Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. Ja niestety również nie dam rady na dzienną. Sprawy rodzinne.
 3. Yesterday
 4. Cześć, W pierwszej kolejności to chciałbym poprosić moderatora o przerzucenie tego wątku do ogólnego tematu dla początkujących bo ja tam niestety postować nie mogę. Po jakiejś tam przerwie, jako bardziej już dorosły człek wracam sobie do ASG i pomyślałem, że chciałbym to zrobić z pomysłem. Generalnie bardzo chciałbym robić stylizację pod coś, co określiłem sobie jako "wojsko polskie przyszłości", a więc w rękach koniecznie musi być Grot/MSBS 5.56 - czy to się uda? Pewnie nie, dlatego chciałbym coś, co jest stosunkowo zbliżone do tej broni i po zrobieniu kosmetyki będzie sprawować się sensownie. dlatego też szukam repliki Masady. W dowolnej wersji, chociaż nie powiem, zależałoby mi na GBBR. Jakie mam obecnie opcje? Wiem, że WE robi bardzo sensownie wyglądającą replikę MSK GBBR, wiem że A&K robi AEGa, wiem także, że PTS robi jakieś repliki... wiem też, że jest drop in z lower-receiverem konwersji AEG->GBB, ale nie wiem do jakiego systemu pasuje (i bardzo chciałbym się dowiedzieć i go kupić). Ktoś pomoże? Z góry dzięki.
 5. A gdyby no już tę szynę przykleić i założyć jakiś celownik mechaniczny? https://www.airsoftstation.com/set-of-front-and-rear-flip-up-sights-by-asg-fiber-optic/ Akurat nie to, ale po prostu pierwsze lepsze wkleiłem żeby mieć obraz tego. Czy gdyby to założyć jakieś mechaniczne przyrządy na te szyny to by to miało sens i by działało?
 6. W sumie to ja z tego co widzę to nie mogę założyć tematu. Ale w sumie mogę o czymś nie wiedzieć, bo nie mam nowego konta ;)
 7. Przesmarowałem magazynek. Hmm ? Magazynków na green gaz się nie smaruje. Wystarczy je zostawiać z pewną ilością gazu ( nie puste). W przeciwieństwie do magazynków CO2. Większość green gazów zawiera silikon, który zapobiega sztywnieniu gumowych oringów. Lufa Meaple Leaf jak najbardziej w porządku i TDC. No i oczywiście gumka Meaple Leaf Tylko co to za pomysł z wyrzuceniem ramienia hop-up i jakieś wężyki pod r-hopa ? Wystarczy pod ramię hopa dokupić H plate lub Fang plate. Sam mam taki set i to strzela prosto na 80 m z prędkością 410-420 fps. I co ciekawe że jak w miarę zużywania się gazu fp-esy spadają do tam powiedzmy 380, to on dalej strzela celnie na te 80 m. ??? Gumki Meaple Leaf do tego wypróbowałem już chyba wszystkie. Autobot, Decepticons i jej nową wersję Super. Autobot strzela najdalej. Chodzi o jakieś 7-8 m. Ale Decepticons i Super daje zauważalnie lepsze skupienie. Co w praktyce przekłada się w większą na większą ilość trafionych i zdziwionych ludzi :)
 8. Foton

  AGM a szyny

  Co do szyn to możesz ewentualnie próbować kleić. Lub na lufę możesz pokombinować z takim czymś: https://www.taiwangun.com/montaze-szyny-montazowe/montaz-do-latarki-i-lasera-na-lufe-p-j?campaign-id=14 ale będzie dłubanina z uwagi na przeładowywanie. Może się uda założyć i zamiast oczka na lunetę zostawić tą podstawę i dać np. mały kolimator itp. Co do tego światłowodu to tak. Da się go wcisnąć na lufę do AGM - mam założone na swoim. Bardziej to dodaje punktów do lansu niż ma praktyczne zastosowanie, bo w agm trzeba i tak celować po lufie. Chyba, że dorobisz sobie do niego muszę i jakoś to ustawisz :)
 9. Wtam, to mój pierwszy post więc przepraszam jeśli coś będzie nie tak, w środowisku ASG też jestem nowy. Nie przedłużając, czy jest możliwość nałożenia w jakiś naturalny sposób (bez wiercenia) jakichś szyn na AGM 003? Mam na myśli zarówno szyny na celownik jak i szynę na dole. Widziałem chyba coś w stylu regulowanych szyn bocznych opartych na zasadzie zaciskania ich na lufie, więc może jest coś podobnego. Przede wszystkim czy jest sens robienia czegoś takiego nawet przy założeniu, że nie przesiadam się z tej strzelby na inną replikę. Ewentualnie czy da się założyć na AGM coś takiego https://www.taiwangun.com/en/sights/front-fiber-optic-for-the-shotgun-cyma?from=listing&campaign-id=19
 10. Witam, jako, że nigdzie nie widzę tematu, a i na necie informacji mało - mam pytanie, czy ktoś dotykał takiego wynalazku jak cyma 707? Ostatnio chodzi mi po głowie, aby pobawić się 4 taktem i wpadła mi ta replika w oko. Na pewno jeśli bym się zdecydował to trzeba będzie trochę wydać na tuning (mam świadomość), choć w sumie nie wygląda to tak zle na początek: https://www.taiwangun.com/sprezynowe-2/cm-707a-black-cyma?from=listing&campaign-id=19 Myślałem od początku o montażu Może nawet u nich zestawu tuningowego: https://www.taiwangun.com/czesci-do-karabinow-snajperskich-2/zestaw-do-tuningu-cyma-703-707-575-fps-cyma?from=related&campaign-id=6 Jak myślicie - warto w to się pchać?? Oczywiście zakładam wymianę lufy, gumki, dystansera (zrobienie flat hopa jeśli komora da radę). Dziękuję za opinię.
 11. Odgrzeję trochę temat. Magazynek udało się przesmarować i prawie działa jak nowy. Ma minimalne różnice w osiągach - możliwe, że zwór jest już wyrobiony i upuszcza gaz bokiem podczas strzelania. Dzięki podesłanej stronce - zdecydowałem się na tuning mk 23- wstawiona została lufa Meaple Leaf, aż 26 cm długości (kryje się to tak w 3/4 tłumika), wybebeszony tłumik i zrobione wyciszenie, plus zastosowany TDC mod na jedną śrubkę. Wyrzuciłem ramię do ustawiana hop up (tę blaszkę), wymieniłem gumkę na Meaple Leaf i założyłem kawałek wężyka taki jak pod r-hop, aby TDC nie deformował gumki. Chrono pokazało na tych częściach około 350 fps na 0,2 i po zastosowaniu TDC moda zasięg na kulkach 0,32 g to 55 m. Celność się poprawiła w porównaniu ze stockiem -także miodzio jak na boczniaka dla snajpera do lasu :)
 12. Podbijam. Problemem jest fakt, że większość ludzi siedzi na facebookowych grupach. Sam znalazłem topic przez przypadek. Zainteresowani są, natomiast większość wie zbyt mało żeby móc się swobodnie udzielać i w dalszym ciągu jest to wąska grupa.
 13. Tenlon

  Kulki BLS

  Panowie, do tej pory brałem BLS'y 0.32 z Azteko i byłem bardzo zadowolony, tym razem kupiłem w Czechach, z racji na cenę i jestem zawiedziony... Kulki blokują się w magach, nie ważne czy w guarderze, amoebie, castellanach czy innych wynalazkach, testowane na innych replikach, wyglada tak jakby niektóre kulki były z innej parafii, pojedyncze sztuki zacinaja maga. Dodam, że resztka 0.32 z Polski, bez zarzutu. Mieliście też takie problemy ?
 14. Z WPG jest ten problem, że dostawa jest z Dubaju i podlega opłatom celnym. Cło i VAT jest naliczany od całości, tzn. koszt kupionych rzeczy i koszt przesyłki. Czyli trzeba doliczyć prawie 30% do tego co sę zapłaci. przy zakupie.
 15. A tu coś nowego - szkoda, że relatywnie drogie, ale klimatyczne: http://onlinemilitaria.net/products/4624-US-BC-611-SCR-536-Handie-Talkie-Radio/
 16. Czy WE wypuściło jakąś nową wersję tej broni? Bo wyczytałem w postach sporo narzekania, a recenzje w sieci są raczej niezłe. P.S. Gdzie aktualnie można nabyć tą replikę? Widziałem tylko czarnego na Gunfire.
 17. Last week
 18. Kupuj BLS 0.25, 0.28, albo wyżej, kwestia testowania, najlepiej z chrono. Nie polecam G&G, ostatnio ratowalem się nimi, bo blsow braklo i zostawily straszny syf w lufie. Teflon doszczelnia, polecam jeszcze gesty smar silikonowy, ponieważ jest to połączenie nie pracujące, a smar również doszczelni - molykote vacum grease Wymien przewody na takie w oplocie silikonowym, wrzuc mosfet no i bateria lipo, pewnie 7.4 Ci wystarczy.
 19. SpeedQB to chyba nazwa własna zawodów SpeedSoftowych z określonymi zasadami. Odbywają się w ogóle w Polsce zawody na tych zasadach? Na tych zawodach używa się i krótkich AEGów, i długich oraz klamek. Ale zakładam że szukasz krótkiego AEG'a. U nas zazwyczaj są to zwykłe strzelanki CQB "my tu, wy tam" z respami, czasem urozmaicone o zegary / flagi / vip'a. Wszystkie repliki które linkąłeś to wewnętrznie M4. G&G ARP - fajnie wygląda, ma mosfet w sotcku, ale jest plastikowe, ma drogie i trudno dostępne magazynki G&G HC05 - w stocku dual sector gear, eMkowe popularne i dostępne magazynki, ale jest plastikowe i nie ma mosfetu King Arms PDW - ma mosfet w stocku, magayznki od MP5 - popularne i dostępne, ale jest plastikowe Jak nie przeszkadzają Ci plastikowe repliki to fajne są jeszcze eMki Amoeby. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-am-013-1152205950.html https://gunfire.com/pl/products/replika-subkarabinka-am-015-czarna-1152209433.html Można też wziąć MP5 od CYMY i stuningować Kontrowersyjną propozycją jest też Specna Edge z mosfetem Aster od Gate. W Specnie kuleje kontrola jakości, ale modele z wstawionym mosfetem Gate na pewno zostały dobrane i sprawdzone. https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-rra-sa-e10-pdw-edge-tm-aster-tm-v2-custom-czarna-1152224848.html https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-rra-sa-e08-edge-tm-aster-tm-v2-custom-czarna-1152224812.html AKSU od E&L też jest dobrą repliką, ale wymaga z miejsca wymiany tłoka i nie ma mosfetu. Przydałby się lekki tuning. https://gunfire.com/pl/products/replika-subkarabinka-els-74un-gen-2-1152204225.html Taniej można kupić AKSU od CYMY i ztuningować. Długość repliki dobieraj do miejscówki gdzie zazwyczaj się strzelasz, może nie trzeba kupować repliki z 12 cm lufą, może 20-30 cm też będzie wystarczająco krótka.
 20. Więc pogrzebałem troszkę w allegro i w necie za zabawkami tego typu i jak się okazuje są u nas dostępne w szupie kompaktowej (i prawdopodobnie pełnowymiarowej) 1911-stki colta. Kupiłem, na następny dzień przyszła paczka i tak jak myślałem bebechy typu "gindan" czyli semiauto spring. Strzelać można tak szybko jak uda nam się szybko nacisnąć spust. Proszę sie nie śmiać z tego co napiszę dalej bo osiągi są komiczne ale wg mnie sam system ma potencjał do zrobienia czegoś większego z przynajmniej 300fps na p.20g kulkach, wiem bo zrobiłem testy ;p . Poza tym replika kosztowała mnie ok 15zł ;) . Niestety w replice brak hopka. Zmusiło mnie to do grzebania w środku i dorobienie stałego hopka na szybko to 10min razem z podkładaniem sprężyny dla zwiększenia jej siły i zasięgu i poskładaniem wszystkiego do kupy. Efekt był-wzrost zasięgu z 3m do 7m na 0,2g , ale zauważalne i przydatne przynajmniej do cqb efekty można przy tak małym cylindrze uzyskać na 0,12g - jestem pewien, że mogę osiągnąć ok 20m skutecznego zasięgu przy obecnej konfiguracji. Kulki 0,2g podbija do góry i zaraz szybko spadają-za mała energia. Takie 20m ... no chyba nie tak źle jak na replikę za 15 zł, której nie tzeba przeładowywać co strzał, nie potrzebuje gazu ani batki. Dorobię do tego jakiś magazynek ze sprężyną do lepszego podawania kulek (aktualnie jest grawitacyjny) i przetestuję dodatkowo na lekkich kulkach. Po dokładniejszym przestudiowaniu wezme się na nowo za projekt, który wyciągnie przyzwoite osiągi na 0,2g kulkach. A tu link do samej zabawki https://allegro.pl/oferta/pistolet-sportowy-2w1-kulki-w-zestawie-15cm-8547975961
 21. https://airsoftpro.cz/en DHLem po 3 dniach przyszła paczka. Delikatny offtop, BLSY mają tańsze niż w Polszy :)
 22. Na jakie kulki wymienić Te Rocketsy? Mam rozumieć że ta tasma to na to. A co do baterii wymieniać jak na początek?
 23. "Odgrzewam kotleta" bo kolejny Tantal w budowie. Udało mi się skompletować praktycznie całość części. Problemem jest tylko brązowa nakładka na rurę gazową, która narazie zastąpiłem czarną, berylowską. Bazą jest body od e&l kupione okazyjnie w komisie. Dekiel i replika suwadła to też e&l. Brązowy chwyt pistoletowy to rk10 boyia. Reszta elementów to oryginały od beryla i tantala.
 24. Najpierw zmień kulki bo strzelasz grochem. Sądzę jednak, że warto także zajrzeć do komory hopup i sprawdzić w jakim stanie jest gumka. Gumkę warto także wymienić bo nie jest to drogi zabieg. Gumkę Maple Leaf Macaron dostaniesz w cenie około 20-25zł. Kup niebieską bądź różową. Ewentualnie niebieska gumka Madbull. Do tego taśma teflonowa i olejek silikonowy.
 25. Dodam że testowałem go ponownie i po naciśnieciu spustu co drugi strzał strzela na ustawionym inaczej hop upie. Wydaje mi się że to wina hop -upa jak na razie dzięki za odpowiedź. Postaram się wymienić gumkę na zieloną G&G
 26. Kulki Rockets Professional 6mm BB Bullets
 27. Kilka tanich elementów dla "Amerykańca": https://allegro.pl/uzytkownik/mugol81?bmatch=engag-global-cl-dict42-uni-1-3-1002
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...