Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczerze to tak na to patrzę i w cargo na plecach sensu nie widzę. Samą ideę rozumiem, to dość powszechne robić z pokrowca mini plecak tylko po co to cargo takie wielkie? Argument o płycie do mnie nie przemawia, totalna prowizorka. Ileż ty musisz chłopie mieć tych pierdół, do których dostęp nie jest potrzebny. A jak nie jest potrzebny to jest 90% szans, że te rzeczy nie są ci w ogóle potrzebne :) Ten pokrowiec masz szybko odpinalny czy stabilizujesz go poprzeczka szelek? Jak szybko odpinalny to jak stabilizujesz jego dół?

Apteczka też mnie interesuje, musi być taka wielka? Toż to kolos co respirator z BF zmieści ;)

Link to post
Share on other sites

Cargo przeważnie mieści żarcie, kurtkę (w zależności od pogody) lub ciuchy na zmianę, kulki. Wbrew pozorom wydaje się ono wielkie a tak na serio to wiele nie można w nim zmieścić ;) Z apteczką jest tak samo, taka wielka bo niestety w najbliższym czasie zamierzam ją wypełnić sprzętem do TCCC (jest płaska a o dużej powierzchni) - to nie jest tylko jebankowy set, ale złożony także z myślą o szkoleniach.

Pokrowiec stabilizowany jest poprzeczką szelek w górnej części i pasem spinającym chesta w dolnej. Pasa dolnego nie widać ze względu na moje małe gabaryty w tej części ciała (całkowity brak mięśnia piwnego :happy: ).

Link to post
Share on other sites

Cargo przeważnie mieści żarcie, kurtkę (w zależności od pogody) lub ciuchy na zmianę, kulki. Wbrew pozorom wydaje się ono wielkie a tak na serio to wiele nie można w nim zmieścić ;)

 

O jak ja to dobrze znam... mam ten sam problem (tylko u mnie jest to cargo przypięte na wierzchu samodzielnego pokrowca na pęcherz hydracyjny). Niestety, cargo jest wielkie. A jednocześnie w roli plecaka jest diabła warte.

 

Ja od dłuższej chwili usiłuję utrafić z właściwym rozmiarem plecaka :happy:

Link to post
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to moja filozofia jest prosta. Ile godzin tyle litrów.

szczylanka -6 litrów (buttpack i starcza)

12 - 12 litrów z camelem w środku, kurtką i żarciem

24 godziny 24 litry (dodatkowe ciuchy i dodatkowa woda).

48 - 48 litrów bo więcej żarcia no i jakaś karmiata ze śpiworem, kuchenka może.

72 -72 litry :) a żeby sobie trochę komfortu sprawić i w razie W być przygotowanym :)

Link to post
Share on other sites

Update 1.lini

http://oi46.tinypic.com/25u2kig.jpg

 

Twardy pas od PSTG z THORem CQB od PSTG.

Od słabszej ręki:

1. Shingle z kydexem od PSTG + Ładownica na rękawiczki od PSTG, ja tam trzymam czerwoną szmatę.

2. Shingle od pstg + Pistoletowa od PSTG z szybko ładowarką.

3. Zrzut od PSTG,

4. Zrywana Apteczka od PSTG

5. Nóż

6. Cargo

 

Zmieniłbym apteczkę na jakąś mniejszą i cargo zamienił na jakiś minibuttpack czy monstercargo. Nie za duże, nie za małe.

Drugiego shingla zmienię na shingla z kydexem. Naprawdę fajna opcja.

Jakieś podpowiedzi?

Edited by bd_siwek
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Zamiast shingla z kydexem polecam fastmagi od ITW Nexus bądź ich kopie. Mam oryginały ze starszych generacji na pasie, fajnie je się dobywa, magazynek siedzi bardzo stabilnie. Wg mnie idealne właśnie na pas.

Ogólnie 1sza linie bardzo fajna wg mnie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Panowie, zastanawiam się nad taką konfiguracją:

duty belt z jednym fastmagiem, workiem zrzutowym, lekką apteczką (w zasadzie opatrunek, gaza i rękawiczki) oraz kabura z M9 i dodatkowym magazynkiem. Pod to - docelowo - comfortpad. Czy taka konfiguracja da radę, nie będzie jakoś wyraźnie zsuwać się lub ciążyć? Czy też lepiej poszukać czegoś jednak z szelkami?

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie szelki są wskazane.

Primo, stabilizują pas i zapobiegają jego przesuwaniu się.

Secundo, rozkładają ciężar oporządzenia, przenosząc go na barki.

Tertio, nie pozwalają na zsuwanie się pasa, więc nie musi być mocno ściśnięty w talii i może spoczywać na biodrach gdzie jest jego prawidłowa pozycja.

Quinto, posiadają mocowania dodatkowych ładownic np na latarkę, GPRS, komórkę, nóż.

Szkoda eksperymentować.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Powała - rozumiem, że używałeś kiedykolwiek pasa? Zdaje mi się, że nie. Luźny pas będzie leciał do góry przy podskoku, schyleniu się czy klęknięciu. Szelki tutaj nie pomogą. No i patrząc na to co shardac chce przenosić na tym pasie, wnioskuję, że to ma być pierwsza linia. Ile razy nosiłeś latarkę, GPS, komórkę czy nóż na szelkach pod kamizelką?

 

Ogólnie jak patrzę na Twoje ostatnie posty, zdaje mi się, że masz coś nie tak pod kopułą.

Link to post
Share on other sites

Mam pierwszą opartą na samym duty. Zrezygnowałem z szelek, co by właśnie odciążyć barki i kręgosłup. Ponadto odchudziłem plate'a do niezbędnego minimum, została na nim woda i amunicja. Na pasie mam kieszeń z pierdołami (szybkoładowarka, bateria do giwery, baterie do latarki, busola, krzesiwo etc.), worek na odzysk, nóż, panel udowy z dwoma magazynkami i drugi panel z apteczką. Barki mam odciążone a pas stabilny dzięki panelom z obu stron. Dojdzie jeszcze klamka i wtedy może dodam comfort pada, jak na razie jest dobrze.

Link to post
Share on other sites

Wrzuć zdjęcie.

dscf0087l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Mniej więcej tak by to wyglądało. Klamka dojdzie, a ładownica pistoletowa robi wypad z taśmy od panelu i wyląduje na pasie. Na razie używam tej konfiguracji bez kabury, a KA-BAR zamienia się czasami z wz. 55. Ogólnie wszystko jest stabilne i nie ciąży jakoś za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Nie pozostaje mi nic innego, jak stestować to rozwiązanie w najbliższą niedzielę. :)

 

 

No i potestowane. Tymczasowo wywaliłem apteczkę na plecak z racji braku posiadania comfortpada. Poza tym bardzo wygodnie, stabilnie i bezproblemowo. Bardzo dobrze współpracuje się tym z mini-1 PSTG i małym plecakiem. Czas kupić tylko comfortpad.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...