Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdy zadanie polegało zabraniu WIP-a, a mie mieliśmy noszy czy noszaka. Złożyliśmy z behatki 2 kijów, które połączyliśmy jednymi kajdankami. Działało. Choć na ostatnim "balu przebierańców" skułem niegrzeczną czarownicę :icon_wink: If you know what I mean...

Edited by Filip7370
Link to post
Share on other sites

Są różne filozofie, ale sugerował bym jednak wziąć szelki.

 

Nic więcej do zamocowania na pasie nie potrzebujesz, chyba, że chcesz coś jeszcze nosić. Osobiście sugerował bym worek na odzysk - z tym, że o tym z Miwo różne opinie krążą, a ja miałem toto wiele lat temu (było do kitu) i pewnie zdążyli poprawić :)

Link to post
Share on other sites

Owszem, stabilniejszy, ale z relacji użytkowników wynika, że to ewentualnie ma znaczenie przy ładownicach do AK, a i tam - nie zawsze. Za to dość uniwersalne jest narzekanie na utrudnione siadanie / kucanie.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Hmm, ciekawe. Miałem (i miejscami nadal mam) wyroby i Praszki, i Lublińca, acz przyznam, że z przed kilku lat. Nie zauważyłem różnic w jakości. Jakaś świeża historia?

 

Ładownice na 3 magazynki odradzę - może i miejsca na pasie nie ma za dużo (trzeba nim umiejętnie gospodarować), ale ładownice na 3 magazynki strasznie powiększają sylwetkę, a takiej, z której by się wygodnie korzystało to jeszcze nie widziałem.

Oczywiście wygoda rzecz względna :)

Link to post
Share on other sites

Sorry Errhile, ale utrudnienia w ruchu, siadaniu, kucaniu powoduje PT-4. Podobnie jak Matrix i Jey uważam, że PT-3 jest właśnie optymalny.

 

@Artur, szelki ST-2, będą przydatne. Po pierwsze pozwalają na rozłożenie ciężaru oporządzenia na ramiona, po drugie dodatkowo stabilizują pas, po trzecie na szelkach możesz umieścić jeszcze jakieś dodatki, małą kieszeń na radio, latarkę, pochwę z nożem.

Osobiście nie zalecalbym worka zrzutowego, nie jest najlepszy. Ja opróżniony magazynek chowam spowrotem do ładownicy, tylko drugim końcem, to nawet jeśli zapomnisz, który już opróżniłeś, wyczujesz to dotykiem.

 

Ps

Też nie mam złych doświadczeń z Praszką, a wręcz odwrotnie, dostawa jest szybsza, a jakość porównywalna - nie ma szału w obydwu - na pewno lepsza niż Miltec.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Mam seta:

  • pas PT-3 Lubliniec cordura olive
  • szelki Jacko Plus Lubliniec cordura olive
  • nadupnik Lubliniec poliester wz93
  • camel Lubliniec cordura wz93
  • kieszeń na manierę Lubliniec cordura wz93
  • apteczka cordura Praszka
  • zrzut z Praszki
  • inne rzeczy z Praszki

Jak będziesz brał to z lublinca- praszka produkuje najzwyczjaniejszy szajs- wiem miałem, na szczęście się pozbyłem

Ładownice proponuje na 3 magi brać- na pasie zawsze brakuje miejsca, no i kup sobie pt3- to produkt na lata;p

Mam na pasie jak widać rzeczy z obu firm, poza różnicami w odcieniu cordury nie narzekam, jedno i drugie daje radę i jest zrobione PORZĄDNIE. Więc proszę nie pisz głupot, że Praszka to szajs. Z ładownic na 3magi aktualnie chcę się wycofać na rzecz 3 razy 2magi. IMHO wygodniejsze, ale to są preferencje osobiste.

 

Odnośnie Praszki: Doskonały kontakt z klientem, nie dość że znosili moje marudzenie jak zamawiałem customowy pokrowiec na RF10, to jeszcze przed realizacją wysłali zdjęcia prototypu z zapytaniem czy mi pasuje. Dziewczynom z produkcji wiszę dużą bombonierkę, bo mimo usilnych prób nic się nie chce zepsuć.

Hmm, ciekawe. Miałem (i miejscami nadal mam) wyroby i Praszki, i Lublińca, acz przyznam, że z przed kilku lat. Nie zauważyłem różnic w jakości. Jakaś świeża historia?

Wymyślona pewnikiem, bo Praszka robi ciut taniej. Nie widzę różnic poza kolorami.

Nie chce mi się polemizować na ten temat, sprzęt ma trzymać, chyba że ktoś potrzebuje współczynnika lansu z metek do powiększenia przyrodzenia. Ale w takim wypadku chyba zostaje kupowanie w Currahee cz Specopsie d: (z całym szacunkiem dla firm, ale dałem ich tutaj jako armatę na wróble na warunki ASG, bo ich produkty przetrwają razem z karaluchami wojnę nuklearną).

Szelki + PT3 ( bo stabilniejszy IMO ) to dobre rozwiązanie. PT2 jest dobry jako uzupełnienie 2. linii, czyli kamizelki, Plate Carriera czy cuś.
Popieram, wygodne, dobrze siedzi. PT3 też da radę z Plate Carrierem - próbowałem - mam. Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Sorry Errhile, ale utrudnienia w ruchu, siadaniu, kucaniu powoduje PT-4. Podobnie jak Matrix i Jey uważam, że PT-3 jest właśnie optymalny.

 

 

Możemy się różnić w opiniach - to nie jest powód do przeprosin :)

 

Ja PT-3 miałem we wczesnej wersji pasoszelek Jacko (w czasach, kiedy Lubliniec sprzedawał to jeszcze jako nierozdzielny komplet), i przyklękanie czy kucanie w tym rzeczywiście było mocno średnie - a rozmiarów jestem takich raczej przeciętnych. Więc zupełnie nie dziwę się osobom, które teraz takie uwagi (vide temat o konfiguracjach oporządzenia) zgłaszają.

Link to post
Share on other sites

Przy moich 181 cm wzrostu miałem PT-4 i faktycznie przy klękaniu lub kucaniu podjeżdżał "pod brodę", ale w PT-3 już tego efektu nie było, a jednak stabilizacja oporządzenia jest odczuwalnie większa. Po prostu trzeba go nosić na odpowiedniej wysokości a do tego bardzo przydatne są właśnie szelki.

 

@Artur, po co Ci kamizelka, pas doskonale zdaje egzamin. :maniak_OK:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Sety mamy bardzo podobne, idąc w szczegóły mam dodatkowo 3 ładownice na 3 magi do AK, kaburę BW lub cargo male zależnie od pory roku. Czasem magi luzem trzymam w naddupniku jeszcze.

Co do doświadczenia z praszką- w pierwszym pasie zaliczyłem uszkodzenie mocowań do szelek- ale może to lepiej materiał niby 'cordura' był bardzo jasny jak na pantere leśna, jedyna ładownica potrójna już zaliczyła małe rozdarcie i zgubienie plastikowego klipsa- z rzeczami z lublinca brak problemów. Zaznaczam, że sprzęt jest naprawdę ciężko traktowany.

Co do zobaczenia różnic na forum nic nie wyjaśnimy tylko pasem obok pasa ładownicą obok ładownicy, nie mniej obstawiał będę przy swoim.

 

Jeśli pas ma być tylko doraźnie to weź to co będzie dobrze z kamizelką współpracowało- tu nei mam doświadczeń

Edited by Jey85
Link to post
Share on other sites

Jesli do CQB, to obawiam się ze pasoszelki nie są dobrym rozwiązaniem docelowym. Za szerokie. I opieranie się na PT-2 niewiele tutaj pomoże - raczej jakiś duty belt / gun belt, ewentualnie z podkładem. W CQB faktycznie kamizelka lub chest rig powinny się lepiej sprawdzić.

 

Jeśli chcesz mieć tanie oporządzenie na już, to na Allegro jest oferta na brytyjski chest rig od systemu PLCE nawet za 30zł + przesyłka. IMO cena nie do pobicia, a w CQB sprawdzał się już w Irlandii Pólnocnej.

...tak, wiem, że polecam to oporządzenie każdemu nowicjuszowi i to z maniackim uporem, ale tui naprawdę pasuje...

A w międzyczasie gromadź fundusze - i doświadczenie - na zakup takiego oporządzenia, jakie tylko będziesz do swojego stylu gry potrzebował :)

Link to post
Share on other sites
Przy moich 181 cm wzrostu miałem PT-4 i faktycznie przy klękaniu lub kucaniu podjeżdżał "pod brodę", ale w PT-3 już tego efektu nie było, a jednak stabilizacja oporządzenia jest odczuwalnie większa. Po prostu trzeba go nosić na odpowiedniej wysokości a do tego bardzo przydatne są właśnie szelki.

@Artur, po co Ci kamizelka, pas doskonale zdaje egzamin.

I nie być chuchrem : ))))))))

185 wzrostu, 85kg wagi i dla mnie zestaw idealny.

 

materiał niby 'cordura' był bardzo jasny jak na pantere leśna

Lepszy jaśniejszy, niż ciemniejszy :icon_smile: Nie zlewa się przynajmniej w oliwkową masę od razu. U mnie i tak wszystko leży obok wyra w taktycznej formie "kupa" to zrobiłem foty. Z lampą i bez, przynajmniej można zacząć dyskutować rzeczowo d:

p2070511.th.jpg p2070510.th.jpg

Cordura: kamizelka L, camel L, mapnik P, plecak Janysport, na dole z lewej bawełniak dla porównania.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze i najważniejsze - popytaj kolegów z grupy. Skoro zajmują się głównie CQB, to mają praktykę i wiedzą co się sprawdzi, a co nie.

 

Po drugie, pochodź, poprzymierzaj ich sprzęt, pobaw się w CQB choćby z patykiem w ręku. Nabierz czegokolwiek na kształt doświadczenia :)

 

Jeśli chodzi o ten zestaw z Miwo - jeżeli już, to ja bym szedł w pas PPO z podkładem. I szelki ucieczkowe, jeżeli zmaierzasz go mocno obciążać - lub brak szelek, jeśli tylko lekkie obciążenie. Zauważ, że ładownice do broni głównej są płaskie, na pojedyncze magazynki (tak a'propos moje uwagi o poszerzaniu sylwetki przez ładownice na 3 magi.

Czegokolwiek na udach nie lubię mieć, ale rozumeim, że w CQB może się to sprawdzać, zwłaszcza kabura.

Link to post
Share on other sites

Witam! Posiadam kamizelkę Condor MOPC i myślę nad rozszerzeniem możliwości przenoszenia większej ilości oporządzenia poprzez zastosowanie Battle Belt'a i tu moje pytanie: co wybrać ten od Condor'a czy może ktoryś z pasów naszych rodzimych firm (chociaż bardziej bym był za tymi z Miwo-Lubliniec)? A jeżeli już Condor Battle Belt to jaki pasek nośny do tego pasa i czy szelki (w tego typu pasach... dotyczy też pasów z Miwo) to rzecz niezbędna - dodam, że raczej nie zamierzam przenosić nie wiadomo ilu ładownic i kieszeni, mowa jest o góra 3-4 ładownicach/kieszeniach.

Link to post
Share on other sites

Set pod zieloną taktykę- głownie milsimy.

 

1linia

wmasg3.jpg

 

Chiński rescue belt jako pasek do spodni.

Od lewej:

-multitool

-nóż mora

-cargo

 

Nóż, multitool wiadomo. Cargo jako pouch z żarciem.

 

2linia.

wmasg4.jpg

 

Panel Amunicyjny od pstg w kamuflażu myśliwskim.

Od lewej:

-małe cargo ze stazą

-shingle z kydexem

-shingle z kydexem

-ładownica pistoletowa

-ładownica pistoletowa

-kieszeń na rękawiczki z czerwoną szmatą

-małe cargo

 

W pierwszym małym cargo trzymam, latarkę, szybki baton, (ogólnie najbardziej potrzebne rzeczy) etc. W drugim natomiast bandaż (dolnośląskie milsimy) lightsticki (ogólnie najmniej potrzebne rzeczy) etc.

 

Ogólnie chest noszony dość nisko, dobra wygodna konfiguracja. Dość dużo magów (8 magów + dwa w kieszeniach spodni), dwa do szybkiej zmiany. Ogólnie bez zbędnych pierdół.

 

 

3linia

-camelback 3l

-map z własnymi szelkami

-ps20

-NFM Balder rozbudowany o jakieś ładownice.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...