Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. A jest faktycznie :D gdzieś mi to uciekło a od 10 lat tu zaglądam.
 4. Odkopuje temat. Znowu problem ze znalezieniem magazynka.
 5. Szukam profesjonalnego serwisanta do naprawy EMki
 6. cześć mam pytanko, czy to normalne że w moim glocku od we części się aż tak psują? Właśnie poszła mi komora hop up (poszukuję w normalnej cenie, jak ktoś ma na sprzedaż to proszę o kontakt) , część doprowadzająca kulki i jeszcze coś w ciągu 2 tygodni? nie znam dokładnie jego wieku , jestem drugim właścicielem
 7. 1. Kupowałem granatowy na mundurach-historycznych, ale przymierzam się też do kupna splitterowego: http://mundury-historyczne.pl/bandoliera-splinter-p-62.html (jeśli będziesz brał to chętnie podłączę się do zamówienia). Pokrowiec brałem z Ziba: http://www.zib-militaria.de/epages/61431412.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/61431412/Products/170019. Nakolanniki możesz olać, ale w razie czego to chyba na SOFie są. 2. Używali brązowego szpeju, ale od '43 mieli rozkaz je poczernić, a nowe szpeje przydziałowe też już były czarne. Ja używam brązowego. 3. Kurtka polowa LW była dla Luftlandów. Mil-tecowy knochensack jest ok, aczkolwiek ja ostatnio kupowałem ten: https://lomax-militaria.de/reenactment/wehrmacht/uniformen-bekleidung/feldblusen-jacken/2934/wk2-lw-luftwaffe-knochensack-fallschirmjaeger-splittertarn . Bardziej mi się podoba taka paleta kolorów.
 8. Z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego Moderacja składa wszystkim sympatykom ruchu ASH: weteranom, debiutantom i kanapowcom najlepsze życzenia Wielkanocne. Spokoju, wypoczynku i dużo zdrowia. Oby w tym trudnym czasie nie zabrakło też radości - także z rzeczy małych i zupełnie prozaicznych. Mimo dzielącej nas i nasze rodziny odległości i kordonów sanitarnych - pamiętajmy o sobie. :)
 9. Będą bęcki od moderacji. ;) Za lenistwo. Bo temat FJ był już przerabiany na forum i nie ma potrzeby go dublować: 1. https://wmasg.com/pl/forum/topic/123064-stylizacja-fjr 2. https://wmasg.com/pl/forum/topic/166236-stylizacja-na-fallschrimjager 3. https://wmasg.com/pl/forum/topic/152805-fallschirmjager-torba-na-maskę-przeciwgazową 4. https://wmasg.com/pl/forum/topic/93476-fallschirmjager-literatura A to tylko wyniki z pierwszej i początku drugiej strony działu "Państwa Osi". Tematem przewodnim do stylizacji na FJ proponuję zrobić temat nr 2. I zgłębiać, czytać, poszukiwać odpowiedzi, bo te już na pewno się przewinęły...
 10. Yesterday
 11. Witam, Z racji tego, że Fallschirmjäger to dla mnie coś nieznanego mam kilka pytań. Może jakaś mądra głowa odpowie. Dodam, że ma to być stylizacja pod ASG. 1. W jakim sklepie mogę znaleźć ładownice kar98k takie "zawieszane" przez szyję, nakolanniki używane podczas skoków i pokrowiec na hełm M38? 2. Czy używane były ładownice kar98k w kolorze brązowym, kabura na pistolet także bywała brązowa? 3. KOMBINEZON SPADOCHRONOWY FJ, SPLINTER-B dostępny w Nestofie jest odpowiedni względem odwzorowania oryginału? (Mam na myśli oba dostępne). Buty, spodnie, chlebek, manierke, opinacze i puszkę wykorzystam które mam, nie przywiązuje do tego wagi. Gdy by jeszcze urodziły się jakieś pytania wrzucę tutaj.
 12. Gips pomalowałem lakierem. Jak zrobić formę nauczyłem się prawie 50 lat temu od pana Adama Słodowego. Pamiętam, jak robiłem gipsowe odznaki dla mojego zastępu harcerskiego :-).
 13. Zrobiłem to samo w moim ICSie ;( Ja stałem na ~1,5m murku i pękło mi zawieszenie, czyli ~2,5m w dół na beton. Nigdy więcej chińskiego zawieszenia. Nic innego się nie stało, a lower udało się kupić używany.
 14. Jak żeś tego dokonał? :O Udało się Tobie to naprawić? Wiem, że trochę czasu minęło.
 15. Pietracha

  MP5K

  Coś długi ten "Kurz"...
 16. mareq

  Taiwangun.com

  To jest chyba replika mocno niszowa i części do tego leżą w najgłębszych czeluściach magazynu :) . Napisałeś do nich w tej sprawie? Zacznij od tego.
 17. Gips i tak przydałoby się czymś powlec, żeby masa papierowa się nie przyklejała. Tu faktycznie mozna polakierować. Może rozrobić wosku z benzyną i coś takiego. Może też da radę nasączenie formy olejem lnianym. To akurat niektórzy mają w domu. Formę mozna by wogóle zrobić z silikonu formierskiego.
 18. Last week
 19. Jak chcesz tuningowac i już wymieniłeś lufe i gumkę (oby nowa gumka dobrze sie zgrywała z dyszą) to kolejny krok to będzie dysza na jakąś doszczelnioną, poszukaj w temacie o tuningu Specny. Po wymianie dyszy, ze stockowa sprężyną może osiągniesz limit szturmówki (1.88J) jak nie to wymień sprężyne na np. Modify S120+ Potem zajmij się rofem. Pewnie masz około 15 k/s. Jak juz masz zębatki to mozesz je wsadzić. Rof pewnie będzie wiekszy niz 20 k/s. Silnik raczej da rade jak nie jest za bardzo zjechany.
 20. Poużywaj sobie dwóch mosfetów w trzech replikach i zobacz czy Ci odpowiada. Silnik SHSa jest dobry bo jest tani i daje rade. Tego G&G nie znam. Ultimate boost 18k będzie taki sam jak SHS, moze troszkę lepszy, róznicy nie odczujesz. 30k to silnik high speed. Są jeszcze lepsze np. ultimate infinity cnc 18k ale to juz +250 zł. Jak chcesz reakcje na spust to wsadzasz high torque, jak chcesz rofa to wsadzasz high speed. Niezależne od zębatek. Ja osobiście używam zebatek 13:1 i ten silnika SHSa. Dla mnie wystarczy.
 21. Cześć wmasgowicze ! Posiadam replikę specna Armsa SA V21 Chciałbym zrobić w niej tuning głównie pod las, z szybkostrzelnością na poziomie 20k/s (środek GB dokładniej) . Poza GB wymieniłem lufke na precke 6.01, gumkę na zieloną G&G. Posiadam też zębatki 13;1 z Tornado, pytanie tutaj czy dałoby rade je wrzucić i czy jest w tym wgl sens. W gearboxie aktualnie stock po całej linii (sprężyna m120)
 22. Przypominam że będę mieć wtedy 2 mosfety na T-dean więc będzie to 2 mosfety na 3 repliki ? Z czego do Specny koniec końców dam coś lepszego. Co do peruna, może się jeszcze zastanowię nad nim lub Asterem. Skoro lepiej high torque to zastanawiam się nad 2 https://azteko.pl/shs-silnik-dlugi-high-torque-p-2163.html oraz https://azteko.pl/gg-silnik-basilisk-17k-high-torque-dlugi-18000rpm-p-30990.html ew ten https://azteko.pl/ultimate-silnik-boost-30k-custom-dlugi-18934-p-25556.html Potem zrobię short stroke i jeżeli replika nie będzie mnie satysfakcjonować po dodaniu lepszego mosfetu to kupię lepsze zębatki. Chyba że do short stroka daje się silnik high speed a do normalnych high torque ?
 23. Witam, czy aktualnie są jacyś aktywni rodacy w Airsofcie? Mieszkam w Antwerpii pozdrawiam
 24. Currahee i Templars to dobry wybór. Zwłaszcza bieżące (nowe) wypusty. Od biedy rozważ też MIWO - wuzeta jest, wytrzymałość jest. Jeśli nie potrzebujesz "super-nowoczesnych-rozwiązań" to jest to ekonomiczne wyjście ;)
 25. Poszukaj może kamizelki Husar Sarmatian. Masz w niej i klamry ROC oraz kangur z wymiennymi wkładkami do magazynków. Ale czy jeszcze ją gdzieś znajdziesz...
 26. dla żołnierza (głownie na poligony i ćwiczenia z taktyki). Da się ? Na oku mam 3, ale średnio jestem w temacie stąd pytanie https://jarmix-militaria.pl/kamizelki-taktyczne/szpej-plate-carrier?from=listing&campaign-id=19 https://jarmix-militaria.pl/kamizelki-taktyczne/shadow-elite-falcon-plate-carrier-od?from=listing&campaign-id=14 https://currahee.pl/pl/p/Kamizelka-LP-Lekki-Plate-Carrier/61 Ma coś z tego sens czy od razu najlepiej celować w: https://e-militaria.pl/6836-kamizelka-templars-gear-light-plate-carrier-ranger-green.html https://e-militaria.pl/9331-kamizelka-templars-gear-crusader-plate-carrier-roc-pl-woodland-wz93.html Aczkolwiek chyba bez sensu aż tyle wydawać ? Warunek: najlepiej wz.93 ewentualnie zielona oraz żeby pasowała płyta z kwm02 (chyba do każdej pasuje ?) Rozumiem, że do takiej "gołej" kamizelki trzeba podokupywać jakieś ładownice, admin pouchy itp ?
 27. Słuszna uwaga z pęcznieniem grochu. A co z gipsem? Też będzie chłonął wodę z masy. Zabezpieczenie folią raczej nie wchodzi w grę... może lakier? Ciągle podpytuję, bo też myslałem o zrobieniu formy, natomiast nie miałem pojęcia z czego formę zrobić. Teraz myślę jeszczę nad masą solną.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...