Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam!!!

 

Przeglądając ofertę sklepiku podanego w tytule, natknąłem się na kamizelkę sygnowaną przez Umarex. Topiców o tej kamizelce nie ma, nie znam nikogo kto ją posiada, więc pomyślałem że może na Forum znajdzie się ktoś, kto wypowie się na temat tej kamizelki.

 

Do zalet kamizeli (ja wynika z opisu) należy:

-kieszeń na camela na plecach

-3 taśmy ALICE, również na plecach :wink:

 

Może i kieszeni najwięcej nie ma, ale jeśli używa się hi-capów lub mid-capów nie ma to większego znaczenia. Pozatym ładnie wygląda (choć to rzecz gustu).

 

Cena taka sobie - 199 zł. Niestety towar "chwilowo niedostępny".

 

Zachęcam do dyskusji.

 

Z poważniem:

DaVID AntiTerrorist

Link to post
Share on other sites
  • Replies 114
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak na towar za 200zł wygląda bardzo przzwoicie. W sumie żadna kamizelka do cqb nie grzeczy nadmiarem ładownic- bym powiedział że ta od normy nie odstępuje. Troche bezsensownym pomysłem wydaje mi się umieszczenie na niej tej kieszeni na camela... W budynkach nie zaznasz forsownych marszów... Jeśli fotki nie mijają się bardzo z prawdą, wydaje się być rozsadnie wydanymi pieniędzmi.

Link to post
Share on other sites

camel to dobry pomysl wbrew pozorom... pamietajmy, ze to kami do CQB, ale dla ersoftowcow... ergo to CQB moze potrwac kilka godzin, nie?

z reszta ja w Omedze zawsze mam camela, jak mi sie chce lyknac wody to nie musze zasowac do plecaka w "trupiarni"...

co innego "ostra" zabawa... ale w takiej kamizelka umarexu raczej nie znalazlaby nabywcow, myle sie? ;)

 

tej kami nie mialem w rekach, ale kaburke umarex owszem - calkiem milusi produkt, jak na taka cene - jesli ta kami jest choc zblizona jakoscia wykonania do kabury to moze byc cenowy hit...

Link to post
Share on other sites

Hmmm... Jasne- zależy jakie cqb- na dluższe akcje to nie tylko wody będziesz potrzebował, ale też więcej miejsca na magi. Moim zdaniem jest dobra na szybkie akcje, gdzie zabierasz ze soba tylko najpotrzebniejsze rzeczy- oczywiście może być to kwestią gustu i upodobań. Z tego powodu sam uzywam dwóch- w zalezności od tego gdzie ide...

Link to post
Share on other sites

Ogolnie kamizela wygląda fajnie, byle była dobrze wykonana. Wogóle to w kamizelkach do CQB liczy się szybkość wyciągania magazynków, a nie ilość. W końcu mid-cupów lub hi-cupów (ja ich nie lubie bo grzechoczą) można używać i problem z głowy. W dodatku są jeszcze torby udowe i inne wynalazki, które pomagają nam przetrwać w CQB :wink:

 

A w tej kieszeni wcale nie trzeba nosić camela :wink: no i 3 taśmy ALICE :twisted:

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem jedyne co przemawia na niekorzysc tej kami to to, ze jest to cross draw. bedac praworecznym (i zakladajac, ze to do CQB kami), wyciaganie tych magow lewa reka bedzie cokolwiek niewygodne, a juz napewno nie bedzie takie szybkie. dla mnie osobiscie takie rozwiazanie jest nie do zaakceptowania (nie mowie o wykonaniu)

miejmy nadzieje, ze Umarex pokusi sie sie o cos w stylu BHI Omegi EOD lub podobnej, wtedy moze byc naprawde fajnie.

Link to post
Share on other sites
Ja jestem praworęczny, więc dla mnie to nie problem, ale rzeczywiście dla leworęcznych może być niewygodna.

 

WYKONAWCĄ KAMIZELKI JEST UTG, A DYSTRYBUTOREM UMAREX

a więc Ultimate Tactical Gear

coz masz racje.

ale kamizelke dostaniesz z logiem Umarex (wbrew temu co na focie), wiec chyba mozemy uzywac takiego skrotu myslowego, nie?

i ta kamizelka jest problematyczna dla PRAWOrecznych nie lewo... dzieje sie tak, dlatego, ze magazynki musisz wyjmowac LEWA reka z ladownic po PRAWEJ stronie kamizelki... ergo musisz siegac niejako na ukos przez cialo...

Link to post
Share on other sites

Kamizelka jak kamizelka. Wygląda na zrobioną z głową i solidną, a czy pasi to już kwestia postury i gustu.

Kieszeń na camelbacka właśnie bardzo przydatna - ostatnio weszło w modę "pociąganie" wody podczas akcji. Zresztą kto z was na strzelanie nie bierze choćby butelki z wodą? Ja np. butelkę trzymam w tylnej dużej kieszeni (odpinana po obu bokach na rzepy - przypouszczalnie na mapę/dokumenty itp), ale nie jest to super wygodne.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze słowo: moim zdaniem właśnie wygodniej się sięgać "na ukos" po magazynki niż podwiujać rękę i sięgać z tego samego boku. Ale może dlatego że ja jestem nieco węższa niż przeciętny z was?

 

Kolejna rzecz: kieszenie na magazynki różnego typu (patrz opis kieszeni) rozmieszczone są po obu stronach kamizelki, więc w zależności od tego, jakiej broni akurat używamy i bez względu na lewo-prawo-ręczność i tak czasem będzie niewygodnie.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze słowo: moim zdaniem właśnie wygodniej się sięgać "na ukos" po magazynki niż podwiujać rękę i sięgać z tego samego boku. Ale może dlatego że ja jestem nieco węższa niż przeciętny z was?

 

Mam dokładnie to samo ale ja do „szerokich” też raczej nie należę :P . Odczuwa się to jeszcze wyraźniej przy odwróconych ładownicach(gdy mag wyjeżdża w duł). Z kolei gdy magazynki nie są pozasłaniane klapkami od góry tylko wsunięte do ładownicy i utrzymywane przez ściągacz przestaje mieć to takie znaczenie(za wyjątkiem magazynka najbardziej po lewo bo wtedy musze sięgać praktycznie pod pachę).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Jakiś czas temu stałem się posiadaczem tej kamizelki (czarna). Cóż... po próbach w boju mogę stwierdzić, że jest fajna :) Solidna, funkcjonalna (nawet w lesie, choć ten kolor już nie za bardzo), wszystko na rzepy ergo duże możliwości regulacji. Nie mam wielkiego doświadczenia z kamizelkami, ale myślę, że za te pieniądze nie mogłem dokonać lepszego wyboru... kabura i pas w cenie nie do pogardzenia :)

Foto z UTG przed akcją

Link to post
Share on other sites

Jedno szybkie pytanie do posiadaczy tej kamizelki. Czy do kamizelki dostajemy, dodatkowe kieszenie ma magi, przyczepiane w miejscu kabury ?

Bo ze sklepu bron.pl dostałem odpowiedz, że są. Natomiast jeden z uzytkownikow powiedział mi że takowych kieszeni nie dostał podczas zakupu.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Cóż mam ją od bardzo niedawna, ale wydaje mi się, że jest pożądnie wykonana i powinna wiele wytrzymać. Mam oliwkową i mi się zajebiście podoba.  

Polecam tę kamizelkę.

W jakim sklepie ją kupiłeś? W specshopie czy bron.pl? Bo zdjęcia tej samej kamizelki w obu tych sklepach są zupełnie inne- krój ten sam ale kolory jakby całkowicie odmienne.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem ją na www.specshop.pl.

Napewno to są te same, bo nawet opis tej kamizelki w obu tych sklepach zbytnio się nie różni. Pozatym różnica w kolorze może wynikać z faktu, że zdjęcia były robione przy innym świetle.

 

Miałem ją na dzisiejszych manewrach i spisywała się bardzo dobrze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...