Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Chyba skończyłem zestaw do zielonej ustawiać, wygląda to tak:

 

DSC_0170.jpg

 

Baza- PT-3 MIWO, szelki by Bombel

Od prawej:

-ładownica na dwa magi

-dwie ładownice na trzy magi

-nadupnik, na nim po prawej zrzut i radio; po lewej nóż

-manierka

-małe cargo, na nim dopięty shingle na 3 granaty (lub inne niewielkie przedmioty- opatrunek, czy nawet magazynek do klamki)

-apteczka

 

Może trochę w tył ciągnie, ale nie ma tragedii. Na plecy przeważnie idzie camel, opcjonalnie jeśli trzeba trafia plecak Mokra z MIWO, lub zasobnik desantowca. Mokra zgrywa się z pasoszelkami idealnie, nic mi nie przeszkadza, z zasobnikiem- wiadomo- gorzej.

Jakieś uwagi od ekspertów co do aktualnego ustawienia??

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

MTG takiego robi: http://www.casg.pl/product-pol-929-MTG-Spearpoint-buttpack-OD-.html

 

4 palsy. Jedyny problem, to taki że jest już nie do dostania (casg wyczerpał zapasy, a w sklepie MTG nie mają go już w ofercie).

Też potrzebowałem taki element i za radą kolegi kupiłem Miwowskie "Cargo MRE" (3 komórki) (że nie ma jednoklamrowych chlebaków? swego czasu SPOSN takie robił w rosyjskich smerszach). Imho przydałby się komin ze ściągaczem - do zrobienia. Wsadziłem siatkę maskującą 2m x 2m, małe MRE, latarkę kontową średnią i esbita. Styknie :)

 

edit.

6cio palsowy:

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/torba-patrolowa.html

Edited by Cincin
Link to post
Share on other sites

Nie lepiej napisać do Miwo P czy nawet L i poprosić ich o zrobienie chlebaka na 6 palsów ? (jeżeli zalezy ci ogółem na wielkosci to ci skrócą a jak tylko na palsach to raczej zaden problem). Wiem że znajomy prosił o taka modyfikacje jak zamawial panel minera.

Edited by pietrasss
Link to post
Share on other sites

Umieram.

 

Potrzebuję kamizelkę, koniecznie w MOLLE i koniecznie w oliwce (lub pokrewnym kolorze), do przenoszenia 8 magazynków, radia, czerwonej szmaty, multitoola. Do tego nosić będę plecak, w którym będzie apteczka, reszta gratów. Najchętniej chciałbym jakiegoś chesta. Ktoś coś doradzi?

 

EDIT: Magi do M4, radio to Midland G7.

Edited by Karmazyt
Link to post
Share on other sites

Umieram.

 

No to w zaświatach musi być niezła jazda, skoro się tak musisz wyposażać na ostatnią drogę... :zastanawia:

 

Może takie coś? http://pstacticalgear.istore.pl/pl/amunicyjny-panel-piersiowy.html do tego cztery pojedyncze ładownice i jesteś ustawiony (ładownice na końcach panelu wykorzystał bym na radio i toola / szmatę, acz warto było by je solidniej zamknąć...)

Albo po prostu od razu http://pstacticalgear.istore.pl/pl/panel-piersiowy-amunicyjny.html z prośbż o zastąpienie podwójnej ładownicy na magazynki kieszonką na radio (do pojedynczej - multitool), a czerwona szmata w kieszeni bluzy lub spodni? Model jest tak prosty, że w sumie Molle Ci na nic, a parę gram zaoszczędzasz.

 

Gdzieś - :zastanawia: może we Flyye :zastanawia: - widziałem taki 6-shinglowy wynalazek w formie split-chest'a...

Link to post
Share on other sites

A. O tym nie wspomniałeś. Może ten pierwszy w takim razie?

 

Ale w sumie - myślę, że nawet z przeróbką Kthulhu nie weźmie za ten prosty więcej niż te 170zł. Może by posiadane ładownice upłynnić i zwyczajnie ułatwić sobie życie...?

Bo wersja Molle wcale nie będzie lżejsza. Ani szczuplejsza, o nie...

 

Jeżeli ta koncepcja Ci nie leży, i koniecznie chcesz po prostu założyć posiadane ładownice na nową "bazę" - powiedz, ile i jakich ładownic masz / chcesz przełożyć.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz budżetowo to i nawet to da radę : http://azteko.pl/commando-recon-chest-harness-olive-p-213.html

Miałem taką kamizelkę przez jakiś czas, ino w innym kolorze. Może nawet mnie w niej pamiętasz z św. pam. nadola.

Poza klamrami które lubią pękać, jest ok. Ale wymiana klamry na porządną to grosze. Materiał o zgroze nie woła, i nie pruje sie.

Przy czym podkreślam że są fajniejsze produkty. Mógłbyś napisać coś więcej co do wymagań o kamizelce. Np. ile kasy planujesz na to przeznaczyć.

Wiesz ze teraz biegam w Chestrigu MTG, i jest bardzo wygodny. O ile sie orientuje niedawno znow był dostępny na casgu. Powierzchnia molle starczy Ci na to co chcesz, i będzie lekki zapas. Pierwszy model ma nieco większą powierzchnię od MTG, i pozwala nieco więcej upchnąć. Nie powiem, lubiłem tego chińskiego czesta. :D

Link to post
Share on other sites

Errhile, nie wiem co masz na myśli mówiąc lżejsza i szczuplejsza :) Jedyne co chcę upchnąć na tego chesta, to 8 magów M4 (ładownice mam, 4x2), radio (ładownicę mam, taką ładną) i małe cargo, na pierdoły, szmata, multi itp też mam. Razem zajmuje to 14 komórek.

 

Hann, chest od MTG nadal nie dostępny, a z chęcią bym go przytulił. Nic budżetowego nie potrzebuję, chcę jakiś normalny produkt. Wiesz, że mam i FLC, i chesta Condora, i multum innych gratów, teraz poprostu chcę złożyć kolejny set.

 

Chińskie gówna odrazu możemy odrzucić.

 

PS. Hannon...Nie chcesz sprzedać swojego chesta? :)

Link to post
Share on other sites

Czyli potrzebny Ci po prostu niski chest w Molle, 14 komórek szerokości, 3, maks 4 wysokości, kieszeń na mapę opcjonalna, żadnych udziwnień.

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/modulowy-panel-piersiowy-basic-1.html :icon_question: Co prawda u Kthulhu trochę to potrwa... ale konstrukcja jest dość podstawowa, więc chyba każdy branżowy krawiec uszyje takie coś bez problemu.

 

@ "szczupłość" - chodziło mi o to, że konstrukcja bez systemu PALS będzie cieńsza i lżejsza.

Link to post
Share on other sites

Witam! Potrzebuje sprzętu, który dobrze posłuży w trakcie dłuższej wyprawy do lasu. Chciałbym żeby to był bardzo dobrej jakości sprzęt. Mam już pewną wizję i chciałbym, by ktoś się na tym zna uświadomił mnie, czy nie porywam się z przysłowiową motyką na Słońce. Zacznijmy od dołu. Buty już mam: Mój odnośnik. Bardzo dobrze się spisują, jeśli ktoś myśli nad tym jakie buty kupić, to z czystym sumieniem polecam! Mundur to wz.93 ripstop. Nada się czy muszę wybrać inny rodzaj? Podkoszulka zwykła bawełniana, ewentualnie odzież termoaktywna z himountain. Bielizna pochodzi z WP. Plecak który posiadam to Zasobnik Piechoty Górskiej. Do niego podczepiam karimatę i śpiwór, również z WP. Ochraniacze na kolana to ALTY. No to teraz o tym czego nie mam :icon_biggrin: Niewątpliwie będę potrzebował dobrego noża. Co myślicie o Gerlachu? Jakieś rękawice. Następnie będe potrzebował jakiegoś chest rig. No i tu się zaczyna cyrk. Potrzebuję 4 ładownice na magazynki do Beryla, coś na radio, apteczkę i jakąś kieszeń na najpotrzebniejsze gadżety. Co do radia to może ktoś polecić jakieś niezłe oraz słuchawki do niego pod hełm wz.93. Jeśli ktoś mógłby napisać czy to co tu rozpisałem ma ręce i nogi oraz czego jeszcze potrzebuje (poza jedzeniem i piciem) to z góry wielkie dzięki! Pozdrawiam!

Edited by KrólParkietu
Link to post
Share on other sites

Cinek - to może pomyśl od Heidrunie NFMu. Same superlatywy słyszałem o nim, dostęp do sprzętu NFMu

masz przez Jarmix. Cena jak za każdy markowy sprzęt, nic wybitnego. Czarny i Seba zachwalają sobie wygodę tego chesta.

Link to post
Share on other sites
Niewątpliwie będę potrzebował dobrego noża.

 

Cold Steel SRK.

 

Podkoszulka zwykła bawełniana, ewentualnie odzież termoaktywna z himountain

 

Termoaktyw od UA lub Crafta, bądź polski combat shirt.

 

 

Co do radia to może ktoś polecić jakieś niezłe oraz słuchawki do niego pod hełm wz.93.

 

Navcomm TK-760 + zestaw Bowman

 

http://cgi.ebay.com/Eagle-MOLLE-LE-Chest-Rig-Platform-khaki-/310317640895?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48405f6cbf

 

 

Model jest prosty, ale chodzi o to, że chcę wykorzystać ładownice które mam ;) Dlatego potrzebuję Mollowego chesta.

 

http://cgi.ebay.com/Eagle-MOLLE-LE-Chest-Rig-Platform-khaki-/310317640895?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item48405f6cbf

Tanie i dobre.

 

 

Err, a tym z shinglami to jest Plate Carrier, kopia HSGI

 

 

 

edyta: krzywo się zcytatowało

Edited by ajgor_aa
Link to post
Share on other sites

@ Karmazyt - ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że pl0mi3n jest bardzo sensowny (ostatnio niestety obłożony zamówieniami i trochę to trwa). Możesz też uderzyć z tym do Bombla, co prawda różne rzeczy się o jego robocie słyszy, ale tego rodzaju chest jest samą prostotą, więc nie powinieneś odczuć różnicy.

W sumie - wejdź na forum Orkana i rzuć temat, zobaczysz, kto znajdzie czas (i za ile).

 

Prostota jest dobra. Chyba, że akurat potrzebujesz jakiegoś bardzo konkretnego, wymyślnego rozwiązania...

 

 

@ Ajgor - rybeńko, "tym z shinglami" był split-chest rig, może ja jestem stary i zdziadziały, ale plate carrier od split-chest'a jeszcze odróżniam. I sprawdziłem ofertę Flyye, tego wynalazku nie ma - czyli źle producenta zapamiętałem. Jako, że Karmazyt zdecydował się na co innego, nie widzę sensu szukać.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...