Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jest to dramatycznie chu..we oporządzenie (pomijam cenę zawyżoną za taki szit), ale jak wysoko upniesz to jest jakaś tam szansa że zmieścisz to nad pasem biodrowym ZPG. Ale lepiej zamów coś w małego w panterze chociażby w pstg tak szeroko omawianym w ostatnim wątku.

Link to post
Share on other sites

Witam, prosiłbym o małą poradę sprzętową - szukam kompletu pas + kamizelka.

Na pasie planuję nosić Siga +2 magi, IFAK'a i jeszcze jednego poucha na różny badziew.

Na kamizelce 2-3x ładownice na 2 magi, do tego jakieś drobiazgi w rodzaju kieszeń na gps, kieszeń na granat + na plecach camel.

 

Myślałem o pasie MTG Spearpoint (sztywny + rękaw MOLLE), pouche Maxpedition, ew. coś rodzimej produkcji (zrywaną apteczkę + coś dobrać jako drugiego poucha)

EDIT - no i jakiś worek zrzutowy.

 

Natomiast problem mam z kamizelką - zależy mi na tym, żeby była możliwie lekka (na siatce byłoby super), z możliwością zaczepienia camela z tyłu, żeby nie była chestrigiem i żeby dało się na nią w razie czego założyć plecak (bergen/patrol pack) (Nie jednocześnie z camelem :]). Kolor OG/DPM. Jest może na rynku coś co mogłoby przypasować do takiego zestawu, czy lepiej zwrócić się z tym do krawca taktycznego? Wszelkiego typu wkłady balistyczne są mi zbędne.

 

Prosiłbym o uwagi/porady.

 

pozdrawiam

Edited by SabreUr
Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, zastanawiam się po co Ci na to kamizelka - sensowny pas by wystarczył. Chyba, że tych "drobiazgów" będzie jakoś strasznie dużo.

 

Co wyliczyłeś -

- 3 ładownice na magazynki (STANAG zapewne), podwójne,

- ładownice na magazynki pistoletowe, 2 sztuki (2 pojedyncze lub 1 podwójna),

- kabura na pistolet, standardowej wielkości,

- apteczka, zrywana,

- worek na zrzut,

- ładownica na granat ręczny,

- pokrowiec na GPS,

- cargo na drobiazgi (cargo uniwersalne, organizer lub jakiś typ chlebaka?).

 

Zmieści się.

Link to post
Share on other sites

@ Parnassus - to wygląda całkiem sensownie

@ Errhile - przede wszystkim żeby w razie konieczności zostawienia broni głównej (w bazie, w samochodzie bo się zepsuła/padła batka) móc zostawić też niepotrzebne ładownice na magazynki razem z kamizelką. Poza tym zdarza mi się wziąć dodatkowe magi w minimi pouchu, ze dwie świece dymne. Wersję z samym pasem też przetestuję (pas zamówię jako pierwszy), po prostu wolałbym mieć też kamizelkę w razie konieczności wzięcia większej ilości szpeju.

Link to post
Share on other sites

SabreUr, zrobisz, jak zechcesz, ale jeżeli chcesz usłyszeć moją opinię... przyjmujesz złą filozofię.

 

Ładownic na magazynki będziesz miał na pasie ile - trzy? Jeżeli zostawisz replikę w samochodzie, po prostu wyrzuć z nich magazynki. Swoją szosą - jeżeli główna replika siada Ci tak często, żebyś musiał brać pod uwagę pozbywanie się jej przy doborze oporządzenia, to znaczy, ze replika jest do chrzanu :icon_arrow: biegiem do mechanika i/lub zainwestować w sensowną baterię.

 

Kwestię dodatkowych magazynków - jeśli potrzebujesz ich tak dużo - rozwiązał bym wówczas tak, jak radzi Gecko. Chestem amunicyjnym. Zdjęcie mi się nie wyświetla, ale chyba właśnie ten z modeli Kthulhu mieści 6 magazynków w shinglach, plus powierzchnia montażowa. Powiedzmy, kolejne 6 magazynków (łącznie 12 z tymi na pasie) i 4 świece dymne w kieszeniach przypiętych na cheście? A jednocześnie chesta możesz się pozbyć bez szczególnych problemów.

Jest, oczywiście, klasyczny chest od PLCE (9 magazynków, lub 1 granat za każde 3 magi, i dwie pojemne kieszenie cargo), ale jest dość duży.

 

Naprawdę, zacznij od złożenia sobie pasa. Kiedy będzie kompletny, możemy porozmawiać o jego uzupełnianiu. O ile będzie taka potrzeba.

Upchnięcie na pasie 8 magazynków to nie jest żaden problem. Ładownice na granaty (oczywiście, 2-3 sztuki) tez się zmieszczą. Problem zaczyna się gdy chcesz nosić przy sobie cały magazyn amunicyjny.

Link to post
Share on other sites

Replika właśnie jest w serwisie :).

 

Ok, myślę, że zrobię jak mówisz, kamizelkę zawsze można dokupić.

Za chestami i wyrobami chestopodobnymi nie przepadam - próbowałem RACK'a (o ile można to nazwać chestrigiem), chińczyka i PLCE. Po prostu mi nie leżą, ale ten Ktulowy wygląda sensownie, więc czemu nie.

 

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam, mam kamizelkę RRV i miałem problem z camelem, gdyż zakładanie osobno kamizelki i camela było dość problematyczne i niewygodne. Postanowiłem więc połączyć kamizelkę, przeplatając szelki przez camel. Wyszło mi coś takiego: Całość, z tyłu, z boku. Teraz jest o wiele wygodniej, jednak szelki z camela, które są schowane w środku plączą się i przeszkadzają i zastanawiam się czy ich nie uciąć. Zanim to zrobie chciałbym się zapytać czy są jakieś inne sposoby połączenia camela z RRV?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o camela na rrv - jako tymczasowe rozwiązanie i tak nic więcej się nie wymyśli. A na przyszłość można pomyśleć o dołożeniu pleców do rrv i na to dopiero pokrowiec na camela/mapa.

 

PS

Mam wrażenie, że RRV strasznie nisko na Tobie siedzi.

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

To i ja się poradzę cobyście mi doradzili. Mianowicie mam rescue belta od BHI i na nim od lewej : 2x pouch na 9mm,pouch na fraga, długo długo nic i kabura na glocka po prawej stronie. Nie mam szelek do tego. Coś do tego dodać? Szelki? na razie mi nie spada pas, ale boję się że jak dam Glocka ( w planach- brak funduszy) to będzie ciążyć w prawą stronę. Pas używany jest do zjazdów na linie

Link to post
Share on other sites

Hmm, a nosisz ten pas w spodniach? Czy na wierzchu, jak duty belta? Jeśli to drugie to dodaj comfort pada i szelki płaskie. A tak poza tym to rescue belt NIE służy jako standardowy sprzęt do zjazdów - od tego masz dedykowane uprzęże - RB możesz sie asekurować (np w śmigle, łódce, albo na wysokości), ale jeśli chodzi o regularne użycie do działań na linach - to on do tego nie służy, to ma być sprzęt awaryjny, nie codzienny. Bo potem może się okazać że go nadwyrężyłeś, coś się spruło i będzie dupa zimna jak będzie od tego coś ważnego zależało.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Od niedawna używam kombinacji pas PT2 + customowy AVV FSBE, jednak układ ten nie sprawia abym czuł sie radośnie i komfortowo. Obie te części przy wykonywaniu skłonów, kucaniu lub nawet chodzeniu potrafią zahaczać o siebie. Dlatego zastanawiam się nad PC z PSTG, czyli LOKI II. Posiada pas cumberband, który może być demontowany, ma miejsce na wkłady – czyli moje warunki spełnia. Moje pytanie brzmi, czy mój wybór jest trafny i zestaw stanie się wygodniejszy.

Edited by Aiven
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...