Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Korzystam z UTG ponad 3 lata i jestem zadowolony. Swoją kupiłem w specu, szczerze mówiąc nie wiem jaki to producent :P sprawuje się dobrze, nigdzie się nie przetarła. Plecak można kupić montowany do samych pleców kamizelki, nie musi być na ramionach, od razu masz kieszeń na camelbaka. Dla mnie idealna na strzelanki jebanki, gdzie potrzebne są camel, ładowanice na magi, kieszeń na czerwoną szmate i w moim przypadku torba zrzutowa na pasie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Interesuję się zakupem tej kamizelki, ale oglądając także inne znalazłem taki egzemplarz:

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=4514

 

MT-Kamiz-USMC-BLCK.jpg

 

Porównując ją to UTG :

 

kamizelka-UTG-Blck.jpg

 

wychodzi, że są bardzo podobne a ta miltec ma taki plus, że pod kaburą nie jest rzep ale paski do których można coś podpiąć. Cena też jest ciekawsza...

 

Widział ktoś ją live, żeby coś doradzić ?

Link to post
Share on other sites

Należy dodać do powyższego że ogromnym plusem mil-teca jest to że ich produkty są tak renomowane że szybko sie rozpadają, dostarczając kupującemu ogromnej frajdy w postaci napraw, lub poszukiwań kolejnego sprzętu :wink:.

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites

miałem zieloną kamizelkę modułową z tej jakże słynnej firmy..

dostałem dwie kulki w zamek .. efekt? Nie mogłem już używać zamka..

dostałem w klamry.. serią :| poszły klamry (akurat w sumie nie używałem,więc nie była to wielka strata dla mnie) . Mimo tego używałem ją przez pół roku ponad ...

Jeśli szukasz kamizelki na dłużej to kup coś porządnego ;)

Edited by OFF
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam

Kupiłem kamizelkę UTG. Mam taki mały problem, mianowicie jestem chudy. Z regulacją samej kamizelki nie było problemów, ale nie mogę wyregulować pasa. Czy ma on w ogóle jakiś zakres regulacji?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Kacper

Link to post
Share on other sites

Mam taką sama kamizelkę i miałem prawie taki sam problem. Prawie, bo na odwrót - musiałem powiększyć obwód pasa. Zakres "regulacji" oferowany przez producenta to zaledwie kilka centymetrów. Ja poradziłem sobie z tym w najprostszy sposób, poprzez "operację chirurgiczną". Rozprułem pas po obu stronach na długości około 3 cm w kierunku końca pasa i 5 cm w kierunku środka. Usunąłem usztywnienie znajdujące się pomiędzy warstwami materiału pasa i cofnąłem "pętelkową" część rzepa poza miejsce z którego usunąłem usztywnienie. Całość ponownie pozszywałem. Po tej operacji pas ma pełna regulację i mogę go dopasowywać zależnie od potrzeb.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Szukaj na Allegro, kiedyś był nowe Umarexy za 149,99 ;)

 

Miałem tą kamizelkę, wykonanie bardzo dobre, mam obecnie Flye i nie odczuwam jakiegoś super skoku jakości. W porównaniu do takich UTG : http://allegro.pl/kamizelka-taktyczna-utg-nowa-i1388981597.html wypada super.

 

Jednak układ jest średnio wygodny, lepiej kupić jakieś pasoszelki ;)

Ja tak zrobiłem i jestem mega zadowolony ;)

Edited by wiking126p
Link to post
Share on other sites

Mnie ogólnie zachęciła funkcjonalność - ładownice do prawie każdej repliki i dużo kieszeń, które można odpiąć. A w tej faktycznie coś można znaleźć lepszego? Mnie interesuje przede wszystkim coś typu plate carrier, ale w korzystnej cenie znalalazłem tylko to UTG, może słabo szukałem. Czyli w tej cenie jaką polecacie kamizelkę? Mile widziane byłyby ładownice do giety i kolor oliv. Proszę o konkrety ;)

Edited by yeti_pk
Link to post
Share on other sites

Mnie ogólnie zachęciła funkcjonalność - ładownice do prawie każdej repliki i dużo kieszeń, które można odpiąć. A w tej faktycznie coś można znaleźć lepszego? Mnie interesuje przede wszystkim coś typu plate carrier, ale w korzystnej cenie znalalazłem tylko to UTG, może słabo szukałem. Czyli w tej cenie jaką polecacie kamizelkę? Mile widziane byłyby ładownice do giety i kolor oliv. Proszę o konkrety ;)

 

Ta UTG z plate carrier'em nie ma kompletnie nic wspólnego :blink: A odpinane kieszenie to tylko kabura, którą można zamienić na 2 ładownice.

 

Zacznij od przemyślenia swoich potrzeb. :bialaflaga:

 

A ładownice na magazynki do Giety - oj, ciężka sprawa, magazynki duże i mało "układne", kamizelki z dedykowanymi ładownicami sobie nie przypominam (słabo się orientuję w niemieckim sprzęcie, zresztą on raczej będzie we flecku a nie w oliwce). Chyba żeby modułówka, ale to z kolei może być trudno upchnąć w 200zł.

Link to post
Share on other sites

Posiadam kamizelkę UTG (olive) od ponad roku. Kupiłem ją w SpecShopie.

Na plus:

- Kamizelkę daje się dopasować do sylwetki.

- Kamizelka mieści 6 magazynków do g36.

- Magazynki do g36 dają się wyciągać dość gładko zarówno przy klapkach na wierzchu jak i schowanych do środka.

- Do kieszeni na lewym ramieniu bezproblemowo mieści się PMRka.

- 3 kieszenie na magazynki do krótkiej (bez problemu zmieścisz w nich też latarkę, spory scyzoryk i/lub szybkoładowarkę).

- Kamizelka jest na siatce, więc latem się w niej bardzo nie spocisz.

 

Na minus:

- Możliwości konfigurowania są ograniczone. Na lewym panelu (na szerokim kawałku velcro) możesz umieścić ładownicę na dwa magazynki do długiej lub kaburę. (osobiście wybrałem opcję z ładownicami, kaburę- inną - noszę na udzie).

- Kieszeń na prawej stronie klatki piersiowej przeszkadzała mi w składaniu się do strzału (zawadzałem o jej klapkę paskiem od zawieszenia 3 punktowego) więc w końcu ją odprułem.

- Dopasowanie do sylwetki wymaga trochę zachodu.

- Kieszeń na wkład hydracyjny jest obszerna ale nie posiada żadnych zaczepów. Dwulitrowy wkład lata w niej dość swobodnie.

 

 

Podsumowując.

Czy kupiłbym jeszcze raz taką kamizelkę?

- Dzisiaj prawdopodobnie nie. Wybrałbym coś modułowego, pewnie z Praszki, bo lubię ich produkty.

- Rok temu, gdy było gorzej z funduszami, być może. Modułowa kamizelka wymaga dokupienia ładownic i kieszeni.

Czy ją sprzedam? Raczej nie.

 

Muszę jednak zaznaczyć, że rzadko z tej kamizelki korzystam. Zazwyczaj biegam po lesie, gdzie używam pasa z MIWO Praszka w konfiguracji podobnej do takiej: http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/98392-konfiguracje-oporzadzenia-czesc-druga/page__st__260__p__1446982#entry1446982

.

Link to post
Share on other sites

Niestety mi zależy żeby mieć kamizelkę taktyczna, dlatego raczej nie będe kupował pasoszelek, chyba, że naprawdę kamizelki za taką cenę się nie opłaca. Więc mam jeszcze dwa pytania do tego UTG Umarexa. Czy jest wygodna i jakością odbiega od kamizelek firmy np. ACM? A co do ładownic do giety to 80 zł jedna - i do tego we flecktarnie (przynajmniej takie znalazłem). Pasowały by chińskie? http://www.taiwangun.com/wyposazenie_taktyczne_ladownice/podwojna_ladownica_na_dwa_magazynki_do_g36_ak74_lub_cztery_do_m4_olive_acm-2249.html

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że słabo szukałeś przejrzyj to forum (starsze wątki) znajdziesz kilku producentów oporządzenia. Część z nich ma w swojej ofercie ładownice dedykowane do g36.

 

Tu masz link do ładownic, które sam używam:

http://www.miwo-military.net/-produkty/pid,621/-adownica-na-2-magazynki-do-karabinka-G-36

A tu jeszcze jeden

http://pstacticalgear.istore.pl/pl/ladownice

 

Kolory do wyboru

...

Mowa była o ładownicach do systemu BW - S95.

 

@yeti_pk, czemu ci tak na kamizelce zależy? UTG nie ma miejsca na płyty, więc nie da ci to żadnych korzyści na strzelankach. A za 200 zł ciężko jest znaleźć porządną kamizelkę (jest w sumie pc z praszki, ale na ładownice nie starczy).

Pasoszelki BW mają inny sposób mocowania i pasują do niego tylko dedykowane ładownice.

A chińskich ładownic nie polecam - korzystałem co prawda z bandoliera do m4, ale w porównaniu z miwo to chińczyki są masakrycznej jakości. Ciężkie, twarde, wystające nitki, ogromne (bandolier na magi do m4 miwo jest widocznie mniejszy).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...