Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Znam zarówno prezentację chłopaków ze Straszydła, widziałem też to, co pisał AnR. Bardziej zależało mi na wypowiedzi użytkowników. :)

 

Wukaszu: co rozumiesz przez to, że zrobiłeś inaczej? ;-)

 

 

Errhile: położ kolegę na spakietowanych magazynkach, niech sam się wypowie. ;-) Inna sprawa, że coraz więcej airsoftowców unika kładzenia się na ziemi.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak już pisałem, na razie dam mu mojego rezerwowego chesta od PLCE. Sobie będzie mógł te spakietowane magazynki zapakować i się na nich położyć. To rozsądny gość jest,myślę, że jak popróbuje to zrozumie o co biega.

 

Niechęć do kładzenia się na ziemi jestem w stanie zrozumieć: taplanie się w błocie to średnia przyjemność... nawet ja się nie ma uber mega pro lans sprzętu. Nie ukrywam, że za radą Wukasza mam taki układ jaki mam, i jak trzeba leżeć na cheście, to leżę bezproblemowo i nawet wygodnie :)

Link to post
Share on other sites

Wukaszu: co rozumiesz przez to, że zrobiłeś inaczej? ;-)

Zmiksowałem oryginał HSGI z kopią TYR Tactical wymiarując pod AK i wyszło coś takiego.

th_small.jpg th_small1.jpg

Przy AK te boczne ruchome ścianki powinny być po prostu, moim zdaniem, zintegrowane z dnem, by nyple magazynku AK się o nie nie czepiały. Owszem, nie jest to ładownica uniwersalna ale chcę pokazać dlaczego ładownica SAG nie jest najlepsza do AK. Do normalnych pudełkowych magów jest świetna. Konstrukcja po prostu pozbawiła ją uniwersalności ładownic HSGI i TYR.

 

Nie wiem czy nyple nie czepiają się o gumkę, w szczególności przy obciążeniu przedniej ścianki, to użytkownik tej kieszeni musiałby się wypowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Zasadniczo jako użytkownik jestem zadowolony i w pełni się zgadzam z kierunkiem zmian obranym przez wukiego. Nyple nie czepiają o gumke przy obciążeniu przedniej ścianki rzędu maga do USP gaziaka. Nic cięższego nie doczepiałem więc nie wiem jak będzie wzwyż.

 

Zresztą warto zauważyć że HSGI swoje kydeksowe ramki tworzące ścianki tez ma zintegrowane z dnem. SAG w mojej ocenie robiąc osobne ścianki wykazała się pewny brakiem wyczucia tematu. Nawet jeśli na codzień się to nie haczy to zgodnie z prawem Murphyego raz w ekstremalnej sytuacji może się to akurat zahaczyć i ktoś będzie miał problem. A te 20 cm taśmy które na tym zaoszczędziło warte jest dosłownie grosze.

Link to post
Share on other sites

Witam, zostałem tutaj odesłany także proszę o doradzenie mi kamizelki taktycznej, która pomieści:

  • 4 ładownice do M4
  • 3 ładownice do pistoletu
  • kieszeń na radiotelefon
  • apteczkę osobistą
  • 2 kieszenie typu Cargo
  • 3 kieszenie na granaty

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,

Avit :)

Link to post
Share on other sites

To w takim wypadku chyba sobie siądę i uszyję podobną hybrydę. Potem stestuję ze dwa razy w boju i sam zobaczę. :icon_smile:

 

Dziękuję!

 

 

  • 4 ładownice do M4
  • 3 ładownice do pistoletu
  • kieszeń na radiotelefon
  • apteczkę osobistą
  • 2 kieszenie typu Cargo
  • 3 kieszenie na granaty

 

Grom parę lat temu latał w podobnym konfigu opartym o Cirasa (Maritime bodaj). Nie nosił chyba jednak na sobie żadnych granatów.

 

316472_430243553700014_1134871113_n.jpg

 

A to w ramach ciekawostki. Jeśli dobrze liczę, to operator pomieścił na sobie 12 magów do głównej i cztery do krókiej. Wyjmowanie tych do krótkiej jest utrudnione, ale jak pisał Chris Kyle w swojej książce - po boczną sięga się, kiedy jest już naprawdę źle.

534697_434198486637854_321593029_n.jpg

 

Oba zdjęcia za profilem FB "Trzynaście moich lat w JW GROM".

 

Z praktyki powiem Ci jednak, że wygodnie nie będzie na pewno. Strasznie dużo, strasznie ciężko. Nawet na prawdziwym polu walki już tak się nie robi - co nie musi być na już, to ląduje w plecaku albo go-bagu. Na sobie ma się 3-4 magi, radio, zapas do krótkiej (w Twoim przypadku wywaliłbym wraz z krótką na pas), ewentualnie jakieś cargo.

 

 

Pytanie gdzie chcesz tego użyć. Jeśli będziesz chciał się położyć, to będziesz huśtał się na brzuchu jak fotel bujany. Pomijam dyskomfort jelit, które mogę Ci zrobić zwrotkę tudzież wycisnąć co-nieco. A poza tym straszliwie rozdmuchasz sobie sylwetkę i jeszcze łatwiej będzie Cię trafić.

Edited by shardac
Link to post
Share on other sites
Jakie ładownice? Pojedyncze, podwójne?

Pojedyncze

 

 

Jakie granaty? F1, MK3, RG42, M67, GR2?

Miałem na myśli 2x GD-10 i 1x GR-2

 

 

Co rozumiesz przez "apteczkę osobistą"?

Rozumiem takie coś (Link)

 

 

Wygodnie nie zmieścisz. Będziesz upychał na chama. Pozbądź się czegoś.

W takim wypadku jestem skłonny z zrezygnowania z granatów i apteczki osobistej.

Link to post
Share on other sites

Nawet na prawdziwym polu walki już tak się nie robi - co nie musi być na już, to ląduje w plecaku albo go-bagu. Na sobie ma się 3-4 magi, radio, zapas do krótkiej (....), ewentualnie jakieś cargo.

Tak? Jesteś pewien?

 

sas-task-force-black.jpg

special-air-service-photo.jpg

uk-special-forces-afghanistan.jpg

 

Bo mnie się jednak wydaje, że w tzw. realu sposób indywidualnego konfigurowania oporządzenia (jeśli ma miejsce) zależy od sytuacji, zadania, poniekąd także od rodzaju balistyki - a nie jakieś bliżej nieokreślonej, współczesnej mody, na która się powołujesz...

 

Wygodnie nie zmieścisz. Będziesz upychał na chama. Pozbądź się czegoś.

Zależy czy będzie upychał na chest-cie czy na kamizelce s. stricto oraz czy z pasem, czy bez.

 

Dla przykładu, w CQB (w zielonej "kamizelek" nie uznaję) na chest-cie mieszczę 4-5 magazynków, klamkę z zapasowym magazynkiem,2 granaty i radio - reszta (6 magazynków, 5 granatów apteczka, manierka i torba zrzutowa), na pasie.I uważam to za b. wygodny i całkiem ergonomiczny zestaw. Na kamizelkę (z integralnym pasem) mogę wcisnąć więcej - wciąż bez "upychania na chama".

 

Pytanie gdzie chcesz tego użyć. Jeśli będziesz chciał się położyć, to będziesz huśtał się na brzuchu jak fotel bujany.

Na 4 magazynkach do długiej i 3 do krótkiej? Bo o to jest pytanie, przyjacielu.

 

Pomijam dyskomfort jelit, które mogę Ci zrobić zwrotkę tudzież wycisnąć co-nieco.

Na razie udało Ci się wycisnąć krew z moich oczu. Dyskomfort jelit? Gdzie my jesteśmy...

 

Miałem na myśli 2x GD-10 i 1x GR-2

Weź pod uwagę, że GR2 ma "nietypowy" wymiar.

 

W takim wypadku jestem skłonny z zrezygnowania z granatów i apteczki osobistej.

Apteczkę i "cargo" możesz przerzucić na tył/pas. Granaty na bok/pas. Radio na tył/szelkę/ew.pas.

Ale co jest wygodne dla Ciebie, musisz ocenić samodzielnie.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Niestety część magów wyląduje pod pachami.

Zrobiłbym to tak, zakładając kamizelkę z dwoma panelami po 6/7 kolumn. Jedziemy od zewnętrznej strony słabszej ręki.

Panel nr I : Cargo na 3/4 kolumny (zależy od kamizelki), na nim na bocznych Palsach 2 granaty, 2x mag jeden na drugim, 2x mag jeden na drugim

Panel nr II: 2x mag jeden na drugim, radio na nim 2 magi do krótkiej, drugie cargo na nim jeden granat i jeden mag do krótkiej

 

Apteczka na pas. Ale wygodnie będzie średnio dlatego radio, granaty oraz jeden magazynek do krótkiej wyrzuciłbym na pas. Oraz oczywiście dwa brakujące magi. Dzięki temu po zrzuceniu kamizelki zachowujesz pełną sprawność bojową. Jeśli dorzucisz tam manierkę to już całkowity wypas.

Edited by Wukasz
Link to post
Share on other sites

Tak? Jesteś pewien?

 

<CIACH>

 

Bo mnie się jednak wydaje, że w tzw. realu sposób indywidualnego konfigurowania oporządzenia (jeśli ma miejsce) zależy od sytuacji, zadania, poniekąd także od rodzaju balistyki - a nie jakieś bliżej nieokreślonej, współczesnej mody, na która się powołujesz...

 

Jako dowód na Twoje słowa pokazujesz zdjęcia sprzed paru lat. Spójrz na zdjęcia chociażby sprzed paru miesięcy - większość operatorów (a moda przeniosła się również na szeregowych żołnierzy) nosi zredukowaną liczbę magazynków. Stąd też producenci zaczęli oferować PC z zintegrowanymi ładownicami, które wypełniają w całosci zapotrzebowanie żołnierzy - vide ostatni katalog LBT.

 

 

Na 4 magazynkach do długiej i 3 do krótkiej? Bo o to jest pytanie, przyjacielu.

 

Pisałem to przy założeniu, że pytający chce używać podwójnych ładownic - mimo wszystko w airsofcie najpopularniejszych.

Link to post
Share on other sites

To doradzi ktoś co zakupić aby to pomieścić ? Ew. doradźcie co zostawić z tego zestawu, który podałem :icon_smile: Z tych granatów jak już wyżej napisałem mogę zrezygnować :icon_razz: na MIWO Praszka patrzyłem na orlika, jednak do niego trzeba mieć balistykę bo jak czytałem bez niej to lata jak szmata ;/

Edited by Avit
Link to post
Share on other sites

Toż ci napisałem. Cokolwiek co ma w sumie 12-14 PALS lub więcej. Jeśli czest z BIBem (jak RRV, Taj/RACK) to magi do krótkiej zmieścisz na klatę. Jak PC/ zintegrowana, to nie dość, że magi na klatę to apteczkę możesz na plecy. Licz kolumny, to nie jest trudne, i kup sobie co ci się podoba. Może przeczytasz ten topik? Nie mówię nawet, że oba.

Ja tyle śmieci nie noszę i z reguły ludziom odradzam więc konkretnego rozwiązania ci nie podam.

Link to post
Share on other sites

Jako dowód na Twoje słowa pokazujesz zdjęcia sprzed paru lat. Spójrz na zdjęcia chociażby sprzed paru miesięcy

To jak widać u mnie się same przestarzałe zdjęcia wyświetlają: :icon_wink:

http://grom.mil.pl/g...tan_pliki/7.jpg

http://news.bbcimg.c...67_63201935.jpg

http://www.tandempos...afghanistan.jpg

 

większość operatorów (a moda przeniosła się również na szeregowych żołnierzy) nosi zredukowaną liczbę magazynków. (...) vide ostatni katalog LBT.

Jeżeli wg Ciebie sprzęt w A-stanie dobiera się wg wskazań mody - to nie będę marnował Twojego czasu. Masz zapewne jeszcze dużo katalogów do przeglądnięcia. :icon_wink:

 

shardac pisał o względnej teraźniejszości - teraz faktycznie królują plate carriery z lekkim obładowaniem :icon_smile:

A co to jest ta "względna teraźniejszość"? I na Boga, co "najnowsze trendy" w A-stanie mają do skompletowania oporządzenia do AS? :icon_eek2:

 

Może warto by się zastanowić jak faktycznie (a nie na podstawie kilku "najnowszych" zdjęć) kształtuje się ta kwestia i jakie ma realne przyczyny? Bo jeśli żołnierze istotnie zaczynają nosić mniej magazynków w bezpośredniej gotowości do użycia, to znaczy że w warunkach w jakich działają, przy w specyfice wykonywanych zadań, nie maja potrzeby mieć ich więcej,. Względnie że np. jest to (w jakimś stopniu) efekt uboczny stosowania PC.

Tylko na jakiej podstawie kol. Shardac przekłada to na warunki rozgrywek AS?

Bo odnoszę wrażenie, że tylko na podstawie wspominanej przez niego "mody"...

 

To doradzi ktoś co zakupić aby to pomieścić ?

Jakikolwiek "panel" (patrz posty Wukasza) i ładownice/zasobniki do niego. poczytaj forum - znajdziesz wszystko co musisz wiedzieć (a nawet więcej). Chyba, ze Ci się nie chce i wolisz mieć podane na srebrnej tacy?

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Jakubie, nie chce mi się z Tobą wchodzić w pyskówkę (bo miast dyskutować, to starasz się uderzać nieco zbyt personalnie), dlatego nie odniosę się do Twoich spostrzeżeń. Acz naprawdę jakoś potrafię pójść na strzelankę, na której wystrzelę 300 kulek z trzech midów, a nie 2 tysiące z ośmiu hicapów.

 

Avicie, rzuć sobie okiem na ofertę krawców - PSTG, MIWO, Aries czy inne. Tak chyba będzie łatwiej. I nie daj się zwieść modzie na PC czy zintegrowane. Chestrig są chyba najfajniejszą opcją dla Ciebie. Zawsze możesz je rozbudować o plecak.

Link to post
Share on other sites

Jeśli odczułeś moje wypowiedzi jako "zbyt personalne", to przepraszam. Najwyraźniej bylem pod wpływem lektury Twoich, o dyskomforcie jelitowym, modzie i katalogach. Ale dalsza cześć mojej wypowiedzi jest w pełni aktualna i jak rozumiem celna, skoro unikasz odpowiedzi na nią. Więc może ja odpowiem:

 

O ile nie uprawiamy rekonstrukcji czy stylizacji (cokolwiek to jest), zdjęcia z tzw. realu mogą stanowić pomoc, nawet inspirację. Ale nigdy uniwersalny wzorzec. Ponieważ są różne gry (od milsimu po "postrzelanki"), z różnymi zasadami (od braku ograniczeń po dopuszczenie tylko RC). Rożni są także ludzie i preferowany przez nich samych styl gry. I dlatego Twoje twierdzenie (nawet abstrahując od jego zasadności), że "nawet na prawdziwym polu walki..." było nieuprawnione. By nie pisać o palcach i ssaniu...

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

Witam, zostałem tutaj odesłany także proszę o doradzenie mi kamizelki taktycznej, która pomieści:

  • 4 ładownice do M4
  • 3 ładownice do pistoletu
  • kieszeń na radiotelefon
  • apteczkę osobistą
  • 2 kieszenie typu Cargo
  • 3 kieszenie na granaty

Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam,

Avit :icon_smile:

 

Póki Kuba udzielał się w tematach pyskówkowo-teoretycznych było spoko. Teraz się przeniósł na te bardziej merytoryczne :icon_cry:

 

Jeżeli chodzi o gotowe rozwiązanie problemu przenoszenia takiej ilości sprzętu:

RRV - cztery ładownice m4 na przód

magazynki do pistoletu na śliniak

granaty na prawo

jedno cargo na lewo

radio gdzieś się wciśnie (zakładam, że typowe PMR a nie cegłofon)

 

Do tego pas

Na nim cargo, apteczka, kabura. Ewentualnie można tam przenieść granat lub magazynki.

 

Magazynki do pistoletu również mogą być doczepione do cargo na rrv a granat na cycu. Możliwości jest parę. Nosiłem podobny zestaw i było OK.

Link to post
Share on other sites

Odrobinkę się wetnę. Mam RRV (kopię szytą przez jednego z krawców) a na niej sporo gratów. Ostatnio chciałem część tego majdanu przewalić na pas (PT3 z Miwo). No i tu jest problem. Jak założę chesta, to nie idzie się zapiąć pasem-jedno zachodzi na drugie. Czy to ja jestem niepełnosprytny i mam źle wyregulowaną kamizelkę czy te części (rrv+pt3) ze sobą nie zagrają?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...