Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

Możesz wstawić zdjęcie oporządzenia? Chciałbym zobaczyć jak rozwiązałeś sprawę.

 

Mogę. Wieczorem się pojawi foto, może szybciej mi się uda.

 

Na samym pasie (oprócz radia, noża i ifaka)?

Ja mam w pasie max 95 cm, mieszczę 2 manierki, pokrowiec na manierkę 2 qt zamiast nadupnika, 4 ładowice (albo 3 i kaburę) i 2 kompasówki (te już na brzuchu, ale są za małe żeby przeszkadzać).

Ma upartego dołożyłbym jeszcze dwie ładownice na magazynki, ale przy leżeniu wbijałyby się w brzuch a to i tak jedna za mało na 20 magów.

 

To samo co wyżej, wieczorem wrzucę fotę, to zobaczysz. Teraz aktualnie na pasie siedzi 4x 30rd, 2x 1qt, IFAK, Buttpack, cargo wielkości kieszeni na manierkę. Worek zrzutowy zaczepiony o nadupnik, tak samo nóż, radio - powiedzmy, że nad nadupnikiem. Noszę to z 3day packiem zamiennie z CFP90, i nie sprawia problemu. Na upartego, na pasie zmieściłbym parę gratów jeszcze, pod warunkiem, że chciałoby mi się to na maksa ścisnąć. Dorzuciłem jeszcze ładownice 2x 40mm na pas, ale wypada na brzuchu, co prawda nie przeszkadza, ale to tak poglądowo.

 

Fota później.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak obiecałem, foto:

 

http://zapodaj.net/c...955ec8.jpg.html

 

Graty na pasie nie są na maksa sciśnięte. Docelowo, to worek zrzutowy zostanie zamontowany między IFAKiem a manierką, nóż chyba wyjedzie całkowicie na plecak, przy belcie wystarczy nieduży folder. Ładownica z radiem jest zamontowana nad nadupnikiem, do taśmy od szelki i szelki od camel'a. Nic nie gniecie, przy noszeniu nawet z CFP90. Jak założę belta, to widać lepiej, że można by pościskać bardziej jeszcze wszystkie rzeczy.

 

Jako comfort pad użyłem pasa z kamizelki FLC, przyczepionego Zipkami. Po prawej stronie widać jeszcze kawałek ładownicy 2x40mm. Generalnie to brakuje mi jeszcze jednej ładownicy na magazynki do przenoszenia podręcznych gratów, ale to może kiedyś, i napewno dojdę ze dwie repliki granatów m18smoke, które chciałbym też wcisnąć gdzieś na pas.

 

Dodam jeszcze, że w pasie mam rozmiar M, także jestem szczupłą osobą.

 

EDIT: Zapomniałem dopisać, w tym czarnym cargo przenoszę magazynki - być może dlatego udało mi się upchnąć te 20 magów.

Edited by Karmazyt
Link to post
Share on other sites

Zacznijmy od tego jaki camelbak bo dla mnie camelbakiem jest wszystko od armobaka do trizipa.

Hydration Pouch można dopiąć do RRV na fastexy ( szelki i góra poucha ) a dólny pas opinający plecy można przepleść przez pouch.

 

airsoft-molle-canteen-hydration-combat-rrv-vest-od-afce.jpg

Link to post
Share on other sites

Camelbakowski Thermobak 100oz (z pęcherzem longneck-dość stara rzecz, ale jakoś cholerstwo nie chce oddać ducha, a ja nie kupię nowego, dopóki tego nie zatyram na śmierć :icon_wink:). Dodam tylko, że nie stosuję pleców w rrv.

Edited by Nath
Link to post
Share on other sites

Jak kiedyś powiedziałem (http://forum.wmasg.p...40#entry1789917) - tak zrobiłem:

 

20130509182730.th.jpg 20130509182745.th.jpg 20130509182810.th.jpg 20130509183131.th.jpg

 

Lecąc po kolei od lewej: Kieszeń na granat, ładownica 3xAK, MCS + zrzut, kieszeń na radio + motorola GP1200, nadupnik, nalgene + tatonka + kieszeń, apteczka, ładownica 3xAK, kieszeń na granat.

 

PTT własnej produkcji, co do kablowania polecam wziąć uciąć metr przewodu USB (gruby, wytrzymały, 4 żyły do wykorzystania + oplot).

Link to post
Share on other sites

Mogę wiedzieć jak dokładnie zamontowałeś Camelbaka? Może jakieś zdjęcie z przodu?

 

Rozpiąłem klamry, górną część szelek puściłem pod taśmą, tam od tyłu gdzie duża szpara, przez D-Ringi z przodu szelek od camel'a przewlokłem taśmy z napem, od szelek LBV. Dół szelek od camel'a puściłem przez pętle z shockcordu, do montażu nadupnika i to tyle. Foto potrzebne czy w miarę zrozumiałe to?

Link to post
Share on other sites

CAM00117.jpgCAM00120.jpgCAM00121.jpgCAM00122.jpgCAM00123.jpg

 

 

Ładownice przypięte na wyczucie więc jeszcze nie sprawdzane. Możecie poradzić co tu zmienić? Zrzut jest na 7mej pod plecakiem (jest pod nim miejsce na niego). Powyżej ładownic na agi mają dojść kieszenie na pirotechnikę. Przerwa po prawej stronie jest zrobiona ze względu, że noszę tam kabure z glockiem na pasie i musiałem mieć miejsce aby go swobodnie wyjąć.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites

Skoro masz glocka po prawej stronie, wnioskuję, że jesteś praworęczny. Dlaczego więc utrudniasz sobie sięganie do ładownic do długiej - najbliższą masz na środku, dalsze jeszcze bardziej po prawej. Przeładowanie lewą ręką jest o wiele trudniejsze w tej sytuacji - a już w ogóle w trakcie leżenia.

 

To obok ładownic - czy to ładownica do krótkiej, czy granat - powinno zmienić miejsce. Albo wyżej na breast panel, albo po lewej stronie.

Link to post
Share on other sites

Zarąbany po całym dniu wczoraj byłem i faktycznie, pistoletowe z agami do głównej zamienią się miejscami. Jak wyżej napisałem, przyczepiłem na razie na wyczucie więc nie wiem co można ulepszyć. Zrzut prawdopodobnie pójdzie na 8 czyli jeszcze bardziej w bok niż jest teraz.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...