Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Najmniejszy pistolet


Recommended Posts

Potrzebny mi mały, naprawdę mały pistolet.

Mam jedynie dwa wymagania:

1. Nie może mnie zawieść pod względem technicznym (niewielka eksploatacja w sumie) czyli muszę mięć pewność, że kiedy nacisnę na spust to strzeli.

2. Ma trafić w człowieka z około 5 metrów

 

 

Na co mi to?

Gdy schowam go w specjalnie przyszykowanej kieszeni albo gdzieś tam w bucie i gdy zdąży się tak, że zostanę złapany przeszukany i zostanie mi odebrana główna i boczna, to ten pistolet pozostanie niewykryty. I kiedy pilnujący mnie strażnik się odwróci to ja bach! Wyciągnę go niespodziewanie i strzele strażnikowi w plecy, ucieknę i prawdopodobnie zostanę zabity przez jakiegoś innego strażnika.

 

Czyli ma być to w zasadzie broń poboczona :lol: ostatniej szansy.

 

Zaciekawiło mnie to: http://www.allegro.pl/item1062675736_pisto...wer_gratis.html

I po głowie chodzi mi jeszcze Walther PPK CG. Który niestety jest jakiś centymetr dłuższy od tego czegoś z allegro.

 

Są jakieś inne opcje? Może jakiś Glock 26? Cholera wie.

Link to post
Share on other sites

Jos po boku to się możesz poklepać, co najwyżej ;-). A broń masz boczną.

 

Co do wyboru, miałem Ci to właśnie zaproponować, małe bardzo celne i daje radę nawet na .25g strzelić na 15m celnie. A wcześniej czy później sypnie Ci się taki mały pierdzielnik, ale jak używasz z głową i zadbasz (smar i takie tam) to będzie to później.

Link to post
Share on other sites

Jos na Old Town to potrzebuje, jak się nie mylę, więc nie będzie z tego strzelał "po snajpersku" na kilometr ;-).

Ano właśnie! I pewnie jakieś Stalkery czy inne larpy.

 

A broń masz boczną.

No mam, Glocka 17:P A ten mały pistolecik ma być właśnie poboczny, od użytku po_bocznej kiedy ta zawiedzie:P

 

Co do wyboru, miałem Ci to właśnie zaproponować, małe bardzo celne i daje radę nawet na .25g strzelić na 15m celnie.

Ale które?:D

 

Gaziaki odpadają ze względu na gaz, są zbyt niepewne w takim przypadku. No i za drogie jak na pistolet, który ma strzelać 2 razy w roku (bo podobno raz to każdy sam wystrzeli).

Link to post
Share on other sites

Noże, jeśli już, to nie plastikowe z zestawów dla dzieci (bo takim można mimo wszystko zrobić krzywdę), a gumowe (dostępne np. w sklepach z artykułami do sztuk walki, bo używa się ich do treningu) - wtedy będzie bezpiecznie.

 

...ba, kiedyś widziałem nawet gumową saperkę - to byłby czad na LARPie post-apo :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
A tak na serio to umówcie się na jakieś plastikowe noże

 

gumowe (dostępne np. w sklepach z artykułami do sztuk walki, bo używa się ich do treningu) - wtedy będzie bezpiecznie.

 

Broń biała to standard. Niestety nadal przegrywa z małym szitpistolem.

Póki co to coś od Galaxy z allegro wygrywa.

Link to post
Share on other sites

Mój kumpel ma tego colta 25 na boczną od roku i nadal strzela ;-) Sporo zasięgu ale z tego co wiem to strzela z niego z kulek 0,12 bo na 0,20 strzela połowe bliżej. Cały oprócz okładzin i maga jest z jakiegoś metalu :lol: Myśle że nada się do twoich celów.

Link to post
Share on other sites

Ten colt jest mniejszy i cieńszy od PPK - był projektowany do kieszeni. Natomiast PPK CG to wyjątkowo udany model za tą cenę. Miałem polecam, choć od Colta minimalnie dłuższy i grubszy.

 

Poza tym kolega zadał bardzo konkretne pytanie, więc nie uszczęśliwiajcie go nożami (które zna) ani armatami (o które nie pyta)ł.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...