Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Guest Mati13k

Oj tam oj tam, całe 4 minuty spędziłeś, aby stworzyć porównanie? ;)

 

Nie Miszczu. Dopiero po 4 minutach zebrałem się na podsumowanie Twojego jakże miarodajnego posta.

To kolejne pytanie - zastanawiam się nad niewielkim 1 dniowym plecakiem.

 

Mam ILBE małe, jednak chodzi mi o coś jeszcze mniejszego.

Myślałem nad MULE Camelbaka lub Ambushem, ale może macie coś godnego polecenia? Kamuflaż nie jest sprecyzowany - woodland, marpat czy wz.93 - zobaczę to wybiorę ;)

 

Chodzi mi o coś niewielkiego, do czego zmieszczą się np. bluza z zeszytem i do tego 1,5l butelka wody + duperele typu długopisy etc.

 

Oczywiście w przypadku Camelbaka mógłbym wyjąć wkład do używania cywilnego a na jakieś jebanki ten wkład włożyć, dlatego MULE mnie do siebie przekonuje.

 

Cenowo to tak +/- 200zł , polecicie mi coś? :)

 

Jak Cię stać na coś od Camelbaka, to bierz Camelbaka. Jakość szycia ich zbiorników/plecaków jest nieziemska no i do każdego produktu dostajesz zbiornik w zestawie. :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie nie jestem pewny, czy mnie stać :P

Dlatego pytam, o jakieś alternatywy (o ile takowe istnieją)

 

Mieliście może styczność z TYM camelem? Nie bardzo wiem jak z wielkością, a byłbym skłonny zanabyć, bo niestety, ale MULE sporo przekraczają to "200zł"

Link to post
Share on other sites

Oczywiście - tylko chodzi mi o to, jak jest z wyjęciem wkładu i używanie kieszeni głównej d noszenia właśnie takich rzeczy jak książka, bluza itd.

 

2 - jakie macie opinie o plecaku MBSS? (Flyye np. )

MBSS jeśli byś chciał nosić nie na oporządzeniu, tylko na jego szelkach to nie będzie dobrym rozwiązaniem, szelki są bardzo cienkie niezbyt wygodne.

Link to post
Share on other sites

my opracowaliśmy taki model. To jeszcze prototyp ale już niedługo się pojawi ;-)

 

piknie. mam nadzieję że czas realizacji będzie szybszy niż u PSGT ;)

 

takie klamerki na górze szelek mam w pokrowcu DF-LCS

nie ukrywam że po kilku godzinach wku... mnie masakrycznie.

a może dodalibyście miękkie przedłużenie szelek aby klamerka opierała się na nim?

Edited by kufel_wro
Link to post
Share on other sites

nie Wuki ... to zupełnie inna konstrukcja ;-) ma kilka niespodzianek których jeszcze nic nie miało.

a szelki są od currahee plecaka ;-) na długo za nim powstał Twój

 

a co PSGT ...a nie mogę..w poniedziałek się wyjaśni ;-)

Link to post
Share on other sites

nie Wuki ... to zupełnie inna konstrukcja ;-) ma kilka niespodzianek których jeszcze nic nie miało.

a szelki są od currahee plecaka ;-) na długo za nim powstał Twój

 

a co PSGT ...a nie mogę..w poniedziałek się wyjaśni ;-)

Ekhm... Nie odnosiłem się do twojego plecaka tylko do potrzeb forumowicza. Mniejsza z tym.

Z niecierpliwością czekam na szczegóły owych niespodziewanych i unikalnych rozwiązań. Szczególnie interesuje mnie jak ten beaver tail trzymany jest w dolnej części boku. Chyba nie jest. Ten uchwyt taki zostanie? W szczególności ciekawi mnie co kryją plecy, że są szyte z kilku kawałków oraz jak wyprowadza się rurkę systemu hydracyjnego oraz do czego służy ta ta klamra 40 na dole. W ogóle jestem zaintrygowany ... ;)

Link to post
Share on other sites

Kufel, nie narzekaj na czas realizacji, ponieważ nie raz realizowane dla Ciebie były projekty bardzo indywidualne i wymyślne.

czekam zatem na piątek :cool:

 

Co do plecaczka - nie radzę porównywać go do camela od DFLCS ponieważ są to dwa zupełnie inne twory

ale klamerki są takie same... niestety.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam!

 

Jestem newbie w tych tematach więc się pytam :]. Chcę zakupić pas pt3 i szelki st1. Obok jest opcja do wyboru o ścięgu i taśmie. Są opcje (ścieg: zwykły, rygiel), (taśma 20mm lub 25mm). O co w tym chodzi. Szczerze mówiąc, to nie do końca wiem, jak mocować to i owo do pasa, mógłby mi ktoś to pokrótce wytłumaczyć, bo jak przeglądam forum, to jest tylko co kupić, ale za bardzo tak od 0 nie znalazłem wytłumaczenia :]. Byłbym bardzo wdzięczny za w miarę szybką pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

ścieg zwykły to zwykły jak sama nazwa wskazuje, natomiast ryglowany to jest wzmocniony

zaś taśma 20mm i 25mm to jest szerokość taśmy, molle (pals) to 25mm dużo bardziej uniwersalny (nie będziesz miał problemu ze sprzętem różnych producentów ponieważ praktycznie każdy ma takie w ofercie), 20mm to polski system i będziesz miał problem z zamocowaniem zagranicznych części ekwipunku do tego systemu.

Edited by rat_med
Link to post
Share on other sites

to system taśm 20mm czy 25mm musisz dopasować do systemu taśm jakie posiadasz w kieszeniach itd.

co do tych szelek, to kiedyś posiadałem takie i do tego pas pt4 20mm (dalej go użytkuje ale nie jest już mój tylko pożyczony od kumpla ponieważ zmieniłem na 25mm ale życie i brak kasy na ładownice itd. zmusiło mnie do korzystania z poprzedniego zestawu) i z doświadczenia powiem, że nie jest to szczęśliwe połączenie; szelki są stosunkowo "wąskie i grube", przy maksymalnym obciążeniu nawet po dodaniu paska piersiowego dalej są upierdliwe i niewygodne, nie wspominając już o noszeniu przy tym dużego plecaka (ja noszę >100l) ramiona strasznie przy tym siadają (ostatnio po 3 dniach operowania z takim zestawem miałem ochotę odgryźć sobie ramiona, tak to wszystko uwierało i powodowało niemiłosierny ból)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...