Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74M [ICS]


Recommended Posts

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da sie zrobić, jak sprawdzę to napiszę czy działa na to magnes czy nie.

 

Co do AK-74 czy AK-74M, M wg ICS mi wygląda na bez "M" ale to i tak nie zmienia faktu że jest dobrze zrobiony.

 

Tamten post jest od 2004r a ics wypuścił go dopiero w zeszłym roku.

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Toż przecież o ICSie napisano już chyba wszystko :D

 

Ponieważ pomagałem właścicielowi takiegoż przebudować go na Beryla Comando, podzielę się spostrzeżeniami.

 

Body - bardzo ciekawa konstrukcja. Plastikowe (tak jest!), ale w koszulce ze stali (bynajmniej nie jest to ZnAl!). Nie mam pojęcia czy mocne czy nie. Podstawa szczerbinki jest zrobiona przepięknie! Blok przedni (to gdzie m.in wybity jest numer seryjny) - fantastyczny i do bólu realny.

 

Ale jest niestety wiele błędów które ruinują to pozytywne wrażenie. Złe proporcje i zbyt kanciaste kształty podstawy muszki, która jest zresztą hybrydą kilku różnych wzorów używanych na AK-74 w różnych latach produkcji. Komora gazowa - tragedia! Jest zdecydowanie za gruba, łącznik ma zły kształt. Chwyt pistoletowy - straszny! Za gruby, za kanciasty. Kloc. W CA wszystkie w/w części wyszły dużo lepiej. Samo body natomiast jest znacznie ładniejsze w ICSie (za wyjątkiem fatalnych oznaczeń selektora rodzaju ognia - co to za idiotyczny komputerowy font???)

 

Pokrywa komory zamkowej w wersji żebrowanej jest ewidentnie niczym więcej jak tylko przeróbką ich poprzedniej wersji (była na początku gładka). Nie zakrywa charakterystycznym daszkiem selektora, a powinna. Sam selektor, choć śliczny, zachodzi na dekiel, a powinno być odwrotnie.

 

Tylny zaczep akcesoryjny (już nie bagnetowy, ale choćby do dwójnogów) pod komorą gazową - to jakiś żart? W podstawie muszki brakuje też otworu manipulacyjnego sprężyny bolca blokującego urządzenie wylotowe.

 

Kolba wymaga natychmiastowej wymiany - godna jest co najwyżej sprężynowego Wella :(

 

Porównanie ICS i CA (już "zberylowane") "side-by-side":

dsc0004hv7.th.jpg

 

A oto grzechy główne ICSa:

dsc0412kf3.th.jpgdsc0405eo7.th.jpgdsc0401yc8.th.jpg

 

Gorąco polecam tą stronę: http://tantal.kalashnikov.guns.ru/variants.html - pokazuje (po przescrollowaniu daleko w dół) w zbliżeniu wszystkie warianty produkcyjne urządzeń wylotowych, podstaw muszki, komór gazowych, kabłąków spustowych, itd, itp. Wiele z błedów ICSa jest tak wyraźnych, że kole w oczy... błędy CA nie są, IMHO, aż tak "oczoj...ne". Zresztą i tak nie ma to jak Inokatsu albo chociaż G&G ;)

 

Nie zmienia to faktu że ICS jest fantastyczną bazą do zbudowania cudnego customa. Body jest z wierzchu stalowe, po popracowaniu nad jego brakami (dremel najlepszym przyjacielem custom-makera) i po wymianie kolby (albo wręcz wszystkich plastików) staje się naprawdę piękną repliką.

Edited by jonboy2312
Link to post
Share on other sites

Mialem ICSa. Nie wdajac sie w szczegoly, gun ma pare ciekawych patentow, ale ma takze sporo bledow wymiarowych w stosunku do oryginalu. Niektore z tych bledow mozna usunac przy jakims nakladzie pracy, niektore sa jednak nie do usuniecia. Problemem moze byc nietypowa komora hop-up, wykonana na dodatek z dosc kruchego tworzywa. Z plusow - bardzo dobry silnik.

 

Podsumowujac: ICS ustepuje zdecydowanie wyrobom VFC.

 

PS Widze, ze jonboy mnie uprzedzil! :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Co do komory HU to ICS sie nie popisał.

Mam komorę metalową od CA i ... nic mi po niej, nie pasuje, dysza też wymaga korekty.

 

Jonboy a mam pytanie jak montujesz tą składana kolbę od beryla? I czy torebka z bateria nie jest większym odstępstwem niż inny kształt tłumika płomienia?

Edited by tafi
Link to post
Share on other sites

Jonboy a mam pytanie jak montujesz tą składana kolbę od beryla? I czy torebka z bateria nie jest większym odstępstwem niż inny kształt tłumika płomienia?

 

Inny kształt tłumika płomienia? :)

 

dsc0308cw8.th.jpgdsc0303im5.th.jpgdsc0312pw3.th.jpg

 

Jeśli zaś chodzi o tego obrzynka na bazie ICSa (w końcu o nim topic...) - to przód robił właściciel, ja bym to rozwiązał inaczej. Niemniej jednak - prototypy nowych odmian, jak comando czy też wersja z kolbą teleskopową, mają szczelinowe tłumi płomieni podobne do tych w serii AR-15.

 

A co do futerału na baterię - co stoi na przeszkodzie by żołnierz nosił na kolbie futeralik na magazynek, podpatrzywszy takie praktyki np. u Amerykanów? :)

 

Można też baterię nosić w kieszonce na "taktycznym" (Chsyste, nie znoszę tego słowa - niedługo będą pewnie nawet skarpetki taktyczne i majtasy taktyczne...) pasku nośnym.

Link to post
Share on other sites

Mi bardziej chodziło o mocowanie kolby, stała jest dość solidnie "zrośnięta" z body.

 

A więc w ICSie to było tak: oryginalna obsada kolby pozostawiona na miejscu, ale z uciętymi wypustami (te które wchodziły w kolbę).

 

A obsada kolby (ta na samej kolbie) ścięta tak, że została z niej płaska płytka. Jedna i druga obsada przewiercone, ta w body nagwintowana, ta przy kolbie stożkowa (aby główka śruby się schowała). I tyle. W CA podobnie, tyle że trzeba było instalować wewnątrz body gruby stalowy kloc.

 

Powyższy opis dotyczy oczywiście konwersji z użyciem obsady i zawiasu kolby od Norinco Type 56 S2 (można tą kolbę nabyć na allegro - Chińczycy montują je też do pospolitych wiatrówek typu "kałach", jak je sprzedawcy zwą, łatwiej dostępne i tańśze niż oryginalne, tyle że szkielet kolby trzeba jużzrobić samemu). W przypadku kolb oryginalnych - pytaj Fence'a albo Flachentego :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki, od jakiegoś czasu przymierzam sie do tantala lub beryla ale jak sobie pomyśle o składanej kolbie z Radomia to mnie ciarki po plecach chodzą. Szkoda że do ICS nie da sie wstawić sticka tak jak do SLR lub Cymy.

Ciekawe czy była wersja beryla ze stałą kolba (tantal miał taka w prototypie).

Link to post
Share on other sites

Dzięki, od jakiegoś czasu przymierzam sie do tantala lub beryla ale jak sobie pomyśle o składanej kolbie z Radomia to mnie ciarki po plecach chodzą. Szkoda że do ICS nie da sie wstawić sticka tak jak do SLR lub Cymy.

Ciekawe czy była wersja beryla ze stałą kolba (tantal miał taka w prototypie).

 

Widziałem Radom-Sporta ze stałą kolbą. Poza tym mocowanie kolby składanej jest identyczne jak stałej - nic nie zostało trwale zmienione (jak choćby w AKS-74), kolbę składaną można odkręcić i masz zwyczajne wypusty do zwyczajnej stałej kolby. Pojęcia nie mam czy w wojsku jest jakikolwiek egzemplarz ze stałą kolbą, w każdym razie u cywilnych użytkowników się to przytrafia na pewno.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 3 months later...

trochę odswiezę temat

 

chciałbym zakupic replikę ak 74 za około 1000 zł

Co wybrać chcąc otwarzac wp?

 

Nie bedę ukrywał jestem zielony chodzi mi o dobre osiągi jakość wykonania i jakąś znaną firmę ew. sklep

 

http://www.madonion.eu/wyswietl_produkt.ph...bb12ade4a38cc5b

Co o nim myslicie?

 

chciałby w punktach miec przedstawione wad i zalety tej repliki

 

z góry thx...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jeśli mogę, to chciał bym uzyskać jasna odpowiedź na pytanie,

Czy ta replika (AK74M) jest godna wydania na nią ( wersja ras ) ok 1500zł?

Co musi zostać wymienione żeby można było z niej wyciągnąć ok 410-430 fpsów?

Jak to jest z tym body? to metal ? czy poprostu metal + wyściółka z tworzywa?

Jakiej jakości są plastiki?

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...