Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Koniec SCAR-L mk16?


Recommended Posts

Tamten temat (o ile dobrze myślę, że to tamten) miał zbyt mało adekwatną (szczególnie czasowo) nazwę w stosunku do mojego postu i mógłby się znaleźć ktoś kto by po prostu takowy temat "olał". SCAR-L to nazwa producenta?? Myślałem, że to FNH zajmuje się produkcją tych karabinków..

Link to post
Share on other sites

Tamten temat (o ile dobrze myślę, że to tamten) miał zbyt mało adekwatną (szczególnie czasowo) nazwę w stosunku do mojego postu i mógłby się znaleźć ktoś kto by po prostu takowy temat "olał".

Zdajesz sobie sprawę, że ludzie tak czy inaczej mogą "olewać" zakładane przez Ciebie tematy, czy taka myśl - na fali zaistnienia na forum - nie przyszła Ci do głowy?
SCAR-L to nazwa producenta? Myślałem, że to FNH zajmuje się produkcją tych karabinków.
SCAR oznacza nazwę wojskowego programu "Special Forces Combat Assault Rifle", a jednocześnie nazwę konkretnej broni produkowanej przez FN Herstal, czyli "SOF Capable Assault Rifle". Akronim jest ten sam, znaczenia różne. Niemniej jednak sama konstrukcja nosi nazwę Mk 16 Mod 0 lub Mk 17 Mod 0.
Link to post
Share on other sites

Odpowiedź FNH:

http://www.thefirearmblog.com/blog/2010/07...oms-scar-order/

 

No, wydaje mi się, że patrząc na forum, ktoś widząc temat "FN wygralo konkurs na SCAR-L" będzie znacznie mniej zaintrygowany niż widząc temat poruszający temat odrzucenia tego karabinka przez USSOCOM.

 

Co do nazwy SCAR-L, ok - amerykańskie zwą się Mk 16/17 Mod 0. Ale co z tym "europejskim" na którym jest wyraźnie napisane 'SCAR-L'?

 

http://www.fnherstal.com/index.php?id=184&...Hash=3a3be0ef69

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Zdaje mi się, że REMOV pisząc "SCAR to nazwa producenta" nie miał na myśli nazwy firmy, tylko tego jak broń jest/była nazywana podczas przetargu dla US SOCOM przez właśnie producenta. No i o to jak "nazywa" ją producent właśnie teraz. A MK16/17 MOD 0 zostało nadane przez "jankesów" dopiero po wygraniu przetargu.

 

 

Tak wogóle, żeby nie robić całkowitego OT, to myśłę, że decyzja SOCOM'u nie była taka zła. Skoro można mieć jedną broń i zmieniać jej kaliber w razie potrzeb, to po co dwie o różnych kalibrach?

Link to post
Share on other sites
Zdaje mi się, że REMOV pisząc "SCAR to nazwa producenta" nie miał na myśli nazwy firmy, tylko tego jak broń jest/była nazywana podczas przetargu dla US SOCOM przez właśnie producenta. No i o to jak "nazywa" ją producent właśnie teraz.

 

Przecież REMOV napisał wyraźnie:

 

SCAR oznacza nazwę wojskowego programu "Special Forces Combat Assault Rifle", a jednocześnie nazwę konkretnej broni produkowanej przez FN Herstal, czyli "SOF Capable Assault Rifle". Akronim jest ten sam, znaczenia różne. Niemniej jednak sama konstrukcja nosi nazwę Mk 16 Mod 0 lub Mk 17 Mod 0.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...