Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

All Activity

This stream auto-updates

 1. Past hour
 2. Czy regulowana tytanowa dysza maxx model zdałaby egzamin ? Co prawda kosztuje 2x tyle co pozostałe ale dzięki regulacji ograniczam się do kupna 1 sztuki i mogę dostosować długość do dziesiątych części mm. Wypadałoby też dobrać z tej samej firmy głowice żeby mieć 100% pewnosci, że są kompatybilne, co sądzicie ?
 3. Today
 4. Yesterday
 5. Może stockowy cylinder jest zbyt pojemny do lufy 260mm…
 6. Testowałeś szczelność? Jak pneumatyka szczelna w gb, lufa z komorą też szczelne to musi uciekać na komorze. Test papierka prawdę powie. Odwracasz replikę do góry gniazdem magazynka, wkładasz kulkę i kładziesz na wlocie do komory papierek. Po strzale papierek powinien pozostać nieruchomy.
 7. Dysza retro o ujednoliconej średnicy zewnętrznej to kiepski pomysł. Nie wiem czy opiłki na połączeniu popychacza i dyszy to nie jest przytarta dysza…. Jeśli tak to pierwszy element do sprawdzenia. Spróbuj dysz Maxx Model. Z mojego doświadczenia, mają najlepiej wyprofilowaną końcówkę i uzyskuje na nich najlepsze uszczelnienie. Fajne jest to, że mają skok co 0.25mm i mając wszystkie od 19.5 do 21.5mm (do AK i M4)zawsze dobrałem odpowiednią. Więc w sumie wychodzi taniej niż kupowanie kilku tanich w celu dopasowania.
 8. Bo w replikę trzeba też włożyć trochę miłości :P A tak serio to stockowa głowica cylindra jest kiepska. Miałem też kiedyś dyszę retro, ale miałem z nią jakieś problemy, nie pamiętam już co dokładnie to było. Chyba jest jakaś zadra na o-ringu, ale nie bardzo widać. Nie idź w bore upy za mały wybór części. W skrócie: Wymień głowicę cylindra i oring na głowicy tłoka i zobacz co wyjdzie.
 9. Coś źle złożyłeś, albo na przykład dysza za krótka. Co mówi test papierka? Jaką ma długość stockowa dysza, a jaką a uszczelniona? A na jakim magazynku sprawdzasz? High-cap? Mid-cap?
 10. Póki co stosunek ten wynosi 17:1, ale planowałem tak circa 30:5. Nastawienie ludności Krety do germańskich najeźdźców jest jednak zdecydowanie negatywne. W końcu przybyli na wyspę by rabować domy, kraść kozy i uprowadzać córki i żony Kreteńczyków. ;) Mamy 17 Niemców i 7 Aliantów na liście więc dopóki nieco się nie wyrównają strony wstrzymuję zapisy do FJ. Żeby była jasność - karabiny maszynowe grają na zasadzie strzelec + amunicyjny (dotyczy to wszystkich KM-ów: i MG i Brena i BAR-a). W magazynku KM może być maksymalnie 300 kulek + maksymalnie 600 kulek w skrzynce podręcznej. Do
 11. Last week
 12. Już nawet pomijając to czy szkielet wytrzyma (mam drugi na wymianę) to dziwne że z taką sprężyną tak strzela, jaką komorę kupić? Zauważyłem że na wysokości połowy gumki komora jest pęknięta (pajączek) ale raczej tamtędy powietrze nie powinno uciekać. Ktoś ma jakieś pomysły?
 13. Dół gearboxa był rozbierany jedynie przez serwisanta w celu wymiany zębatek i smarowania, ja osobiście robierałem jedynie górę żeby sprawdzić szczelność.
 14. Siema, boyi rk-01w w stocku ma 400fps i sprężynę m120. Wymieniłem u siebie silnik na tornado high torque v2, zębatki 100:200 , doszczelniona głowica tłoka, tłok polimerowy 14 zębów metalowych , głowica cylindra łozyskowana , łozyskowana prowadnica sprężyny metalowa , dysza uszczelniona alu, sprężyna shs m140 , listwa dosyłacza. W stocku zostały styki i cylinder i komora hopup. Gumka Zielona G&G. Lufa precyzyjna i uwaga! 300fps xD o chu tu kurła chodzi? Czyżby komora hu z gownolitu nie wytrzymywała czy o kij tu chodzi? Replika na stockowym GB i lufie oraz kulkach 0.25 ma 400fps.
 15. Zastanawiałem się nad wstawieniem zestawu bore up ud guardera do tej repliki, ale boję się, że nie będzie pasować do stockowego szkieletu GB , a w internetach ciężko mi się doszukać jakichkolwiek informacji na temat kompatybilnosci części bore up ze stockowymi ics. Ma ktoś może jakieś doświadczenia w tej kwestii ?
 16. Panowie, dzięki za pomoc i nakierowanie co do zakupu. Jestem na 99% przekonany do zakupu pasa Bastil PRO od Baribal. Tylko nurtuje mnie pytanie jak sprawuje się taki pas w chłodniejsze dni, gdy nosimy polar, softshell albo kurtkę, czy dodatkowe warstwy odzieży nie przeszkadzają w użytkowaniu? Bo w cieplejsze pory roku mając na sobie koszulkę lub combat shirta to sprawa jest jasna, ale jak to wygląda, jak trzeba się cieplej ubrać. Czy możecie polecić podwójną lub poczwórną ładownicę do Beryla w rozsądnych pieniądzach?
 17. Zdjęcie kiepskiej jakości, ale wydaje mi się że o-ring głowicy tłoka to już umarł . Dodatkowo głowica cylindra może się nie uszczelniać z samym cylindrem.
 18. Czołem. Jaki będzie startowy stosunek strony niemieckiej wobec "kretyńskich" wieśniaków?
 19. Przesyłam zdjęcia i filmik żeby lepiej zobrazować co siedzi w środku i pokazać, że wydaje się być to szczelne.. 20210502_171054.mp4
 20. Hop na "0". Próbowałem też na ustawionym, ale wyniki podobne, tylko odpowiednio niższe
 21. No to części mam takie: - Lufa PDI 590mm 6,01 - Cylinder shs typ 0 , bodajże stalowy (nie jestem pewien dokładnie jaki to) -Tłok shs niebieski ze stalową szczenką -głowica cylindra stockowa -głowica tłoka stockowa -dysza retro arms aluminiowa - komorą HU stockowa - gumka bodajże stock przerobiony na flat -zebatki E&L 18:1 cnc - silnik asg infinity cnc 18000 - mosfet stockowy Porównując z tym co napisałeś powinienem mieć znacznie wyższe wyniki na tych sprężynach...:/
 22. @Vitoldo Mam pas Neptune Spear - to jest de facto cienki rękaw z cienkim pasem wewnętrznym, zrobionym z jednej warstwy taśmy (uzupełnionej sztywną wkładką w okolicach klamer). Całość jest umiarkowanie miękka, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do środka wsadzić sztywniejszy pas, choć wtedy koszty rosną. Ja używam go bez szelek i mi się sprawdza. Konieczne jest wtedy jednak dość ciasne zapięcie całości.
 23. Mechanika całego limitu amunicji jest spoko. Tylko kochani, róbmy tak, aby każdy gracz miał uszykowane i podpisane kulki, wrzuca je do wspólnej puli i jest git. Nie wiem jak u was ale ja do stena ładuje nawet 0.30 a do elfa 0.48 a takich kulek mi organizator raczej nie zapewni. A argument o regulacji hopka to już serio szukanie na siłę usprawiedliwienia na jakieś własne bądź drużynne niedomagania... Najgorsze w tym wszystkim jest jedno. Zaczyna się brak zaufania wśród graczy ASH :/
 24. Złożyłem na szybko mniej więcej taki zestaw o jakim piszesz w sklepie e-militaria.pl (po wpisaniu kodu rabatowego na 5%, który jest on do znalezienia w internecie wychodzi poniżej Twojego progu). Złożony zestaw: Szelki Direct Action Mosquito Y-Harness - Ranger Green - 124,00 zł Kieszeń Helikon Competition Dump Pouch - Olive Green - 99,00 zł Pas Modułowy Helikon Competition Modular Belt Sleeve - Olive Green - 159,00 zł Pas Taktyczny Zewnetrzny Helikon Defender Security Belt - Olive Green - 70,40 zł Ładownica Helikon Competition Rapid Carbine Pouch - Olive
 25. @Yahalom Zauważyłem, że na forum często padały pytania o wybór pasoszelek, więc nie jestem jedyną osobą w tym temacie :) Próbuję sobie cały czas odpowiedzieć na pytanie czy iść w stronę nisko profilowanego, sztywnego pasa z wkładką na rzep bez możliwości podpięcia szelek czy może jednak kupić podkład + pas + szelki. Bardzo mi się podoba koncepcja sztywnego pasa plus Molle, połączonego z wewnętrznym pasem na rzepy. Widziałem różne konfiguracje na YT i ładnie to się trzyma. Więc przy moich skromnych wymaganiach spokojnie powinno wszystko utrzymać. Przeglądając oferty sklepów jak i krawców t
 26. Zauważ, że każdy z pasów, które wskazałeś jest inny - TG to rękaw pasa, THIN to niskoprofilowy, sztywny pas główny z komórkami kompatybilnymi z molle, a NS to samodzielny, stosunkowo miękki pas główny. Temat szelek to niestety, ale kwestia empirycznego sprawdzenia - jednym zjedzie z dupy od samego patrzenia, u innych będzie się trzymało sztywno. Niemniej jednak wychodzę z założenia, że mimo wszystko szelki się przydają. Rzuć jeszcze okiem na: - WARHAWK Modular Belt Direct Action, jeżeli koniecznie to musi być, aż tak niskoprofilowy pas ;) - MOSQUITO + Mustang Rescue Belt w
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...