Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja noszę plecak tylko na milsimach (zresztą nie byłem na wielu) i w połączeniu z pasoszelkami nie ma najmniejszego problemu tylko camelback trzeba wtedy zdjąć...tzn nie trzeba, ale jest po prostu nie wygodnie jak plecak gdziecie koniec końców inny plecak...a klamerek to i tak masa będzię.

Edited by pablito77
Link to post
Share on other sites

No właśnie zastanawiają mnie 2 rzeczy - czy szelki wyreguluje tak, żeby mi dobrze współgrały z szelkami plecaka, i ile miejsca może mi zabrać pas biodrowy z samego pasa. Bo pas biodrowy zapiąć muszę, czy to nad czy pod pasem oporządzeniowym. (Zdecydowanie pas biodrowy nad wg mnie)

 

Plecak to Campus Recon 70l

Edited by Brozek
Link to post
Share on other sites

A orientujecie się jak to się zapina? Bo mogę się tylko domyślać, a może ma ktoś foty, albo wiedzę :)

No i pytanie, jak powierzchnia nośna się opłaca mamy 8x3 palsy, gdzie przy pasie może być więcej... sam już nie wiem :)

Link to post
Share on other sites

Skoro masz plecak to co więcej niż 3x2 magazynki potrzebujesz i radio? Na magach przyczepiasz 3xgranat i masz szybki zestaw do ataku. A jak ci się skończy to wyciągasz zapas z plecaka. Raz w życiu byłem na milsimie gdzie poszło 17 magazynków - ostatnie 40 minut obrony bazy radestanu w 2008 roku chyba o ile dobrze pamiętam. A tak to jak zjedziesz z 2-3 magazynków to jest dobrze. Milsim to jest więcej chodzenia niż strzelania, można by zaryzykować stwierdzenie, że strzelanie jest dodatkiem do chodzenia (ale to taka mała moja ironia) :)

Link to post
Share on other sites

Źle się wyraziłem - chodzi mi o to, czy nie wygodniej będzie tych kilka ładownic na pasie (gdzie mi na nie starczy miejsca) a będę mógł swobodnie leżeć, czy w chest riggu będzie wygodnie - bo wolę chesta, jednak kwestia tego zapięcia na plecach jest istotna.

Link to post
Share on other sites

Jeśli bolą cię ramiona to znaczy, że masz źle wyregulowany plecak. Najpierw to popraw a dopiero potem myśl o zmianie czesta. I tu wyjaśnij mi jakie to klamry ma twój rack na plecach? (rack jest wielki więc rozumiem, że to zapewne klamry boczne a ty po prostu szczupły jesteś).

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Pewnie nosi RACKa wysoko, i te boczne klamry mu się wbijają, mam tak samo. Uroki bycia patykiem. Pobaw się ustawieniami, może jak te klamry będą w jakimś innym miejscu nie będą się wżynać.

Link to post
Share on other sites

Ja do takiego plecaka bym wziął coś małego jak z linku co podałem wyżej tylko zrobił bardziej płasko tj. 3x1 mag na to 3 granaty. Dodatkowe ładownice bym zaczepił na pas biodrowy plecaka robiąc coś na wzór chest + beltkit oczywiście bez zbytniego obciążenia tego pasa. Tym sposobem możesz się wygodnie położyć, minimum masz na klacie, na szybko parę magazynków na pasie biodrowym a resztę montujesz na tylnej stronie plecaka.

Edited by Marcin_BM
Link to post
Share on other sites

@ Wukasz - właśnie chodzi o to, co napisał Gecko. Bolą mnie ramiona od RACKa, bo przy noszeniu samego plecaka jest ko. Dlatego wykluczyłem ten problem. Zastanawiam się właśnie nad wyborem chesta, z tym, że do maks 150zł, dlatego mam dosyć ograniczone pole manewru (wykluczam chinolskie wymysły)

 

@ Marcin_BM - jw, coś chcę w ten sposób pokombinować. minusem właśnie jest to, że muszę nosić chesta nad pasem biodrowym, co mi mocno ogranicza wybór.

 

@ All - Rozpoznajecie co TO jest?

Link to post
Share on other sites

Czemu ogranicza, ja mam tylko 173 i nie mam z tym problemu, jak weźmiesz małego chesta z płaskimi szelkami to nie powinieneś mieć problemu z noszeniem wysoko, ew jak ciężko będzie Ci wyciągać magazynki do góry bo będziesz walił nimi o brodę to zaczep sobie odwrócone fastmagi i wyciągaj od dołu. Wszystko zależy ile masz w klacie, zmierz sobie i sprawdź jaka szerokość będzie dla Ciebie najlepsza, ja osobiście na twoim miejscu bym poszukał prostego panelu 6x3 molle na płaskich szelkach lub coś delikatnie szerszego.

Edited by Marcin_BM
Link to post
Share on other sites

RRV też będzie w takim razie za duże. Wniosek, że bolą Cię ramiona bo przeciążasz czesta a pod plecak 70L nie wsadzisz szelek z pianką. Zrób jak ci wiele osób radzi. Czest na 6-8 kolumn czyli 3-4 magazynki plus radio i granaty lub coś czego używasz. Małego czesta możesz podciągnąć dość wysoko więc nawet leżąc będzie ok. Po to m.in. powstały projekty SORD, SOE, ATS, ARES ARMOR czy u nas PSTG czy ARIES OUTDOOR. Osobiście używam na 4, na to bbloader, radio i mały admin (nie używam granatów) ale moja gabaryty na to pozwalają.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Witajcie! To mój sprzęt do CQB i strzelanek, które nie trwają dlużej niż parę godzin. Możecie mi powiedzieć co zmienić, co przelożyć i gdzie, a co dokupić?

 

1 linia

- jakiś pas oporzadzeniowy od Flyye

- fastmag ITW

- zrzutówka od Praszki

- kabura do Flyye na Colta Socom 4.3 (skrócona 1911)

 

2 linia - Ciras Martime

Przód

- admin Praszki

- 2x1 sztywna ladownica na .45

- apteczka Flyye (spelnia rolę apteczki, wyposażona)

- 3x2 CQB Praszki

- 2x1 fastmag ITW

- radio pouch Flyee z Intek 4040

Tyl

- duże poziome cargo Pantac

- pionowe cargo Praszki

- buklak Source 2 l

 

Mam na sobie 9 magazynków do glównej (+1 w replice) i 2 do bocznej (+1 w replice). Podalem firmy nie celem lansu (nawet nie ma się chyba czym lansić :)), ale żebyście dokladnie wiedzieli co jest czym i co mam z tym zrobić. W CIRASie mam plyty, na razie kopie, w planach oryginaly.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Dzięki za odpowiedzi. .

Tak, wiem, że do CIRASa przydalyby się także miękkie wklady. Zrobię jakieś home-made atrapy, bo znalezienie oryginalów w dobrej cenie to nie takie hop-siup.

Granaty, to fakt, by się przydaly. Tylko pytanie gdzie wstawić sensownie ladownice. Na pas?

Nad comfortpadem już od jakiegoś czasu myślę. Co polecacie? MIWO?

Zrzutówka powinna iść do wymiany, jest to luźny worek. Do tego jako jedyny ze sprzętu od MIWO zaczyna się psuć - wyszly nitki, jedna przelotka jest pęknięta (to nie problem naprawić). Jaki będzie najlepszy? Preferuję worek, niż na przyklad torbę na udo.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Kup torbę na pas, miejsce masz. Osobiście nie rozumiem fascynacji dyndającymi workami. Ogólnie najwięcej byś zyskał kupując rękaw na pas w molle. A granaty i na cirasie zmieścisz.Możesz np. obniżyć cargo. Możesz pozbyć się fastmagów na rzecz podwójnego, lub dwóch jeden na drugim, shingla. Możesz przesunąć rzeczy na klacie i tam dać radio a w jego miejsce dwa granaty.

Link to post
Share on other sites

Głównym założeniem było zrobienie kamizelki dla Spottera i się udało. Idea ta to jak najwięcej magazynków (10+1) do broni głównej w tym wypadku SCAR w wersji Light, a także 2 miejsce na dwa zapasowe magazynki do broni bocznej. Nie mogło również zabraknąć miejsca na wodę, która przy długofalowym działaniu pary snajperskiej jest niezbędna. W planach jeszcze camelbak na plecy. Zamocowane także jest ładownica na radio - to raczej nie wymaga komentarza, oraz tzw. admin pouch do niezbędnych rzeczy, telefon, mapy, lightstick.

 

had7364.jpg

Edited by Silk
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...