniodniowy, na dłuższe wypady mam plecak 65l BW. Zarówno plecak, jak i chest jest w RG. :P

 

Jakieś uwagi? :)

Edited by Seba_stian
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kamizelka nie jest kopią MTG. Chest jest wzorowany na RRV, a jedynie prosiłem o szelki łączone, bo strasznie mi nie podchodzą zwykłe w chestach. Jak coś mogę Ci podesłać zdjęcia chesta bez ładownic to będzie to lepiej widoczne.

 

A jak z konfiguracją? Jakieś rady?

Link to post
Share on other sites

No i właśnie to są najważniejsze różnice pomiędzy rrv a chestem mtg, szelki wyglądają identycznie, poduszki pod szelki też więc po prostu napisz czyja produkcja, co do konfiguracji to brakuje 1 lini, krótka, magi do krótkiej itp ,apteczkę wrzuć do 1 a zamiast tego do 2 daj granaty, sam chest jaki wielki by nie był, raczej rzadko kiedy będzie wystarczający

Link to post
Share on other sites

No i właśnie to są najważniejsze różnice pomiędzy rrv a chestem mtg, szelki wyglądają identycznie, poduszki pod szelki też więc po prostu napisz czyja produkcja, co do konfiguracji to brakuje 1 lini, krótka, magi do krótkiej itp ,apteczkę wrzuć do 1 a zamiast tego do 2 daj granaty, sam chest jaki wielki by nie był, raczej rzadko kiedy będzie wystarczający

 

w zielonej pierwszą linią to raczej jest nerka i kurtka a nie pas i szelki.

apteczkę można wrzucić do smocka.

a pistolet jak kto lubi..to jest zielona gdzie pistolet nie ma takiego znaczenia..no chyba że hush puppy

Link to post
Share on other sites

Witam. Obecnie odstawiam Alicję na bok i mam pewien problem z dobraniem konfiguracji. Wybór padł na rozbudowane chesty, moją uwagę przykuły kamizelki RRV TMC i WSH Flyye. Współpracować ma to z patrol packiem + samym pasem LC-3 (bez szelek) na którym byłby jedynie Ka-Bar, worek na zrzut i ewentualnie M12, które chyba wyrzucę z uda. Dlaczego bez szelek? 4 pary grubych kawałków materiału na ramionach to stanowczo za dużo. Pod kamizelką właściwą dopuszczam coś w stylu RBA etc. z pianką/karimatą, bowiem jestem chudy :icon_razz2: . Miałoby to za zadanie usztywnić całą konstrukcję i pogrubić sylwetkę w celu lepszego dopasowania kamizelki.

 

Zależy mi też na camel backu, ale do patrol packa w molle go nie wrzucę, jedynym wyjściem jest tu pokrowiec na palsach na WSH i problemy z noszeniem plecaka lub na palsach bocznych patrol packa, boję się tylko czy byłoby to funkcjonalne.

Pytanie dodatkowe: W HSG jest możliwość noszenia camela i płyty jednocześnie, wie ktoś czy Flyye skopiowało ten element i jest szansa na camela w tamtym miejscu?

 

Kamizelka ma być używana głównie w zielonej, docelowo ma na niej być 2x frag pouche, 8 magów do emki, admin panel, 1x ładownica pojedyncza do pistoletu, apteczka, cargo/saw pouch, małe radio + inne duperele na które miejsce już znajdę. Byłoby miło gdyby zmieściło się coś gdzie wrzucę gore.

 

Konfiguracje obmyślałem sam, na bazie doświadczeń z noszenia sprzętu na alice.

Połowa rzeczy które wymieniłem pewnie do zielonej się nie nadaje, prosiłbym jednak o jakieś konstruktywne i racjonalne propozycje co mógłbym jak zrobić i z czym połączyć, aby było wygodnie i sensownie :wink: .

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Widać że to przesiadka z innego systemu wartości...

 

Najpierw zadaj sobie pytanie czy zamierzasz tak naprawdę nosić balistykę? Noszenie karimaty to bzdura jest. Rozumiałbym jeszcze "treningowo" jakieś symulatory wkładów balistycznych. Zarówno Weestach HSGI jak i RRV Eagle to są zasadniczo platformy plate carrierów - noszenie ich bez płyt ma niewiele sensu. Obecne kamizelki ochronne też nie mają nic wspólnego z tym grzmotem jakim była RBA. Szelki niskoprofilowe można nosić pod spodem bez problemu - czy to w układzie Y,X czy H to nie jest ten dramat z ALICE. Co do pasa to też wywal LC-3 i zastąp to albo sztywnym gunbeltem z comfort padem albo - co być może rozsądniejsze jakimś wąskim (2 PALSowym) pasem modułowym albo rękawem na rescue belta.

 

Problem hydracyjny rozwiąż tak że albo mały plecak hydracyjny np MULE na plecy, albo większy plecak patrolowy na plecy Camel do środka, załatw sobie miękki zbiornik Source, miękką manierkę USGI albo Camelbakowską better bottle/Nalgene jako osobną hydrację na 1 linię, albo na chesta jak upchasz, choć z tego co piszesz to raczej na 1 linię musi temat iść bo jesteś za chudy.

 

Generalnie poczytaj 1 część tego wątku - którą zamknąłem bo była już trochę przerośnięta. Potrzebujesz rozsądnego podziału sprzetu na linie. 1 linia to pas z lekkimi, płaskimi szelkami. 2 w twoim przypadku to powinien być raczej lekki chestrig w stylu http://www.mayflower-rc.org/store/index.php?p=39 - nie RRV bo jest za wielkie, jeśli jakaś balistyka to niskoprofilówka pod spód i tyle. Ogranicz też ilość śmiecia w stylu admin panele - normalnie przydatne jest raczej więcej magazynków do pistoletu niż miejsce na naszywki. Gore i tak do plecaka - nie myśl kategoriami ALICE bo to zupełnie inna konwencja.

 

Przemyśl, w razie czego pytaj. Aha - i sprzedaj M12 a kup coś porządnego na te czasy. Kydex jakiś kulturalny. W miare możliwości nie karm Chińczyków - złodziei jakich jak Flyye albo TMC - daj zarobić rodzimym krawcom z małych firm takich jak PSTG, MTG czy inne. Nie ma się co przebierać za rangiersów czy inne uszczelki - lans żaden a obciach u poważnych ludzi jak 150.

Link to post
Share on other sites

Witam w tym jakże ciekawym wątku. Ten przeczytałem cały, poprzedni nie całkiem;)

Mam kilka pytań i byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

 

1. Chciałbym kupić modułowy pas taktyczny rats : http://miwomilitary.pl/?p=8.1177.PT-'RATS'.F-13.MIWO-MILITARY , ale nie bardzo wiem jaki rozmiar? Mam obecnie 96 cm w pasie ale do wiosny zejdzie do 90 i nie wiem czy wziąć S czy M?

 

2. Czy cordura multicam z Miwo Praszka i Miwo Lubliniec różnią się mocno kolorystycznie, bo chciałbym dokupić parę kieszeni z Praszki do zestawu bazowego z Lublińca?

 

3.Która kieszeń będzie najlepsza do granatu rozpryskowego GR-2 http://www.asg.com.pl/Granat_rozpryskowy_GR-2,p,1679.php ?:

- kieszeń na pojedynczy granat dymny - http://miwomilitary.pl/?p=8.275.KIESZEN-NA-GRANAT-DYMNY.C-07.MIWO-MILITARY

czy kieszeń na granat typu flash-bang - http://miwomilitary.pl/?p=8.387.NA-GRANAT-FLASH-BANG.C-11.MIWO-MILITARY

 

4. Do takiego pojemnika na gaz / brak wymiarów/

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_221&products_id=2139&name=VFC_-_TD_Multiport_Stun_Grenade_-_Pojemnik_na_GreenGas

to jaką kieszeń?

http://miwomilitary.pl/?p=8.387.NA-GRANAT-FLASH-BANG.C-11.MIWO-MILITARY

czy

http://miwomilitary.pl/?p=8.1304.NA-1-GRANAT-NICO.C-13.MIWO-MILITARY

 

5. czy warto wziąć taki mapnik na rękę, czy jest to niewygodne?

http://miwomilitary.pl/?p=8.1366.MAPNIK-NA-REKE.C-32.MIWO-MILITARY

 

To na razie tyle:)

Link to post
Share on other sites

Witam,

na zdjęciach jest moje oporządzenie, które głownie wykorzystywane jest w CQB.

Lecz niestety czasy się zmieniają, ludzie i miejscówki też i nadszedł powrót do lasu.

Na fotkach nie widać broni: jest to MP5 (co można wywnioskować po magazynkach) oraz Glock 18C (AEP).

Generalnie mundur to: całoroczny WP wz. 93 (letni też, gore itd. - wszystko WP).

Buty MAGNUM Stealth, rękawice BW lub MECHANIX MPACT - zależnie na co mam chęć...

Na fotkach:

CHESTRIG: konstrukcja własna, wykonanie znajoma krawcowa, a na nim:

- 3 x ŁADOWNICA CQB MIWO na 3 magi do PM + 9 low-cap'ów 48 BB CYMA

- IKMZ MIWO PRASZKA + wyposażenie

- cargo pionowe średnie MIWO (cordura) + amunicja i jakaś drobnica

- kieszeń na mini radio MIWO L + PMR

- 2 x lightstick

- ładownica CQB na 2 magazynki do pistoletu MIWO - a w niej BBloader i magazynek do GLOCKA 18C [AEP] w obudowie z maty modelarskiej czy jakoś tak

- izolka

clipboard01nn.th.jpgclipboard07g.th.jpg

 

PAS LC3:

- panel udowy prawy MIWO L, a na nim kabura GADŻET MIWO L + GLOCK 18C CM [AEP]

- kieszeń na nóż MIWO + MULTITOOL (na panelu prawym)

- panel udowy lewy MIWO L, a na nim kieszeń na opatrunek MIWO P + opatrunek WP i czerwona szmata, kieszeń na granat dymny typu M18 MIWO P a w niej BBloader stylizowany na granat dymny, kieszeń mała na latarkę MIWO + latarka (jakiś no name)

- na pasie: kieszeń na granat MIWO + skorupa F1, kieszeń po nożu WALTHER a w niej bateria 8,4 V do AEP'a, kieszeń na magazynek IVOHEST do P-83 (a w niej magazynek do AEP'a), worek zrzutowy MIWO

clipboard02cq.th.jpgclipboard03ji.th.jpg

 

Pokrowiec na balistykę MORATEX - niestety nie pamiętam jaka dokładna jest jego nazwa + płyta od OLV - niestety nie mieści się idealnie - jest troszkę dłuższa od kieszeni, ale da się ją zapiąć + do całości poszycie z karimaty od wewnątrz, a tak żeby było...

clipboard04uu.th.jpgclipboard05rj.th.jpg

 

Pokrowiec DROMADER MIWO P + wkład z BBMAX - daje rade + cargo pionowe średnie z MIWO L z racją żywnościową (na zdjęciu sucha "S") + kieszeń uniwersalna mała MIWO, a w niej kuchenka na paliwo stałe WP (typu esbit) + paliwo.

W CQB wykorzystywane rzadziej, ale czasami tak - zależnie od sytuacji.

clipboard06nl.th.jpg

 

Na zdjęciach nie ma nakolanników i ciężkiej repliki MICHA 2001 (zamiennie wz. 2005 stosuje).

 

Całość chciałbym przerobić trochę pod "zieloną" teraz i niestety część musi odpaść jak panele zapewne - kabura udowa się nie spisuje, ale nie wiem jak to wszystko czy też część z tego upchać - tym bardziej na dłuższe wypady z plecakiem (mały patrolowy z zasobnika piechoty górskiej WP jak i z zasobnikiem).

Do wszystkiego posiadam jeszcze manierkę US wraz z pokrowcem MIWO jak i jakieś duże cargo itd.

Krawcowa szyje panel na wzór tego co w MIWO P, który robi za bazę plecaka, ale tak czy inaczej zbytnio nie rozwiązuje mi to kwestii całokształtu do "zielonej".

 

W odwodzie do zielonej jest AKSU + 4 magi i ładownice kwadrat 2 (2 szt.), ale jest to za mała ilość dla mnie i chwilowo nie uzupełniam tego wariantu więc pozostaje wariant z MP5.

 

EDIT: fotki

EDIT 2: całość z wodą waży ok. 22 kg - mundur, buty, repliki, oporządzenie i szpej (bez hełmu).

Edited by wojtekk8
Link to post
Share on other sites

Nóż (multitool) jest w kieszeni na niego przeznaczonej. Z resztą magazynek do broni (nie ważne czy w robocie - nie licząc kabury skórzanej - noszę go po stronie przeciwnej do broni czyli słabszej ręki).

Jeżeli chodzi Ci o to, że mógłbym BBloadera zapakować do GLOCKA to wiem, że jest tam jeden mag (w zasadzie jeszcze nie dawno były tam 2 x BBloader), a mag do pistoletu jest jeszcze na pasie.

 

Jeżeli skończę projekt pojemnika na kulki zrobionego z opakowania na amunicję 9 mm i łusek z odpowiednim dociążeniem to wtedy BBloader pewnie zniknie z tego miejsca na rzecz kolejnego maga. Pojemnik ma mieć wagę ok. 0,6 kg i mieścić tyle BB ile normalnie naboi by się w nim mieściło czyli 50 szt. Może powiększę to do 100 - 120 lub zapakuję tam bbloader w ten koszyczek do amunicji.

 

Poza tym nic byś nie zmienił?

 

Niestety w zielonej kabura na udzie ma tendencje do wypinania maga z glocka, a i gdzieś też słyszałem/czytałem (nie pamiętam), że udowa do zielonej to nie bardzo.

Niestety albo i stety nie jest to żadna stylizacja czy też reko więc nie opieram się na doświadczeniach innych w tym względzie.

Po prostu chcę dostosować sprzęt z CQB/MOUT do czysto zielonej taktyki.

Link to post
Share on other sites

wojtekk8 nie chodzi o to że kabura udowa nie bardzo ponieważ jest niezgodne z reko, po prostu w zielonej wszelkiego rodzaju kabury czy panele udowe potrafią zajść za skórę bardzo mocno dlatego nie korzysta się z tego (jest nie wygodne, przemieszcza się, uwiera)

ja też składam sprzęt do zielonej i to co na udach idzie u mnie na pas z szelkami ucieczkowymi, dużo wygodniej tak jest

Link to post
Share on other sites

Żadnego reko nie stosuję. Szukam tylko odpowiednich rozwiązań.

Akurat jeżeli chodzi o kaburę to przesuwa się minimalnie, ale przy czołganiu jest już gorzej ze wszystkim co na udzie.

Z umieszczeniem kabury na pasie może być problem przez cargo. Jak zdejmę cargo i wpakuję tam kaburę to może być problem z dostępem do niej, a i tak wtedy tracę powierzchnię nośną na mini radio (może iść na górę chesta - raczej średnie rozwiązanie lub na tył pasa).

 

Jeszcze myślę nad wykonaniem panelu, który byłby odpowiednio przymocowany na przodzie ładownic do MP5 - odpowiednie rozmowy prowadzę już z MSGEAR lub zabiorę się sam za niego. Tylko, że z przeniesieniem wszystkiego (ładownica na granat dymny, kieszeń na opatrunek itd.) na przód może być problem z grubością całości.

 

Na krótkie wypady do lasu takie rozwiązanie daje rade, ale już przy długich i dynamicznych akcjach w zielonej jest gorzej.

Przy długich wypadach na pas dochodzi manierka US z kubkiem więc powierzchnia nośna ogranicza się bardziej...

Link to post
Share on other sites

A mógł zabić...

 

Pytanie, który jako duty belt noszony wraz z comford padem. Mam na nim fast maga, worek i kaburę udową.

http://www.bron.pl/shopbron/product/ODZIEZ-I-OBUWIE/Pasy/Pas-5.11-Operator/2161

http://www.cqbtactical.pl/product_info.php?cPath=107_50&products_id=156

Czy może coś innego? Albo może jakiś pas molle? Może LC3 da radę?

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...