Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASG w Niemczech


Guest Kret

Recommended Posts

  • Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki za pomoc... A wiesz może jakie sklepy najlepiej internetowe w Niemczech sprzedają repliki z znakiem "F" i czy "vollautomatick" jest ogólnie zabronione czy tylko przy >0.5J?

Co się dotyczy sklepów to polecam szczególnie dwa:

www.airsoft24.de oraz www.stormtec.de 8-)

chcesz więcej sukaj tu: www.softairforum.de

kolejne pytanie...druga odpowiedź jest prawidłowa ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

No więc...narobilo się.

Niemcy wprowadzają od 01.04.08 zakaz noszenia i przewozu replik przypominających orginalną broń.

 

Das neue Gesetz sieht zahlreiche Verbote vor. Diese betreffen täuschend echt aussehende Imitate von Waffen. Von diesen sogenannten Anscheinswaffen gibt es in Deutschland nach Schätzungen mehrere Millionen. In Notwehrsituation können Polizisten diese Imitate oft nicht von echten Schusswaffen unterscheiden. Das Verbot bezieht auch die meisten der sogenannten Softair-Waffen ein. Das sind Nachbauten von Waffen, bei denen mit Druckgas Plastikkugeln verschossen werden. Wer solche Waffen dennoch in der Öffentlichkeit mit sich führt, kann mit einem Bußgeld bis zu 10 000 Euro bestraft werden.

 

...może zaprosimy niemców do nas?

Link to post
Share on other sites

Tłumaczenie:

"Nowe przepisy przewidują wprowadznie kolejnych ograniczeń. Dotyczy to replik broni wygądem swoim do złudzenia przypominające broń ostrą. Wg wstępnych ocen na terenie niemiec znajuję się kilka milionów takich replik. W przypadku konfrontacji z policją, funkcjonariusz nie jest w stanie odróżnić repliki od ostrej broni. Zakaz dotyczy w szczególnosci broni typu Airsoft, strzelającej plastikowymi kóleczkami.

Kto będzie posiadał taka broń przy sobie, poza terenem prywatnym, może otrzymać mandat karny nawet do 10.000 EUR"

 

Wg mnie przepis nie jest do końca jednoznaczny i nie wnikąjc w interpretacje przepisów prawnych, należy poczekać co czas przyniesie.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie przepis nie jest do końca jednoznaczny i nie wnikąjc w interpretacje przepisów prawnych, należy poczekać co czas przyniesie.

Diabeł tkwi w szczegółach:

Nie jest nic napisane w tym przytoczonym cytacie o przenoszeniu broni w pokrowcu.

Nie jest do końca podana definicja słowa "Öffentlichkeit", które oznacza wszystko poza terenem prywatnym, aż po miejsca publiczne.

Mam replikę i bawię się nią na zamknietym terenie prywatnym, ale jak ją "teleportowałem" do domu ?

Moja osobista interpretacja jest prosta, zakaz dotyczy pokazywania się z taką repliką, nie przenoszoną w pokrowcu,tj widoczną, w miejscach publicznych .

Przykładowo kolejnym niemieckim absurdem jest to, że kupując niektóre rodzaje ostrej broni sportowej, wolno ci ją trzymac tylko w klubie strzeleckim, koło strzelnicy.

Teleportacja ze sklepu na strzelnice - NIE. Wysyłka kurierem. :wink:

Link to post
Share on other sites

Chwilowo jeszcze nie wiadomo jak to na prawde będzie.

Fakt jest jeden, prawo zezwala na używanie replik broni poniżej 0,5J. tylko na prywatnym terenie. Jeśli chodzi o transport to trzeba się dowidzieć jak to ma wygladać.

Ja wyczytalem, że przewóz broni asg ma wygladać nastepujaco: w "zamkniętej" skrzyni lub futerale, wyciągnięty magazynek, akumulator, broń cześciowo zdemontowana. Poczekajmy zobaczymy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Ja mam pytanie do tutejszych znawców prawa ASG w Niemczech. Zamierzam tylko przejeżdżać przez Niemcy, i chciałbym się spytać jak ma się sprawa z repliką? Wiem, o ograniczeniach co do J i tym podobnych, ale one chyba się tyczą stałego posiadania repliki na terenie Niemiec. Czytałem, o tych zasadach "5 ruchów" czy jakoś tak. Jak to się ma do tego wszystkiego?

 

Pzdr. Zielarz

Link to post
Share on other sites

Przepisy dodyczą posiadania repliki na terenie RFN, obojętne czy 5 sek. czy 5 lat.

Wszystkie info zanajdziesz tutaj na forum, dokładnie czytając odpowiednie tematy.

Teoretycznie można by to podciągnać pod przejazd tranzytowy, ale przecież granice już od 21 grudnia 2007 roku nie istnieją.

Link to post
Share on other sites

Czyli, dobrze interpretując prawo jakie występuje u naszych zachodnich sąsiadów.

To broń, ma ograniczony limit FPS, i nie moze być automatyczna.

Aby przygotować broń, do strzału muszę wykonać 5 i więcej ruchów

Muszę mieć literę "F" w pięciokącie.

Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli przepisy w Niemczech są trochę problematyczne. Chiałbym przewieźc swoją replikę z Wielkiej Brytanii do Polski. Jak narazie tylko Niemcy stanowią problem :/ Czy jest jakiś sposób na zdobycie zezwolenia na tranzyt? Niby jesteśmy w Strefie Schengen i prawdopodobieństwo kontroli spadło, ale wciąż istnieje. Mój Niemiecki nie jest zbyt dobry, pomoże ktoś?

 

PS: Jak się skończyła sprawa biolona?

Link to post
Share on other sites

Dobra, czyli przepisy w Niemczech są trochę problematyczne. Chiałbym przewieźc swoją replikę z Wielkiej Brytanii do Polski. Jak narazie tylko Niemcy stanowią problem :/ Czy jest jakiś sposób na zdobycie zezwolenia na tranzyt? Niby jesteśmy w Strefie Schengen i prawdopodobieństwo kontroli spadło, ale wciąż istnieje. Mój Niemiecki nie jest zbyt dobry, pomoże ktoś?

Jesteś w stanie zdobyć pozwolenie na tranzyt (broni palnej). Zapomnij, to za długo trwa. Musiałbyś być członkiem klubu strzeleckiego lub łowieckiego. Ja przejeżdżałem wielokrotnie przez granicę i ani razu nie zostałem zatrzymany. Mój typ. Rozbierz broń na czynniki pierwsze. Najważniejsze, aby gearbox był osobno. I mogą się czepiać. Obudowa jest tylko repliką i sama nie może strzelać. A części zamienne masz prawo posiadać o ile nie są zamontowane w replice.

Po za tym od 1.06 wprowadzono nowe przepisy dotyczące przewozu boni strzeleckiej. Można ją przewozić tylko w futerale zamkniętym na kłódkę lub zamek cyfrowy.

Szczegóły wkrótce.

Link to post
Share on other sites

A nie mógłbym wsadzic tego w całości do pokrowca i w razie kontroli pokazac umowę kupna/sprzedarzy z dokładnym opisem co to jest, jak wygląda i czym strzela? Ewentualnie mała wkręta, że energia pocisku jest mniejsza niż 0,5 joula. W końcu przewożę to tylko do użytku własnego, a na dodatek w innym kraju xD

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz (http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=42283).

W tym moim tekście znajdziecie wszystko co pytacie.

Jeśli chodzi o zmiany przepisów dotyczą one przewożenia broni i ścigania ludzi noszących repliki broni palnej. Jak wynika z artykułu nawet broń fanstastyczna (np. z Star Wars) może zostać uznana przez organy ścigania jako broń palna, jeśli będzie noszona na terenach publicznych. Przewożenie replik jest całkiem innym tematem. Fuhren von Waffen - oznacza noszenie lub transportowanie widocznie dla każdego.

Trzeba być wariatem, aby bez pozwolenia nosić repliki w miejscach publicznych. Przypuszczam, że nawet w Polsce byłyby problemy, gdyby paru wariatów łaziło po mieście w mundurach i z replikami w ręku. Jedyna różnica: W Niemczech Las czy teren w posiadaniu państwa jest również miejscem publicznym.

Przepisy te dają jednak furtkę wyjściową - dozwolone jest noszenie replik, które już na pierwszy rzut oka są jako takie do rozpoznania. Jeśli ktoś zna problematykę SoftAir w USA to wie, że tam mają ich repliki pomarańczowe lufy ( igit!). Oglądałem niektóre repliki w USA i wszystkie miały wstrętne plastikowe obudowy (nie wiem, czy wszystkie muszą być tam właśnie takie). Być może Prawodawca chce, aby sprzedawane były repliki właśnie tego typu. Na pierwszy rzut oka policjant może rozpoznać czy jest to broń prawdziwa czy tylko replika SA. Jeśli chodzi o USA to jeszcze rozumiem. Tam można posiadać prawdziwą broń automatyczną. W Niemczech nie, czyli jest to kolejna szykana! Jednak jeśli przewozi się replikę w zamknięciu i używa na terenie prywatnym lub strzelnicy klubowej jest wszystko o.k! Nie róbmy paniki!

Link to post
Share on other sites

A nie mógłbym wsadzic tego w całości do pokrowca i w razie kontroli pokazac umowę kupna/sprzedarzy z dokładnym opisem co to jest, jak wygląda i czym strzela? Ewentualnie mała wkręta, że energia pocisku jest mniejsza niż 0,5 joula. W końcu przewożę to tylko do użytku własnego, a na dodatek w innym kraju xD

Mały wkręt może być za duży. :wink:

 

Spawa polega na tym, że nie umiesz dyskutować z celnikami. Oni mają swoje przepisy i ty możesz się tłumaczyć jak chcesz. Po prostu zrób to. Masz dzisiaj większe szanse przejechania bez kontroli niż było to wcześniej.

Jeśli jednak zrobisz to tak jak pisałem, to niczym nie ryzykujesz.

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna i ciekawa propozycja. Części broni, nawet ostrej, wolno posiadać w Niemczech w celach kolekcjonerskich, a wiec replika w częściach może jest rozwiązaniem. Nie jestem tego pewny, oraz nie mogę sobie wyobrazić interpretacji przepisów przez funkcjonariuszy, dlatego bym się głęboko nad tym tematem zastanowił. Nie jest to jednak miejsce na wymyślanie sposobów ominięcia prawa, tylko rzeczowej dyskusji o konkretnych przepisach i ich skutkach dla nas.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...