Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje Oporządzenia: Część Druga


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie, jak jesteśprawo ręczny i masz zawieszenie pod prawą łapę to jak puszczasz emkę/cokolwiek to z reguły leci mimowolnie na prawą stronę, tam gdzie masz gnata; dlatego bezproblemowo jest wciągnąć lewą łapą gnata. Ja jestem praworęczny i wygodniej mi boczną z lewej strony niż z prawej wyjąć. Najlepiej niech sobie poćwiczy jak mu wygodniej

Link to post
Share on other sites

Zawieszenie jest pod lewą ręką i jak puszczam to długa leci na lewą stronę. Nie bez powodu na prawej stronie zostawiłem wolną przestrzeń. Zrzut poszedł na 8mą, a pistoletowe zamieniły się z 2x1 7,62. Pozostaje teraz to sprawdzić w terenie jednak to dopiero jak dojdą płyty.

Edited by HellMaker666
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

 

Poszukuje plecaka, ktorego moglbym zamontowac na plecach kamizelki. Od poczatku bylem nastawiony na MBSS od Flyye, ale nie ma chyba w Polsce sklepu, ktory ma go na stanie...

 

Stad tez rozgladam sie za alternatywa, ale za bardzo jej nie widze...

 

Z gory dzieki za pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

...pozatym kto się kładzie dzisiaj?

Bardzo często TIC. To dosyć naturalny, ludzki odruch jest.

 

Kabure daj na lewą jak jesteś praworęczny...

Nie, jak jesteśprawo ręczny i masz zawieszenie pod prawą łapę to jak puszczasz emkę/cokolwiek to z reguły leci mimowolnie na prawą stronę

Ja zwykły robotnik jestem i się nie znam, ale jak na mój gust to chłopie, żeś mocno przekombinował z takim układem. Jeśli długa przy przejściu na krótką leci Ci na prawą stronę, nawet przy pasku pod prawą ręką to jest duża szansa na to, że po prostu używasz niewłaściwej techniki przy jej "odłożeniu". Którą ręką ją odkładasz?

 

Możecie poradzić co tu zmienić?

To cargo po prawej stronie takie niezbędne jest? Co tam nosisz? Prezerwatywy? :icon_smile: Bo jeśli nie to przerzuć je do tyłu zupełnie (zresztą po co cargo jeśli targasz plecak?). To nie jest kieszeń pierwszej potrzeby. To duże po lewej to apteczka? To przerzuć ją albo mocniej do tyłu jeśli sie da (i odwróć do góry nogami jeśli pierwszą pomoc masz w coś zawiniętą a nie luzem) albo na miejsce cargo . Magi do krótkiej przerzuciłbym na pas po lewej stronie. Magi do długiej bardziej na lewą stronę (ja mam jeden dodatkowy na pasie po lewej stronie w fast magu), po prawej stronie na dole zostanie Ci miejsce na piro (jeśli zawiesisz je wyżej może zacząć przeszkadzać przy przejsciu na krótką lub żeby dostać sie do magów.)

No i wyszedł remont generalny :icon_biggrin:

 

a pistoletowe zamieniły się z 2x1 7,62

To gdzie dokładnie masz teraz te pistoletowe?

Edited by Chochla
Link to post
Share on other sites

Weź assault pack helikona/condora, odczep szelki i powieś za D-ringi na grimlockach nexusa.

A jak będziesz potrzebował samodzielnego plecaka, to tylko podczepisz szelki i po sprawie.

Tak wygląda plecak bez szelek z widokiem na D-ringi

http://img225.images...25/sdc14860.jpg

 

Rozumiem ze tego typu rozwiazania moge sie w ASG sprawdzac, natomiast ja nie jestem specjalnie zwolennikiem czegos takiego (tak, wiem ze jestem wybredny ;) ). Zdecydowanie szukame czegos co jeste dedykowane do podpiecia do kamizelki (w sensie molle/palsy od wewnatrz). Ale dzieki za sugestie :).

 

Ewentualnie napisz do jakiegoś krawca z prośbą o uszycie interesującego Cię plecaka.

Orkan/PSTG/CRH czy jest jeszcze ktos? A orientujesz sie mniej wiecej jak z kosztami w takim przypadku? Przyznam sie szczerze ze taki pomysl mi w ogole do glowy nie wpadl. Co do jakosci, to domyslam sie ze jest co najmniej rzedu Flyye/Condor.

 

TMC Kangaroo Pack, kopia Eagle Yote. Niestety Deltashop ma tylko czarne. BTW w Krakowie masz dystrybutora Flyee (Khaki, na rynku), nic nie mają?

No wlasnie w Khaki raczej pustki :(. A na Yote sie natknalem wczoraj, tylko ze od Flyye. W Gunfire maja w khaki (280zl). Rozwazam ta opcje, chociaz zdecydowanie wolalbym w CB plecak.

Link to post
Share on other sites
Orkan/PSTG/CRH czy jest jeszcze ktos? A orientujesz sie mniej wiecej jak z kosztami w takim przypadku? Przyznam sie szczerze ze taki pomysl mi w ogole do glowy nie wpadl. Co do jakosci, to domyslam sie ze jest co najmniej rzedu Flyye/Condor.
Czterdzieści razy wyżej.
Link to post
Share on other sites

To tak, Płaski organizer poszedł na prawą klapę a na nim jest 1x2 7,62 oraz 1x2 pistoletowa. Po prawą pachą na maksa do tyłu na cummerbundzie wylądowała do góry nogami apteczka. Mini cargo wylądowało po lewej stronie - służy mi zastępczo jako "nosiciel" piro. Plecaczek est takiej wielkości, że po wsadzeniu 3l camela, softshella, butli z GG, kulek i czegoś do żarcia to nie ma już miejsca.

 

Jeśli coś mi nie będzie pasować w tak złożonym ( a na 100% będzie) to prawdopodobnie będzie to organizer. Wtedy zamienię go na płaską kieszeń z miwo na której będą wisieć tylko pistoletowe oraz jeden piro a magi pójdą na cummerbund maksymalnie do przodu z lewej strony.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,

 

Potrzebuję pomocy w doborze kamizelki. Na wstępie może napiszę co będę chciał w niej nosić.

 

6 magazunków magpula do g36:

http://shop.ehobbyas...or-g36-aeg.html

 

A także ArmorBak od camel baka:

http://www.opticspla...02-oz-3-1l.html

 

I tak naprawdę to wszystko. Budżet to 350zł. Ogólnie zainteresowała mnie kamizelka firmy Flyye:

 

http://www.asgshop.p...ukt.php?id=3596

 

Jednak w 2 tematach na forum ma mieszane opinie. Moje pytanie brzmi czy są jakieś alternatywy ? Może dodam, że miała by być to kamizelka typowa na las miał bym do niej combat shirta lub zwykłą bluze w multicamie kontrakt. Zależy mi głównie na wygodzie i dopasowaniu do tych elementów, które chcę w niej/na niej nosić.

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites

Karczu rozumiem, że pytanie do mnie? Jeśli tak to powiem krótko i na temat. Mam do czynienia z produktami Flyye i Condora. U Condora częściej zdecydowanie widywałem nie doróbki. Gorsze materiały. Z powodu dobranych tekstyliów mają cięży sprzęt. Do tego są produkty Condora (oczywiście nie wszystkie) na rynku (trzymając się cen detalicznych w sklepie a nie używek z drugiej ręki), które przy tym samym charakterze, rodzaju elementu ekwipunku (powiedzmy np. plecaczki w rodzaju MBSS) są w tej samej cenie lub nawet droższe od Flyye. Gdzie idąc na logikę. Jeśli mam kupić jakiś element ekwipunku gdzie ceny są takie same to wolę wybrać produkt z bardziej wytrzymałych materiałów. Nawet jeśli charakter użytkowania nie wymaga takiej wytrzymałości. Dlatego skłaniam się bardziej na Flyye i dlatego nie stawiam znaku równości między nimi. Tyle. Jeśli ktoś kupuje Condora i jest zadowolony. Ba niech ma i nawet Mil-Teca, MFH czy tam Texara i jest zadowolony to pogratulować bo to jest chyba najważniejszy czynnik po zakupie. Być zadowolonym z wyboru. Dlatego Karczu jeśli jesteś zwolennikiem Condora to nie traktuje tego jak atak na siebie bo to twoja sprawa z czego korzystasz. Mam nadzieję, że moja odpowiedź Ciebie usatysfakcjonowała.

Link to post
Share on other sites

Byłem ciekaw, bo zasadniczo z chińczyków mam tylko pokrowiec na camela Condora, a flyye znam tylko z widzenia. Dodatkowo ostatnio szukam dla siebie kieszeni i porównywałem ofertę obu producentów. Dlatego dzięki za uwagi, bo tak jak piszesz- cena, wygląd i fakt że podrabiają tego samego typu produkty sugeruje właśnie identyczną jakość.

Link to post
Share on other sites
Witam wszystkich,

 

Potrzebuję pomocy w doborze kamizelki. Na wstępie może napiszę co będę chciał w niej nosić.

 

6 magazunków magpula do g36:

http://shop.ehobbyas...or-g36-aeg.html

 

A także ArmorBak od camel baka:

http://www.opticspla...02-oz-3-1l.html

 

I tak naprawdę to wszystko. Budżet to 350zł. Ogólnie zainteresowała mnie kamizelka firmy Flyye:

 

http://www.asgshop.p...ukt.php?id=3596

 

Jednak w 2 tematach na forum ma mieszane opinie. Moje pytanie brzmi czy są jakieś alternatywy ? Może dodam, że miała by być to kamizelka typowa na las miał bym do niej combat shirta lub zwykłą bluze w multicamie kontrakt. Zależy mi głównie na wygodzie i dopasowaniu do tych elementów, które chcę w niej/na niej nosić.

 

Pozdrawiam,

 

 

Sus.

 

Jeśli ma być do lasu to może lepiej pomyśleć o pasoszelkach. Z takiem budżetem napewno byś się zmieścił.

Link to post
Share on other sites

Podtrzymam moje stanowisko- przy takiej ilości wyposażenia możesz dobrać dowolny rodzaj oporządzenia (może poza kamizelkami zintegrowanymi ;) ) chesty duże, małe, split chesty, h-harness, małe plate carriery, pasy, kamizelki... moim zdaniem jedyne co będzie ważne to dobór ładownic tak, żeby te 6 magów dało się szybko zmieniać, możliwość dopięcia armorbaka i może coś na puste magi. Teoria że jak las to tylko i wyłącznie beltkit? Kurde, przy 6 magach?

 

Bardziej bym się zastanawiał czy przypięcie armorbaka nie będzie największym wyzwaniem przy minimalistycznym oporządzeniu- bo jeśli kolega chce chesta to największym problemem będzie chyba pogodzenie go z camelem. Może kamizelka na siatce?

 

Co do ładownic to wybór jest raczej spory, może 2x http://sagear.eu/pl/p/Ladownica-uniwersalna-KDS-na-1-magazynek/69 + 2x zwykłe podwójne z klapą?

Link to post
Share on other sites

Właśnie z pasoszelkami jest problem bo nie podczepię ArmorBaka. W przypadku tej kamizelki od flyye jak najbardziej ze względu na jej "plecy". A ładownice, które tam są mieszczą po 2 magi od m4 każda. Więc te szersze magazynki do g36 napewno się zmieszczą.

 

Nie chciał bym też podwójnych pasów na ramionach od camelbaka zwykłego oraz od pasoszelek. A ta kamizelka łączy jedno z drugim( przynajmniej tak mi się wydaję bo nie miałem możliwości zobaczenia jak ten armor bak jest przyczepiane do tego systemu molle na plecy).

 

Wydaje mi się to dobrą opcją jednak nie wiem jak będzie z wygodą noszego takiego zestawu oraz użytkowaniem. Dlatego też interesują mnie jakieś inne alternatywy i opinie na ich temat.

 

 

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

Edited by Susinron
Link to post
Share on other sites

Zmieścić to się zmieszczą na pewno, bardziej mam na myśli to że skoro jedyna rzecz jaką przenosisz to magi- to może przydałoby się do 2-4 mieć na prawdę szybki dostęp- skoro są produkty które to umożliwiają.

 

Podpięcie hydratacji pod panel jest najlepsze, bo właśnie po to powstały te armorbacki o ile się nie mylę. Ciężko będzie coś innego wymyślić. Często pada tu w dyskusji hasło split chest riga (np. http://soldiersystems.net/blog1/wp-content/uploads/2009/12/bcm-03-msf-chest-harness-420x279.jpg) ale szczerze powiem nie widziałem tego w Polsce, a szkoda bo tego typu opo mogłoby być w sam raz. Z przodu tylko magi a z tyłu dobre plecy. Zapytaj może krawców czy nie szyli już czegoś takiego- pewnie zrobili parę sztuk, ale się nie chwalą :D

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

... co będzie ekstremalnie debilnym pomysłem. Jak sama nazwa głosi - Armorbak został stworzony do noszenia na twardym. Na wszystkim innym, szczególnie na siatkowych "plecach" pasoszelek, będzie zgniatał materiał i latał jak głupi.

Link to post
Share on other sites

Witam

Na dzień dzisiejszy używam pasoszelek BW, czas na zmiany. Szukam Chest Rig z 4 ładownicami M4. W oko wpadł mi 5.11 Tactical TacTec Chest Rig ale:

 

Widziałem review tego czesta i to, moim zdaniem, nie jest dobry wybór. Klapki i guma płaska wewnątrz po prostu się nie sprawdzają. Nowatorstwo na siłę. I nie pytała o ten sam czest.

 

Szukam podobnego Chest Riga, kiedyś przymierzałem się do Tasmanian Tiger MKII, ale niestety jest tylko do G36.

Możecie polecić coś podobnego. Szczególnie że systemy nośne w obu chestach są bardzo chwalone. Zależy mi aby miał 4 ładownice do M4, był jak najbardziej lowprofil.po bokach miejsce na apteczkę, manierke 1l. Boczną nosze na udzie. Radio na szelce (między innymi chest 5.11 przypadł mi do gustu bo nie ma klamry na szelkach z przodu). Balistyki nie będę nosił.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...