Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
jedynie ROF jest niższy (zamiast stockowego 780 jest 670), ponieważ silnik ma do naciągnięcia dodatkową sprężynę.

 

Teraz wiem że to wina złego tranzystora MOSFET, po zmianie z BUZ11 na IRL3717 ROF wrócił i skończyły się zacinki mechanizmu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

<<Posty z tematu "EBB M4 homemade czyli co siedzi w głowie Wolfrana">>

 

Witam, Panowie i Panie, jak już pewnie wszyscy użytkownicy tego forum wiedzą, że mam czasem dziwne pomysły. Tak, więc, nie mogę usiedzieć w miejscu i postanowiłem zrobić w swojej eMce Blow-Back. Mam już plan jak ma on działać oraz większość materiałów. Jedna część szkieletu GB poleciała już do tokarza aby odpowiednio ją przerobił. Za jakiś czas umieszczę odpowiedni opis prac oraz zdjęcia, które dadzą wam podgląd na całą sprawę.

 

 

Zarazem proszę was abyście nie śmiali się z tego pomysłu, jak my starzy AS-towcy mamy to w zwyczaju, ponieważ wiem co robię.

Link to post
Share on other sites

Poprzez odpowiednie docięcie szkieletu GB, całe metalowe suwadło wraz z połączonym dust coverem + (może) jeszcze jakieś dociążenie, będzie uderzać w body/szkielet przez co odrzut powinien się zwiększyć, mam taką nadzieję, jak tylko szkielet wróci od tokarza będę dalej kombinował.

Link to post
Share on other sites

Lepiej zrobić dziurę w tyle GB, i dać sensownie długą sprężynę w buffer tube. Trzeba by testować z długimi sprężynami, żeby to dało odpowiednie fpsy, ale recoil będzie lepszy niż pomysł z "suwadłem".

 

Anyways... Maku3225 czy Ty wiesz w ogóle co to jest dust cover? :roll:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Lepiej zrobić dziurę w tyle GB, i dać sensownie długą sprężynę w buffer tube. Trzeba by testować z długimi sprężynami, żeby to dało odpowiednie fpsy, ale recoil będzie lepszy niż pomysł z "suwadłem".

 

Anyways... Maku3225 czy Ty wiesz w ogóle co to jest dust cover? :roll:

 

Pozdrawiam.

Dziurę to można mieć wiesz gdzie?

Określenie "Otwór" jest jak najbardziej na miejscu

Buffer tube: prowadnica kolby

Recoil: Odrzut

Dust cover: Klapa wyrzutnika łusek

 

Patrz!!! Dało się po Polsku bez zbędnego szpanu.

 

Ogół -> :poddanie: i jeszcze :wink:

Edited by Jazzman
Link to post
Share on other sites

Spring to m120 Guarder, ale nie wiem czy nie zmienię na m110.

Zakres ruchu to jakieś 5 - 5,5 cm :)

Grzechotnik spokojnie, jak już skończę z tym pracę, wrzucę pełen opis prac, krok po kroku razem ze zdjęciami ;)

Tylko mam jeden problem, nie mam płytki która imituje zamek :(

Link to post
Share on other sites

Będziesz próbował, ze sprężyną w prowadnicy kolby?

Generalnie testowałem to tak kiedyś dla przymiarki ze zwykłą sprężyną i dało się coś wyczuć, więc jakby się nad tym popracowało to może by coś fajnego z tego wynikło ;-) .

 

Czekam na relacje.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam może strasznie dziwne pytanie, czy otwór w prowadnicy sprężyny (tak, żeby było na wylot) może doprowadzić do efektów ubocznych? Następnie połączenie jakiegoś pręta przechodzącego przez ten otwór z tłokiem. W końcu połączenie tego pręta np sznurkiem/żyłką z "elementem imitującym blow back".

Tak sobie wymyśliłem, jeśli to są głupoty (bardzo możliwe) to nie bijcie.

 

W mp5 z bb u góry szkieletu jest szczelina, przez którą zamek "łapie" tłok i idzie z nim do tyłu. Wadą jest to, że tłok w auto zatrzymuje się gdzie chce, to samo dotyczy zamka, a plusem informacja, w którym miejscu przy awarii zatrzymał się tłok(czy jest potrzeba zwolnienia sprężyny).

Edited by Koszyk
Link to post
Share on other sites

Czyli trzeba by tez przewiercic srube, o ktorej zapomnialem, chyba zbyt precyzyjna robota, zeby robic to bez maszyn. Zalozmy, ze mamy otwor przez prowadnice i srube, zamocowalismy pret, ktory sobie ladnie smiga tam i z powrotem razem z tlokiem wystarczy teraz jakos polaczyc z zamkiem i mamy bb czy jeszcze o czyms zapomnialem?

 

Poldeck czekamy :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...