Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odmiany i pochodne AK


Recommended Posts

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taa, to była krótka piłka.

 

 

Jak chcesz wskazać kbw strzelający 7,62X54R a oparty na mechanice AK to proponuję wpisać sobie w google "Romanian" i "PSL"

 

A co do różnic - obejrzyj sobie suwadła SWD i AK:

 

bc811352ddd848admed.jpg

 

i poszukaj co znaczą terminy krótki i długi skok tłoka w kontekście broni palnej.

Link to post
Share on other sites

Wiem co oznaczają te pojęcia, spokojnie. Bardziej znam się na sprzęcie drugowojennym, a jako że moje wiedza o radzieckiej broni z czasów zimnej wojny pochodziła głównie od znajomego-fascynata, byłem święcie przekonany o podobieństwie SWD do AK. Podzieliłem się tu mym błędnym przeświadczeniem z innymi i zostałem wyprowadzony z błędu (przy okazji rozwiązane zostały wszelkie wątpliwości co do w/w problemu). Amen.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Jak już jesteśmy przy temacie "mutacji" AK - poczytaj sobie o Galilu i kb GALATZ. To chyba jedna z niewielu broni kalibru 5.56, którą da sie strzelać NAPRAWDĘ celnie.

 

Ciekawą sprawą jest też OC-14 Groza. Ma kaliber 7.62 ( pośredni, od kałasza) i 9x39 ( znany chociażby z tego że używa go Wintorez). Jest to bullpop do skonfigurowania. Są 3 możliwości: Szturmowa ( kbk z chwytem przednim, lub bez niego), Grenadierska ( z granatnikiem GP 25 [poprawcie mnie jak się mylę]) i Snajperska ( z lunetą i tłumikiem)

Link to post
Share on other sites
Jak już jesteśmy przy temacie "mutacji" AK - poczytaj sobie o Galilu i kb GALATZ. To chyba jedna z niewielu broni kalibru 5.56, którą da sie strzelać NAPRAWDĘ celnie.
Galatz strzela amunicją 7,62 mm x 51, a nie 5,56 mm x 45. A co się tyczy celności Galila czy nawet jego wyborowej odmiany, to śmiem polemizować. Oczywiście, zależy to z czym taką konstrukcję porównasz.
Ciekawą sprawą jest też OC-14 Groza. Ma kaliber 7.62 ( pośredni, od kałasza) i 9x39 ( znany chociażby z tego że używa go Wintorez).
Choć karabinek OC-14 (a tak naprawdę to jest po prostu zmodyfikowany AKS-74U, zresztą zachowano dosyć wysoką, 75-procentową wymienność części) nie jest już produkowany, to jednak dostępnych kalibrów początkowo było więcej, dopiero później zawężono to do 9 mm x 19.
Grenadierska ( z granatnikiem GP 25 [poprawcie mnie jak się mylę])
Mylisz się, to nie był GP25, a jego zmodyfikowany wariant, dostosowany tylko do wykorzystania w Grozie.
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Galil strzela 7,62 mm x 51 - to fakt. Istnieją jednak warianty na 5,56 mm x 45.
Wyborowe? Tak czy nie?
dopiero później zawężono to do 9 mm x 19 - err, what?
Literówka, mogłeś się domyślić, zamiast tak dziwić. Czy można w przyszłości liczyć na inteligencję?
Od kiedy Ruscy strzelają tym kalibrem? W pistoletach mają 9x18.
Nie wiem, kto to są "Ruscy", ale Rosjanie wykorzystują ten kaliber od dawna i blisko dekadę temu porzucili amunicję 9 mm x 18, choć może tyle lat to zbyt mało, aby o tym dowiedział się piszący na forum airsoftowym. Innymi słowy piszesz coś bez wiedzy o zagadnieniu. Wszystkie lub niemal wszystkie rosyjskie nowe pistolety samopowtarzalne i maszynowe są do amunicji 9 mm x 19 właśnie. Edited by REMOV
Link to post
Share on other sites

My bad. Faktycznie rosjanie używają pistoletów na 9x19, nie musiałeś tak na mnie skakać. Tzn. wiedziałem że są one używane, ale myślałem że standardem jest wciąż 9x18, a 9x19 używają Specnazy ( które czasem operują bronią zagraniczną)

 

Literówka, mogłeś się domyślić, zamiast tak dziwić. Czy można w przyszłości liczyć na inteligencję? - czy w przyszłości można liczyć na dokładność i przyznanie się do błędu? Pomiędzy 3 a 1 jest dosyć dużo miejsca....

 

http://world.guns.ru/assault/as23-e.htm - jak widzisz GALIL jest na 7.62x51mm NATO I na 5.56. Nie mówiłem o tym że GALATZ strzela 5.56, mówiłem że SĄ odmiany Galila które używają 5.56. Wyraziłem się niezbyt jasno, mam nadzieję że teraz jest okej.

 

Tak swoją drogą- co uważasz REMOV o najnowszym kałachu ( AK-200 bodajże)? Moim zdaniem niektórych tych bajerów, które miał na prezentacji nie będzie w standardzie, Rosjanie obetną koszty.

Link to post
Share on other sites
Faktycznie Rosjanie używają pistoletów na 9x19
Tak, to jest biegun południowy Puchatku i to Ty go odkryłeś. Cieszę się, że chcesz się tym podzielić z całym światem, który samodzielnie nie może sobie tego przeczytaj wyżej.
czy w przyszłości można liczyć na dokładność i przyznanie się do błędu?
Nie, nie będzie można. Co bardziej komiczne, to ja naprawdę rozumiem ten Twój prymitywny atak i Ci go wybaczam. Tak jak go wybaczam wszystkim osobom niedojrzałym emocjonalnie, które muszą sobie w jakiś - najczęściej infantylny - sposób odreagować, że czegoś nie wiedzą i się im to publicznie wypomiało. Na przykład urojeniem sobie, że nie mam pojęcia jaką amunicją strzela OT-14. No, jeżeli poczujesz się przez to przez sekundę "mondrzejszy", to dodam, że w mojej wypowiedzi postawiłem przecinek za dużo. Możesz się przyczepić na podobnym poziomie - do dzieła! ;)
jak widzisz GALIL jest na 7.62x51mm NATO I na 5.56
Czy zrozumiałeś prosty tekst w języku polskim, czy nie udało Ci się tego dokonać i trzeba Ci to specjalne powtórzyć. Przeczytaj raz jeszcze, tym razem ze zrozumieniem. Piszesz nie na temat.
Link to post
Share on other sites

Piszesz nie na temat. - jaasne - jak mówie coś o czym zapomniałeś powiedzieć ew. poprawiam Wielkiego Nieomylnego to piszę nie na temat. I skończ z tonem rozkazująco wywyższającym. To nie wojsko, a różnica parunastu czy kilkudziesięciu lat wcale nie oznacza że jesteś uprawniony by każdego młodszego od ciebie traktować jak ostatniego frajera, albo nawet gorzej...

Link to post
Share on other sites

Powstrzymałem się przed napisaniem tego wcześniej, ale po prostu znaj swoje miejsce - z tego co widać z bronią do czynienia nie masz, "wiedzę" opierasz na grach i stronie Maxa P - naprawdę żaden z Ciebie kolego internetowy szermierz. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć to po prostu stawiaj proste pytania, a nie dorabiaj teorie - bo jak słyszę pieprzenie głupot o Galatzu i celnym strzelaniu przez kogoś kto jak mniemam nie strzelał nigdy z tej broni (o ile miał ją wogóle w ręku), to muszę brać rutinoscorbin w zwiększonej dawce. Remov nie jest wymarzonym dyskutantem - ale generalnie zapytany o jakiś fakt, zwykle odpowiada konkretnie i bez docinków.

Link to post
Share on other sites

Nie strzelałem z Galila, ale nie czerpię wiedzy z gier tylko z książek, wypowiedzi ludzi co mieli z tym do czynienia, i jeśli mogę sprawdzam w praktyce. A takie znaj swoje miejsce to sobie wsadź w nos, jestem młody, ale to nie powód żeby z racji wieku traktować mnie jak coś gorszego - i nikt nie będzie po mnie jeździł, nie dam sobie, nawet jak będzie w sile wieku to powiem co myśle o takiej czy innej postawie. Słyszałem o celności Galila, czytałem co nie co o tej broni i na tym ukształtowałem swą wypowiedź. A to ile w niej prawdy to inna kwestia...ale o niej już nie będziemy tu rozmawiać bo interesują nas odmiany AK.

 

OT: I nie - NIE gram nałogowo w strzelanki. Jedynie gram w RTS i symulatory ( zwłaszcza ARMA 2). Także ten argument sobie skreślcie z listy mości panowie ;)

 

takie pytanie: http://www.wired.com/dangerroom/2007/10/best-war-booty/

 

1 obrazek, prawa strona - co to właściwie jest? To jest po prostu AK z krótką lufą robioną gdzieś tam w Arabowie i pozłacany czy ten karabinek ma jakąś specjalną nazwę?

Link to post
Share on other sites
Słyszałem o celności Galila, czytałem co nie co o tej broni i na tym ukształtowałem swą wypowiedź. A to ile w niej prawdy to inna kwestia...ale o niej już nie będziemy tu rozmawiać
Aha, czyli wygłaszasz teorie, które ubzdurałeś sobie na podstawie opinii zasłyszanych z niepewnego źródła, ale czy to jest prawda Cię to nie interesuje i nie będziemy o tym rozmawiać?

To może lepiej już w ogóle się nie wypowiadaj...

Link to post
Share on other sites

Po prostu sądze że roztrząsanie celności Galila i jego porównywanie z np. M16 nie ma sensu w tym temacie, mości adminie, ponieważ REMOV ani Catch <prawdopodobnie, MOGĘ SIĘ MYLIĆ> nie strzelali z Galila. Ja też nie strzelałem z niego, więc nie mogę powiedzieć tego czy owego. Jednak wypowiedzi osób które miały obie te bronie w rękach i miały porównanie, wskazują że Galil na 5.56 jest celniejszy.

 

Jeśli ktoś tu strzelał z tego żydowskiego potworka to niech opisze wrażenia. Może znajdzie się jakiś farciarz :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...