Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Guest Mati13k

Może jakoś paski zgnieciesz i wciśniesz, ale nie sądzę. Lepiej pobawic się paracordem jeśli już musi być na plecaku. Przepleciesz przez MOLLE i przez taśmy na plecaku, powinno dać radę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest Mati13k

Jak już musisz tą apteczkę na plecaku montować to weź w polskim, ale tylko ją. IMHO apteczka na plecaku to głupi pomysł, awaryjnie to właśnie jego zrzucasz i zostaje pas, jak dla mnie to tam powinna być apteczka.

Link to post
Share on other sites

Dobra, niepotrzebnie kombinuje.

Chodziło mi bardziej o sytuacja, gdzie będę gdzieś szedł bez oporządzenia ale z plecakiem.

Jak wszystko zamówię, przyjdzie do mnie, to wtedy będę kombinował :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc, pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

Jeszcze mam pytanie, czy tą apteczkę w molle, dało by radę podczepić do plecaka, na którym jest polski system ?

Da radę. Po prostu będziesz musiał przepleść 1, 3 i którąś tam taśmę. Będzie wisieć trochę luźniej i mniej stabilnie ale ogólnie trzyma się. Dla pewności dwa zaciski do kabli i hula.

Link to post
Share on other sites

Witam,

jestem w trakcje wybierania oporządzenia. Mam na razie mundur wz. 93 Ripstop, buty STARFORCE SEK ELITE LTR WP, replikę G36K od SRC, rękawice z WP zimowe i letnie oraz hełm MICH 2000. Na poprzednim forum doradzono mi gogle ESS NVG, bo pasują pod hełm i są wytrzymałe. Nie chciałbym robić syfu na forum więc o resztę rzeczy będę pisał tu. Po goglach będę chciał kupić ochraniacze, o których wiele dobre czytałem na tym forum, czyli ALTA. Interesuje mnie jedna rzecz.

Mój odnośnik

Mój odnośnik

Mój odnośnik

Jak widać na taiwangunie komplet kosztuje o wiele mniej niż na specshopie. Stąd moje pytanie, czy przypadkiem te tańsze nie są o wiele gorsze od tych droższych.

Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam!

 

PS. Jeśli ktoś chce coś wiedzieć o sprzęcie, który mam to chętnie podzielę się moją opinia o nim;)

Link to post
Share on other sites

Patrząc nawet na cenę i samo to, że specshop sprzedaje sprzęt lepszej marki niż taiwangun można się domyślić, że oba produkty diametralnie się różnią. Idąc dalej tym tropem to z reguły jest tak, że produkty droższe są lepszej jakości niż te tańsze. Na Twoim miejscu nie oszczędzałbym i wziął Alty.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Okej, a w czym przenosisz magazynki, w jakim terenie masz zamiar działać, jak już masz kupować NVG to poluj na nową serię. Jakie środki finansowe jesteś w stanie przeznaczyć na szpej? Oszczędzanie na ochronie, np. nakolannikach może w przyszłości przynieść konsekwencje nie tylko pieniężne, ale i zdrowotne.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dopiero kompletuje rzeczy do zabawy. Gogle kupie z nowej serii tak jak radzisz (czytałem o nich na forum, że są chyba na military.pl). Na ochronie nie zamierzam oszczędzać, więc dlatego ALTA. Co do kamizelki chcę taką:

Mój odnośnik

Możecie się o niej wypowiedzieć?

Teren to najczęściej opuszczony PGR lub las.

Fundusze to oddzielna sprawa;) Jestem jeszcze uczniem, więc przez szkolę nie mam za bardzo jak zarobić. Jak postanowię coś kupić, to sprzedaję jakieś stare gry na allegro i czasem tata mi się dołoży;)

Edited by KrólParkietu
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Również jestem uczniem, poszukaj pracy, pohandluj. Zdziwisz się ile okazji jest na WMASGowym komisie, a jak dużo można na tym zarobić.

 

Kamizelka zdecydowanie odpada, szkoda kasy na coś takiego, szczególnie, że to ACM - All China Made. Nazwa mówi sama za siebie, za jakość też. Napisz co chcesz przenosić, ile magazynków, wodę, czy nosisz plecak, jedzenie etc. Wszystkim będzie łatwiej. No i jeszcze raz - napisz konkretnie ile możesz przeznaczyć na kamizelkę/beltkit.

Link to post
Share on other sites

No to tak: Na kamizelkę max 500 zł. Będę nosił duży plecak, ze śpiworem, namiotem, karimatą itp. Jak ojciec był w wojsku miał taki fajny duży plecak chyba piechoty górskiej i własnie coś takiego bym chciał. Magazynków będę przenosił 6, jedzenia minimum na 3 dni, jakieś multitoole, niezbędniki, no i ponad 2 litry wody. Chciałbym też mieć sporą apteczkę, łatwo dostępną (pewnie pojadę w tym roku na wakacje na parę dni na zlot lub jakiś obóz, wszystko okaże się w najbliższym czasie). Chciałbym żeby wszystko było wz.93. No więc jedynym problem jest kamizelka.

Edited by KrólParkietu
Link to post
Share on other sites

Za 300zł możesz skompletować podstawowy sprzęt dużo lepszej jakości niż te chińskie kupy. Firm masz dużo - przez nasze rodzime firmy typu Miwo Lubliniec i Praszka, PS Tactical Gear albo i nawet dużo lepszej jakości chińskie podróbki typu Pantac, Flyye. Informacji o tych firmach, również i innych masz dużo. Przede wszystkim zastanów się ile potrzebujesz mieć na sobie sprzętu, dopiero później kupuj.

Link to post
Share on other sites

Znalazłem plecak, dokładnie taki: Mój odnośnik

 

No to mnie przekonaliście do polskich firm. Macie rację. Widzę teraz na stronie Miwo Praszka i na allegro ile jest przydatnych rzeczy. Więc teraz moja prośba jest o konfigurację jakiejś kamizelki co zabierze 6 magazynków do G36, apteczkę, jakąś ogólną kieszeń i da się na nią włożyć ten plecak piechoty górskiej

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Jeżeli nie masz jeszcze tego plecaka, to może zastanów się nad czymś innym. Nigdy nie byłem, nie jestem i nie będę zwolennikiem sprzętu robionego dla WP. Są oczywiście wyjątki, ale nieliczne. Na 3 dni możesz kupić coś mniejszego, może rozglądnij się za produktami Camelbaka? To jedna z najwyższych półek jakościowych, cenowo niestety też, ale może warto spróbować uzbierać? :wink: Jak koledzy wcześniej napisali - do plecaka raczej tylko chest rig, może nawet mniejszy panel piersiowy a'la PSTG? Nie wygląda może lansiarsko (też tak kiedyś myślałem), ale do plecaka wybrałbym właśnie to. Będziesz mógł wygodnie używać pasa biodrowego w plecaku, co przyda się przy większych ciężarach. Apteczkę proponuję zrywaną coby mieć łatwy dostęp niezależenie od położenia.

 

Na koniec parę słów o producentach - nic nie mam do MIWO, szczególnie Praszki, ale rozglądnij się za Madness Tactical Gear i PSTG, mają na tym forum swoje tematy. Charakteryzują się niedużymi cenami w zamian za świetną jakość. Trzeba wpierać młode firmy i polski przemysł, szczególnie ten z perspektywami.

Link to post
Share on other sites

Ten plecak parę razy nosiłem wypełniony po brzegi i nie było żadnego problemu, więc pewnie kupię właśnie taki (może wartości sentymentalne też działają na mnie) :icon_biggrin: No to podsumowując gogle pomogliście wybrać ESS NVG, ochraniacze oczywiście ALTY, plecak: Zasobnik Piechoty Górskiej, tylko z tym chest rig jest problem, bo do czego ja tam zamontuje sobie apteczkę, czy jakąś kieszeń na lornetkę... Jakbyście mogli dać jakiś link do takiej kamizelki to by było bardzo fajnie, bo jak szukam to mi już się wszystko miesza.

 

Coś takiego tylko znalazłem: Mój odnośnik Nada się?

Edited by KrólParkietu
Link to post
Share on other sites

Przy cheście MTG można bez problemu używać pasa i piersiowego (trzyma szelki plecaka na comfortpadach, tak jak ten wynalazek Mystery Ranch) jak i biodrowego, nawet z SAPI. Raczej wygodna konfiguracja (zależy też od plecaka).

 

chest: http://www.casg.pl/product-pol-914-MTG-Spearpoint-Chestrig-SCR-OD-.html akurat nie ma, ale możesz napisać do MTG czy by Ci nie uszyli albo do jakiegoś innego krawca o coś na motywach :) Ogólnie bardzo polecam customowych krawców, często doradzą i 'otworzą oczy' na to, czego naprawdę potrzebujesz a jakość wykonania i ceny stoją na bardzo przyzwoitym poziomie.

 

Jeśli to set nie na milsimy a na jebanki to odradzam Zasobnik - po prostu za wieelki, a polecam rozglądnąć się za czymś mniejszym i poręczniejszym. Jak jeszcze chcesz się pakować z tym Zasobnikiem do budynku to życzę powodzenia :)

Edited by czlowiek6
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...