Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Właśnie miałem tu wpaść podać swoją nową propozycję. ;)

 

LBT 1961a od flyye + 3 day pack i gra. A na duty belta idzie medical + nóz.

 

Póki co balistyka nie jest w ogole priorytetem. Jakby co to paca. :)

 

Jak dla mnie to twój commando chest też jest ok. :D

 

Miałem okazję używać takiej konfiguracji podczas całodniowego marszu. Co prawda kopia 1961a nie była od Flyye, tylko od TMC, co wypada nieco gorzej (kiepskie materiały = kiepskie wykonanie, co przekłada się w jakiś sposób na pogorszone użytkowanie), a 3day to kopia A-III Eagla od Phantoma (tutaj nie mam zastrzeżeń, dobrze wykonany plecak). Prawdę powiedziawszy, nawet przy maksymalnym zwężeniu kamizelki były problemy z przeważaniem jej do przodu, gdzie dużo sprzętu w niej nie nosiłem. Pewnie przez to, że jestem chudy jak patyk i pomimo zwężenia jej do moich rozmiarów, kamizelka dalej sprawiała wrażenie opadającej i przeważającej zbytnio do przodu, gdzie powinna jakoś przylegać do ciała ;) Nie miałem na sobie żadnego pokrowca z balistyką, jedynie koszulkę i RAIDa. Konfiguracja sama w sobie nie jest zła, ale poszukuję nieco lepszych rozwiązań i podejrzewam, że różnica była by diametralna, gdybym zamiast kopii TMC używał oryginału LBT, Eagla albo przynajmniej Flyye. Nie chcąc, mimo wszystko nabawić się jeszcze większych bólów pleców, w tym momencie ta kopia LBT 1961a leci na sprzedaż. :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

LBT 1879 sprawia wrażenie bardziej sztywnej, w szczególności że masz dwa panele łączone klamrami. De facto mieści mniej, ale po zapełnieniu 1961 wszystko idzie w dół, czego nie spodziewałbym się po 1879. Mimo, że nie miałem przyjemności użytkować to myślę, że całkiem dobrze współgrałoby z 3dayem.

Link to post
Share on other sites

No to i ja mam zagwozdkę... mam sześć magów do peema i dwie potrójne ładownice do nich, chciałem to zamontować na panelu udowym. Czy próbował już ktoś może nosić taką ilość magazynków na panelu? Jak taka ilość się sprawuje, czy nie majta się za bardzo? Ewentualnie jakaś konstrukcja panela przez was polecana do takich rzeczy...

Mam też ewentualnie troszkę miejsca na PC i tam już zamontowane 2 pojedyncze ładownice peemowe, można zrobić jakąś przerzutkę, choć powiem, że wolałbym na PC nie pchać za dużo tych magów.

Link to post
Share on other sites

https://picasaweb.google.com/100621773403163861987/SPEARELCS31OCT2011

 

https://picasaweb.google.com/100621773403163861987/RAIDWOODLAND

 

Set całkowicie do zielonej, skonfigurowany pode mnie.

 

Kitlist:

SPEAR ELCS Safariland Vest - w konfiguracji beltkitowej.

Pouche na nim od lewej:

Spear ELCS M4 x3 pouch left + ulitilty + frag pouch

Spear ELCS M60 pouch

Sustainment pouch as dump

Spear ELCS Canteen Pouch

Woodland field pack IIFS, na nim Medic pouch oraz Weapon catch

Spear ELCS Alice Adapter na nim 2x 9mm alice

M12 Bianchi, w środku MEU + BHI! Lanyard

Spear ELCS M4 x3 pouch right + ulitilty + frag pouch

Na szelkach 40mm x2 w środku granaty, często z nich pizgam

Alice small utility - w środku kompas i gwizdek z kompasem guzikowym i termometrem

Grenade pouch

RAID blouse.

 

Leg Panel SDS Type II (protoplasta FSBEII), na nim 9mm, flashbang w nim granat AS GR22 bodaj oraz grenade pouch, granat został niestety na półce.

 

Do tego na plecach mule z wkładem 2L, w zapasie source 3L. Jeśli tego mało, biorę Large Assault Pack w woodlandzie SDS, lub MOLLE II Large Backpack.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Mam pewien problem.

Szukam czegoś na 6-8 magazynków do M4,apteczkę,duże cargo,ładownice na dwa magi do m92,ładownice na granat m18,kieszeń na radio.

Myślałem nad Plate Carrierem firmy Flyee + do tego pod spód PACA i pas duty belt 5.11 na serpe. Na plecy MBSS Flyee Hydration Backpack.

Czy taka konfiguracja da radę? Chodzi też o kwestie estetyczne. Czy nie będzie śmiesznie wyglądać PC na mnie jeśli mam 202cm wzrostu i 110kg wagi. Prosiłbym też o wasze pomysły.

Link to post
Share on other sites

Jak weźmiesz PC na płyty w rozmiarze Large to nie.

 

Na Twoim miejscu ogarnąłbym JPC od Crye lub kopię TMC - 3 magi wchodzą od razu do shingla z przodu + wbudowany admin pouch, do tego pouch M4 2x2 na bok (albo shingle na 3 + ze dwa fastmagi na pas), 2xpouch do krótkiej na klatę, pouch na mk18 na drugi bok, Medic z boku z tyłu, MAP (hydracja z MBSS) + pouch na radio na plecy, a serpa jak mówisz.

PACA bym odpuścił, będziesz się grzał, a jest też przecież taki wynalazek jak kafle standalone.

 

Zasadniczy plus takiego konfigu jest taki, że masz wsyzstko co chcesz, a jest chudziutki, nie ma problemu z położeniem się i poruszaniem w ciasnych pomieszczeniach.

Edited by Then
Link to post
Share on other sites

Szukam małego plecaka.

 

Mam plecak 30l, teraz szukam czegoś ok. 16, powiedzmy.

Ma mieścić wkład hydracyjny (najlepiej, żeby miał wyjście na niego), ale ma mieć też jakąś choćby małą przestrzen ładowną.

Ma mieć samodzielne szelki, a nie montaż modułowy.

 

Jest jakiś lepszy wybór niż MULE camelbaka?

Link to post
Share on other sites

A gdzie go kupiłeś? Sorry że tak pytam,tyle że na zbrojowni czy asgshop`ie jest dostępny jedynie w rozmiarze M.

Prośba do Ciebie AnR mógłbyś wrzucić foty jak to wygląda w realu na tobie?

 

Generalnie dysponuje CPC podobnym w konstrukcji do tego co ma AnR i z grubsza wygląda to tak:

78235428.jpg

_1017981.jpg

 

Pod PC PACA flaja i jakiś belt poniżej. Sam CPC bez cummerband`a.

 

Rozmiarowo do AnR`a się nie umywam ale mam solidne 180/90kg i około setki w pasie.

Link to post
Share on other sites

Raeone, to co masz to plate carrier, jakaś kopia modelu z zestawu MBSS firmy Eagle (czy ewentualnie Strike PC BHI, ale to praktycznie to samo), zaś CPC jest to skrót od Cage Plate Carrier firmy Crye ( http://www.cryeprecision.com/P-CPCD0102LG0/Cage-Plate-Carrier%E2%84%A2-(cpc) ).

 

Używajmy poprawnego nazewnictwa, szczególnie jak chcemy coś pokazać nowym którzy nie do końca znają się na sprzęcie, by później nie roznosili złych nawyków.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...