Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

jeśli chodzi o taki układ pas + szelki to poleciłbym Tobie to: http://pstacticalgear.istore.pl/pl/pasoszelki-thor-i.html (zawsze możesz poprosić o pas z 3 rzędami taśm) ; dopłacisz 20zł a będziesz miał dużo lepszy sprzęt; "mój" zestaw to ta sama firma co Ty chcesz wziąć i powiem, że jakość PSTG dużo lepsza, miwo zaczęło się pruć bardzo szybko i materiał też średniej jakości

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeśli chodzi o taki układ pas + szelki to poleciłbym Tobie to: http://pstacticalgear.istore.pl/pl/pasoszelki-thor-i.html (zawsze możesz poprosić o pas z 3 rzędami taśm) ; dopłacisz 20zł a będziesz miał dużo lepszy sprzęt; "mój" zestaw to ta sama firma co Ty chcesz wziąć i powiem, że jakość PSTG dużo lepsza, miwo zaczęło się pruć bardzo szybko i materiał też średniej jakości

Nie ma wz. 93 ;/

Link to post
Share on other sites

Tylko informacyjnie - choć wz93 nie jest dostępny na stronie, nie znaczy to, że nie jest w ogólne dostępny - po prostu materiał w tym kamuflażu jest obecnie w niewielkiej ilości i wiele elementów w nim nie została jeszcze ponownie wprowadzona jako stała opcja. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić coś w tym kamuflażu (ostatnio kilka elementów w tym kamuflażu zostało wykonanych)

Link to post
Share on other sites

Na stronie jest taka zakładka jak "kontakt" a tam formularz kontaktowy, co stoi na przeszkodzie napisać do Piotrka i zapytać się o dostępność wz.93 (inne produkty są dostępne w wuzecie), jak nie ma uszytego, to może uszyć jak ma na stanie materiał.

 

 

Edit: widzę, że Piotrek już mnie ubiegł i wszystko wytłumaczył

Edited by rat_med
Link to post
Share on other sites

Witam, może ktoś mi podrzuci ambitny pomysł. Przy okazji może coś doradzi z rekonfigurowaniem kamizelki.

Kamizelka to bear II NFMu. Lewa strona to : u góry potrójna pistoletowa miwo, na dole 2x potrójna do głównej i obok dwie na granaty z czego w jednej trzymam radyjko.

Po prawej stronie 2x Potrójna do głównej, i obok cargo bliżej nieznanego mi producenta. Podejrzewam ze helikon. Mniejsza z tym.

Ogólnie problem polega na tym ze nie bardzo wiem co zrobić z PTT które jak widać jest dość wielkie. I w sumie problem nie leży w samym PTT tylko w kablach które odstają od niego bo wtyczki są gigantyczne, i przeszkadzają. Jeśli jest niżej to wbija sie w łądownice od magów do krótkiej, a jeśli wyżej to niewygodnie sie sięga po PTT bo jest juz dosć wysoko wtedy ten przycisk, a i wtyczka górna która idzie do laryngofonu niewygodnie odstaje.

 

I nie, wolałbym nie przerzucać magazynków do krótkiej, na prawą strone bo niewygodnie mi tak sięgać po nie. PTT też wolałbym nie przekładać na prawą, bo moge niechcący nacisnać kolbą przy składaniu sie do strzału.

 

20022012068.jpg

Link to post
Share on other sites

Hannon próbowałeś zamienić miejscami PTT i ładownice na magi do krótkiej (to może zdać egzamin)? Przewody spróbuj okiełznać przeplatając je pod palsami, ja kiedyś tak robiłem i było OK., jak to nie wystarczy możesz sobie pomóc małymi opaskami elektroinstalacyjnymi.

To jedyne co mi teraz przychodzi do głowy (daj znać czy zadziała coś takiego).

Link to post
Share on other sites

Wtedy analogicznie niewygodnie będzie sięgać na ramie lewą ręką po magazynki do krótkiej. Już próbowałem przełożyć.

Poza tym wtedy znów wtyczka będzie przeszkadzała w wyciąganiu magazynków od głównej.

 

To co wymyśliłem do tej chwili to to że kupie od znajomego podwójną pistoletową zamiast tej potrójnej, i spróbować zmieścić się z boku z tym PTT.

Mam nadzieje że zda egzamin. A potrójną dam na cargo i będzie na speedloadery, i multitoola. Tylko cargo będę musiał obszyć pallsami.

Link to post
Share on other sites

Tak się składa że mam tą podróbę Crye'a. Ale mimo juz pewnego czasu użytkowania, nie tylko przy pasku na codzień ale i w terenie na kamizelce - nie zauważyłem żeby cokolwiek było nie tak z tym gunclipem. Klips się trzyma, bez klipsu "szczęki" plastikowe solidnie trzymają mi glocka, i nie wali od tego gumą jak wg. tej recenzji.

Dorzucam dwa zdjęcia dla zainteresowanych. W razie czego, mogę cyknąć jeszcze pare fot.

 

http://dhost.info/hannon/gunclip/

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra. Szybkie pytanie.

 

Z racji zbliżających się wakacji, zrzuciłem trochę kilo i mój duty belt zaczął mi nie miłosiernie łomotać się, czy podpięcie pod niego comfort pada załatwi sprawe?

Pas i tak kupiłem za duży żeby na zimę też sie nim owinąć, ale już krócej nie mogę go ściągnąć :-)

Link to post
Share on other sites

Pytanko na zakończenie tego pięknego dnia :)

 

Od lewej:

- 3x3 magazynki

- na skrzynkę w roli sztywnej zrzutowej

- nadupnik (żarcie, trochę ciuchów, poncho)

- manierka

- 3x3 magazynki

 

W pierwszych dwóch (od lewej) są magi, następna jest na radio. Pierwsze dwie (od prawej) to też magi, kolejna to potrzebne pierdoły (izolka itp).

 

Coś gdzieś przenieść? Set pod dłuższe imprezy więc comfort pad dołożony, zastanawiam się tylko czy jest możliwość wrzucenia radia w inne miejsce, tak żeby zawsze był wygodny dostęp w razie czego. Wtedy zwalnia mi się jedna ładownica i mam kolejne 3 magazynki. Jakieś pomysły?

 

Fotka:

- https://picasaweb.google.com/111530768364336032004/Beltkit1#5719448555356421794

Link to post
Share on other sites

Radio na bok buttpacka wrzuć w jakiejś mniejszej kieszeni. Poncho możesz przytroczyć na klapie buttpacka, co jest zresztą wskazane, bo i tak tam wyląduje, gdy będzie mokre. W buttpack możesz wówczas wrzucić np. dodatkową manierkę lub kolejną ładownicę z zapasowymi magazynkami.

Link to post
Share on other sites

Dobra. Szybkie pytanie.

 

Z racji zbliżających się wakacji, zrzuciłem trochę kilo i mój duty belt zaczął mi nie miłosiernie łomotać się, czy podpięcie pod niego comfort pada załatwi sprawe?

Pas i tak kupiłem za duży żeby na zimę też sie nim owinąć, ale już krócej nie mogę go ściągnąć :-)

 

 

Właściwie to można policzyć, (grubość comfort pada) x pi = przyrost długości pasa.

 

Swoją drogą gratuluję diety/treningu i życzę problemów tylko w ta stronę. :icon_biggrin:

Edited by qazfakir
Link to post
Share on other sites

ok, dzięki :-) jak będę mieć czas, do podjadę sobie do speca i zobaczę najpierw, coś z molle, a jak nie to wezmę Eagla :-)

 

co do diety to ja co roku tak, od marca do sierpnia treningi i ograniczanie fast foodów itp. a od września opona rośnia :D

Link to post
Share on other sites

Witam, potrzebuję kamizelki/chesta do CQB, w której od czasu do czasu będę musiał nosić balistykę. Myślę nad zleceniem uszycia customowego chesta wzorowanego na RRV i w mojej głowie pojawiło się kilka pytań ;)

 

Czy miejsce na płytę takie jak w Heidrunie to dobre wyjście? http://www.nfm.no/HEIDRUN-chest-rig/HEIDRUN-chest-rig.html Głównie zależy mi na tym żeby nie wisiała gdy będzie noszona bez płyty.

 

Lepsze są szelki skrzyżowane na plecach czy tak jak w Heidrunie każda w swoją stronę i połączone? Które rozwiązanie lepiej stabilizuje kamizelkę żeby przód nie opadał w dół z płytą i magami.

 

Jaka jest różnica między mocowaniem szelek wysoko jak w Heidrunie, a niżej jak w RRV?

 

Na cheście będzie przenoszone 4-6 magów M4, dwie kieszenie na granaty, na jednym boku maska MCU, na drugim jakieś cargo i apteczka. Do tego jakiś pas modułowy żeby odciążyć chesta albo dodać ewentualnie nowe oporządzenie.

 

W przyszłości chciałbym dorobić demontowalne plecy z miejscem na drugą płytę.

Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz Heidruna.

Zajebiście wygodny chest. Poprzez szerokie profilowane szelki kamizelka jest stabilna, nie przesuwa się nie czujesz efektu ciągnięcia w przód jak się dzieje przy przepchaniu innych chestów. Miejsce na płytę w rozmiarze L jest zabezpieczone aż 3 gumami dzięki czemu siedzi stabilnie i się nie przesuwa (dzięki szelkom znowu nie będzie się przeciągać w stronę ciężaru.)

Problem magów można rozwiązać stosunkowo łatwo - shingle i na nich reszta ładownic.

 

Tutaj wrzuciłem fotki mojego to sobie podpatrz rozwiązanie.

http://picasaweb.google.com/maciejwojtkiewicz/Heidrun

 

Moja konfoguracja mieści spokojnie na tym cheście 10 magazynków do m4/ak/beryla, 2 magi do krótkiej, apteczkę, 2 dymy tyou RGD2, łącznośc w postaci navcomma tk890, jednen granat rozpryskowy, kieszeń na pierdołki. Do tego wbudowany jest admin wewnętrzny, i dodatkowe 3 kieszonki w których mam zapas kajdanek, paracorda, czerwoną szmatę itp pierdołki.

 

Jako posiadacz Heidruna.

Zajebiście wygodny chest. Poprzez szerokie profilowane szelki kamizelka jest stabilna, nie przesuwa się nie czujesz efektu ciągnięcia w przód jak się dzieje przy przepchaniu innych chestów. Miejsce na płytę w rozmiarze L jest zabezpieczone aż 3 gumami dzięki czemu siedzi stabilnie i się nie przesuwa (dzięki szelkom znowu nie będzie się przeciągać w stronę ciężaru.)

Problem magów można rozwiązać stosunkowo łatwo - shingle i na nich reszta ładownic.

 

Tutaj wrzuciłem fotki mojego to sobie podpatrz rozwiązanie.

http://picasaweb.google.com/maciejwojtkiewicz/Heidrun

 

Moja konfoguracja mieści spokojnie na tym cheście 10 magazynków do m4/ak/beryla, 2 magi do krótkiej, apteczkę, 2 dymy tyou RGD2, łącznośc w postaci navcomma tk890, jednen granat rozpryskowy, kieszeń na pierdołki. Do tego wbudowany jest admin wewnętrzny, i dodatkowe 3 kieszonki w których mam zapas kajdanek, paracorda, czerwoną szmatę itp pierdołki.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...