Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problemy ze smarowaniem i nabijaniem Glock 17 Army


Recommended Posts

Witam

Mam problem. Jestem nowym posiadaczem repliki R17 od Army. jest to moja pierwsza replika gazowa i od początku mam problemy z obsługą,

1 sprawa: nabijanie gazem, za każdym razem gdy próbuje wbić greengas do magazynka, tryska na boki. Postępuje tak jak w instrukcji, naciskam przycisk i butlą do dołu wciskam gaz w magazynek, coś tam wpada do środka, ale starcza (a właściwie starczało* ale o tym zaraz) tylko na max 10 kulek i szybko ucieka. Na filmikach widze jak podczas nabijania magazynka na zewnątrz nie wydostaje się ani odrobina gazu, u mnie natomiast rozbryzguje się na wszystkie strony, co poradzić?

2. Jak i gdzie smarować tą replikę, w instrukcji nic nie piszą, a czytałem że repliki gazowe muszą być regularnie smarowane olejem silikonowym, aby nie przesuszać uszczelek - lecz gdzie one są?

3. Po 2m dniu korzystania z magazynka, zaczął syczeć przy tym miejscu, gdzie nabija się gaz, metoda "na ślinę" dała wynik pozytywny - przepuszcza gaz. Da ( a właściwie dało)* się strzelać, lecz mimo wszystko gaz stopniowo uciekał, znajomy powiedział mi że to wina zaworu. Co poradzić?

4. - gdy wczoraj chciałem postrzelać z repliki, po nabiciu gazem replika nie strzelała - mimo naciskania spustu zamek ani drgnął. Gaz był , cały czas mag syczał ale replika niereagowała. Co może być przyczyną.

 

Replika jest na gwarancji u Krakmanów, pisałem już na ten temat i jutro wysyłam im ją na przegląd. proszę o pomoc(szczególnie w pytaniu 1 i 2), da się z nią jeszcze coś zrobić ?

Link to post
Share on other sites

Też mam tego glocka tylko starszą wersje. Spróbuj włożyć dodatkową uszczelkę np. z zaworu zapalniczki.

Ja kiedyś ukręciłem łeb zaworu, zamówiłem nowy dziś przyszedł. Wkręcam go i dupaa..cały gaz ucieka od razu, nic nie ma w magu. Próbowałem owijać teflonem gwint i nic..już tyle razy odkręcałem że też prawie uwaliłem łba od śrubokrętu ;/ i nie wiem co zrobić. Pomoże ktoś?

Link to post
Share on other sites

ad 1.

Trzymaj butlę gazową tak żeby dziubek wchodził pionowo w zaworek. Dodatkowo na ten dziubek zaworka załóż uszczelkę wydłubaną z zaworka ładowania zapalniczki. "Przycisku" naciskać nie musisz. to tylko zaczep dekielka osłaniającego dno maga. Jeżeli w środku maga coś "lata" a nieznasz się na rozbieraniu uszczelnianiu i składaniu maga a pistolet jest na gwarancji to go odeślij na serwis. lepiej wydać te parę złotych na pocztę niż stracić gwarancję samemu dłubiąc.

 

ad 2.

Uszczelki znajdują właśnie w magu (i smarujesz je używając gazu) i w zespole tłoczka blowbaku. smarujesz je psikając NIEWIELKĄ ilością oleju z silikonem. Co i jak rozpisywać się nie będę. Było o tym nieraz więc sobie znajdziesz. Części trące o siebie podczas ruchu też przydasię od czasu do czasu psiknąć smarem (też w ilości niewielkiej)

POD ŻADNYM pozorem nie psikaj smaru do lufy. Zasyfisz gumę hopa i kulki zamiast latać prosto będą cudowały podczas lotu

 

ad3.

Jezeli niepotrafisz rozłożyć i uszczelnić odeślij. stała się rzecz normalna w magach produkcji ARMY. Znaczy chińczyk żle złożył i oring zamiast uszczelniać puszcza gaz.

 

ad4.

Się mogło wiele stac. od zatkania zaworka w magu po uszkodzenie mechanizmu repliki. Trzebaby zozłożyć replikę i sprawdzić

 

 

Czyli jeżeli masz gwarancję a jesteś pewien że nic sam nie zbroiłeś najsensowniej będzie odesłać do sklepu.

I załącz kartkę o stwierdzonych nieprawidłowościach. Ułatwi to pracę serwisantowi i przyspieszy naprawę.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dobra, wczoraj otrzymałem spowrotem ów Glocka od KRAKMANÓW, wygląda na to że wymienili zawór i wstawili uszczelkę. Glock także jest w stanie wystrzelać 1 mag na 1 ładowaniu, gaz już nie ucieka. także problem przeciekania i nie strzelania z głowy. Została tylko kwestia smarowania, czy mógłbyś mi wskazać, które dokładnie miejsce mam smarować jeśli chodzi o uszczelki w samej replice?

Pozdrawiam i dziękuje z miejsca za wyczerpującą wypowiedź

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...