Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Zdecydowanie. Przede wszystkim Loki jest krótszy niż AAV i nie będzie się nic haczyć. A przynajmniej u mnie nie haczy. Mam 178cm loki'ego i pas wielkości pt2. Zaczyna haczyć dopiero jak siedzę w przykucnięciu - ale w tej pozycji to będą haczyć nawet mini chesty piersiowe.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Mam pytanie, jak lepiej zrobić ? Do terenów zurbanizowanych używam LBT6094 skonfigurowanego pod 5,56 do cqb chce używać mp5 z tym że nie chce za każdym razem przeczepiać ładownic na lbt. Kupić jakiegoś małego pc typu mbss na same magi czy stosować zamiennie ładownice na nodze z twardym zrzutem ?

Link to post
Share on other sites

Czołem,

 

Panowie co sądzicie o Rifleman’s kit:

http://img510.imageshack.us/img510/2323/dflcs2jf6.jpg

 

Czy taki set, może nie ze wszystkimi opcjami, sprawdzi się w taktyce zielonej? Głównie pod plecak na milsimy.

 

Myślę o:

1. H-Harness

2. 4- Double M-4 Mag pouches

3. Medical pouch

4. One liter canteen pouches

 

No i coś jako średnie cargo musiałbym wymyślić.

Link to post
Share on other sites

Pytanie z gatunku tych dziwnych:

Dlaczego noszenie shingli jeden na drugim jest złe?

I nie chodzi o odpowiedź typu "bo one są po to, żeby na nich coś innego doczepić". Chodzi o to, czy coś im ubywa na praktyczności (zakładając, że pierwszy magazynek zostanie wyciągnięty od "zewnątrz").

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś w Polsce (oprócz jednego i drugiego MIWO) robi ładownice na bęben do RKMu?

 

ak103_drum.jpg

 

 

bęben od reksa mieści się do puchy M60 200rds.

Ale trzeba się zastanowić po co tak kombinować. Taka pucha zajmuje więcej miejsca niż ładownica na trzy magi do AK które mieszczą więcej ammo niż bęben.

Po za tym bęben nosi się przypięty do klamki w czasie patrolu a podmieniasz go na zwykłe magi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Nie chciałem zakładać oddzielnego/nowego tematu więc pytam tutaj:

 

Ma ktoś jakiś patent/pomysł na uszczelnienie cieknącego Camelbak'a ?

Pęcherz jest cały, tylko na wlewie/zakrętce coś puszcza strasznie :icon_neutral:

Zaznaczę że jest to oryginalny produkt formy Camelbak, model/wkład Thermobak, poj. 70 oz.

Link to post
Share on other sites

witajcie.

 

może mi ktoś po krótce wymienić wady i zalety noszenia worka zrzutowego na pasie molle/duty belt i worka na udzie.?

chodzi raczej o szybsze strzelanki gdzie magi latają, że hoho ;-)

 

 

interesujący wydaje sie też sposób noszenia zrzutu z 27s tego filmiku

ale z tego co widzę to chyba ma podczepiony ten zrzut pod bok kamizelki więc odpada u mnie bo nie mam takiego bajeru w PC :p

czy sie mylę.?

Link to post
Share on other sites

@up

Wad i zalet nie podam, bo tak nie noszę, ale on ten zrzut ma nie o bok kamizelki a na pasku od portek ;)

Mnie się wydaje, że ten zrzut musi mu pieruńsko latać na tym udzie. Sam mam mocno zamocowany, nic nie lata, nie gibie się.

 

A ja z innej beczki. Widzieliście więcej szpeju, znacie więcej sklepów, dlatego pytam.

Szukam Chesta, mam określone zastosowanie.

 

Chest na amunicję głównie. Raczej większość szpeju na beltkicie.

Ma mi służyć:

po 1 jako dopełnienie beltkitu (załadowane us alice), druga linia po prostu zarzucona na beltkit

po 2 do zestawów typowo luźno-spacerowych, gdzie wiadomo, minimum sprzętu, Isza linia na pasku od spodni, w chescie tylko kilka magów do długiej i też miejsce na minimum drobiazgów.

Edited by B4rt
Link to post
Share on other sites

W sumie pasowałoby mi coś właśnie w takim układzie, dzięki. Wersja z shinglami i mollem odpowiedniejsza.

Zna ktoś jeszcze jakieś inne propozycje? Nie śpieszy mi się strasznie, ale ze względu na cenę tego PSTG mógłbym już spokojnie zamówić... .

Link to post
Share on other sites

może mi ktoś po krótce wymienić wady i zalety noszenia worka zrzutowego na pasie molle/duty belt i worka na udzie.?

chodzi raczej o szybsze strzelanki gdzie magi latają, że hoho ;-)

Próbowałem rozwiązania z workiem na udzie - według mnie to pomyłka, jeśli masz zamiar sporo szybko się przemieszczać. Im niżej toto wisi na udzie, tym jest gorzej. Można by co prawda zamocować odpowiednio wysoko, ale wtedy to już właściwie będzie mocowanie do pasa - pozostaje co najwyżej ustabilizować worek na udzie.

Najwygodniej magi wrzuca się gdy worek jest z boku, przesunięty nieco do przodu, najmniej zaś kolidujące przy bieganiu jest przesunięcie zrzutu do tyłu - ale wtedy przy zmianie maga trzeba się trochę bardziej napracować, no i jeśli mamy w worku magazynek i padniemy na glebę do tyłu, może być nieprzyjemnie (zdarzyło mi się nabić sobie własnym magazynkiem sporego siniaka).

Ogólnie jestem raczej zwolennikiem luźnych worków zrzutowych, które mogą sobie "dyndać", aniżeli sztywno mocowanych toreb.

Choć to oczywiście kwestia indywidualnych preferencji.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...