Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. wallop

  M-ki [Evolution Airsoft]

  Lufy EdGi są bardzo spoko, chociaż kilju znajomych ostatnimi czasy na nie narzeka. Jeden z nich rozcial sztukę na pół i okazało się, że jest krzywa. Poza tym mosiądz jest bardziej miękki niż stal i przez to jest bardziej podatny na zmianę wymiaru przy niskich i wysokich temperaturach. Stal jest po prostu lepsza. Mosiądz co prawda łatwiej się obrabia, ale nigdy nie obrobisz go tak dokładnie jak stał która jest twardsza. To tak jakbyś porównał robienie rzeźby z plasteliny do robienia rzeźby z gipsu czy gliny. Przy tym pierwszym użyjesz mniej siły, jest łatwiej obrobic coś miękkiego niż twardego. Przy drugiej opcji jest gorzej, ale zrobisz to o wiele bardziej precyzyjnie. Stal>mosiadz. Jest jeszcze kwestia długości lufy. Im dłuższą lufa tym większe prawdopodobieństwo że na całym odcinku będzie jeden wymiar. Kupując lufę 5,98mm EdGi, pomijając to że 5,98mm jest tylko po środku lufy, a na początku lufy i końcu wymiar to 6,02mm, lufa im dłuższa tym więcej skoków wymiaru. Np na długości 300mm będzie mieć 5,98mm, na 325mm już 6,00mm, a na 360mm 5,97mm. Dlatego te lufy tyle kosztują bo płacisz za to aby lufa na całym odcinku miała ten sam wymiar. Mimo to nawet najlepsze lufy nie są idealne i w 100% proste. Stal jest o wiele lepsza i pomimo mojego wcześniejszego zauroczenie 5,98mm i wzrostem fps, skłaniam się ku stalowym lufom takim jak PDI 6,01mm, PDI 6,05mm, Lambda, Steelbul, ZCI czy nawet w promocyjnych cenach stalowa PPS. Prometheus według mnie odpada, brak polerki wciąż mnie odrzuca, ale dużo ludzi nie zauważa żadnych różnic w trajektorii lotu kulki czy zachowaniu repliki. Czy warto montować tak droga lufę do EA? To już musisz sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Dużo ludzi nawet do replik Dmr nie widzi sensu wkladania lufy droższe niż Steelbull (150-200zl), a inni nawet do cqb czy szturmu montuj pdi/edgi. Jestem tym drugim typem ludzi i jeśli replikę ogarniesz na tiptop, poprawnie poskladasz gearbox, dopasujesz dawkę do lufy i kulek, zamontujsz dobrej jakości gumkę i zrobisz flathopa to high endowa lufa da Ci wymierne korzyści i zdecydowanie przebijesz zasięgiem i celnoscia sporo innych replik.
 3. omonon

  M-ki [Evolution Airsoft]

  A co sądzisz o montowaniu w tym luf edgi? Czy w ogóle warto rzucać perły przed wieprze czy może od razu lepiej tą kasę wrzucić w lepszą bazę?
 4. wallop

  M4/M16 [KWA/ASG]

  Nie wiem jak można sprawdzać oś poprzez wsuwanie lufy zew do wew... Przecież lufa wewnetrzna ma tam tak duży luz, że nigdy nie będziemy wiedzieć czy jest osiowo ustawiona. Os sprawdzam zawsze na w pełni poskladanej replice wraz z wsunietymi wszystkimi trzema pinami, wkreconym chwycie jak i skręcone prowadnicy kolby. Jeśli gearbox ucieka w górę, podklejam przeważnie tył korpusu kawałkiem gumy lub w bardziej ekstremalnych przypadkach gwintuje trzpień korpusu na którym montowana jest prowadnica kolby, do tego wkręcam śrubę, która wewnątrz jest pusta. Dzięki temu mogę regulować płynnie docisk gearboxa od tyłu. Jeśli GB ucieka w dół bawię się śrubami w chwycie, podkladkami itp. Jeśli gearbox ucieka na boki stosuję śruby rozporowe po bokach szkieletu. Oś sprawdzam na w pełni poskladanej replice wraz z lufa i komorą pamiętając o tym, że dysza często jest luźna przez co kulki podbijają ją do góry. Do lufy wprowadzam endoskop i od wewnatrz wszystko widać, nawet okno w lufie czy to jak ułożona jest gumka. Później wpinam naładowany do pełna magazynek i sprawdzam jak mocno dysza podbijania jest do góry. Cala reszta to kwestia dopasowania dyszy, jej długości oraz frezy do gumki i komory. Teflon zawsze daję pod gumkę, a nie na. Gdybym dawał Teflon na gumkę to tak jak bym chciał skręcić dwie rury i uszczelnic je owijajac połączenie teflonem z zewnątrz, a nie na gwint. Poza tym Teflon dawany na gumkę bardzo często po prostu spada. Przy gumkach robionych pod flathopa należy dodatkowo uszczelnic wzdluzny rowek w lufie. Osobiście uszczelniam go kawałkiem dociętego oringa. Na to Teflon i na całość gumka. Na gumkę silikon w sprayu i całość gładko, a jednocześnie ciasno wchodzi w komorę. Podczas wkladania zawsze lekko kręcę lufa, aby gumka miała możliwość łatwiejszego wslizgniecia się na swoje miejsce bez żadnego podwijania się czy naciagania na lufę. Gdy już siedzi na miejscu także trochę kręcę lufa, jednak bez dociska nią lufy do dna komory bo wtedy łatwo można uszkodzić kołnierz przecinają go lufą. Na koniec oglądam komorę z kilku stron czy gumka dobrze się ułożyła, zakrapiam jedna, dwiema kroplami kleju do gwintów miejsce na klips, zakładam klips i wsio. Klej do gwitow stosuje dość często, ale nie zawsze. Zależy jak sztywno lufa siedzi w komorze. Dużo ludzi narzeka na to, że kręci się ona wokół własnej osi bądź przesuwa do przodu i do tyłu co ma diametralne znaczenie jeśli chodzi o szczelność, stabilność fps czy także skręcanie kulek. Aby mieć pewność, że lufa jest prostopadle wyłożona do komory patrzę głównie na to jak ułożone jest okno lufy względem komory jak i patrzę na wzdluzny rower w lufie od strony klipsu. Ustawiając te dwa miejsca idealnie prostopadle mam pewność, że lufa jest ustawiona prosto. Kulki mogą skręcac także gdy lufa zewnętrzna jest krzywa. Mialem tak w WE Katana i nowej serii VFC.
 5. wallop

  M-ki [Evolution Airsoft]

  EA jest lepsza baza do tuningu niż GP. Sztywny korpus wykonany z aluminium, komora King Arms w stocku (w niektórych wersjach czerwona rotacyjna). Bebechy w środku są na poziomie typowego chińczyk więc nie przeplacamy za rzeczy, które i tak wymieniamy podczas tuningu. GP w środku nie jest zbyt ciekawe. Słabe zebatki, często źle odlane szkielety, które bardzo często pękają. Często źle wywiercone są otwory na łożyska przez co replika rzęzi. Silnik M120 GP też to super silników nie należy. Komora GP lubi tracić nastaw. Dysza bardzo często, śmiem twierdzić że zawsze nosi ślady ocierania się o komorę ponieważ ma bardzo duży luz na głowicy cylindra. Tłok plastikowy z bodajże 3 metalowymi zębami, zebatki chińskie. Replika gp jest po prostu nie opłacalna bo w jej cenie można kupić o wiele lepszy sprzęt.
 6. Szkoda :c Wydawało się to fajnym rozwiązaniem - zawsze można, ewentualnie, pokusić się o modyfikację standardowej komory: są dostępne same naświetlacze: https://www.specshop.pl/product-pol-6763-MadBull-Modul-naswietlajacy-LED-do-komory-HopUp-Tracer.html Abstrahując: jeśli ktoś posiada modele CADowskie 3D (albo dokumentacje) garłacza Mauserowskiego (Gewehrgranategerat / "Schiessbecher") i byłby skory się podzielić, to z czasem mogłyby się pojawić koszerne tłumiki-tracery, bazowane na orgo niemieckich Schalldampferach (na razie zamysł na L-23, potem może i kolejne modele)
 7. Dzięki Cortes. Postaram się wykonać coś sensownego. W razie czego, będę pisał na PW.
 8. potepieniec

  Symulacja błysku wystrzału.

  Cześć Nie polecam tej komory do STG o której pisze SturmFJ. Miałem taką w STG komora kreci się i rusza całą lufą co powoduje że kulki raz lecą w lewo raz w prawo po przeleceniu np 20m bardzo rzadko zdarzało się że ustawiała się prawidłowo. Komora ta też powoduje wyrobienie wejścia do magazynka co po jakimś czasie i częstym użytkowaniu może spowodować jego uszkodzenie. Gdzieś na wmasg jest info, że tej komory nie polecają do tej repliki, ja niestety przeczytałem tą informację po zamontowaniu. Pozdrawiam
 9. Meister, Kiedyś zamieściłem tu fotki, ale z nową wersją WMASGu zniknęły. Znalazłem je na FB.
 10. Witam! Przybywam na forum z problemem, a mianowicie planuje zakup gazowego colta 1911. Po przejżeniu wielu modeli, najbardziej moją uwagę przyciągnęły modele od KJW i KWC. Oba mają dosyć dobre opinie i podobne ceny. KWC kusi oznaczeniami ale przeraża dostępność części i magazynków. Do KJW chyba nie ma problemu z częściami i magazynkami jednak nie ma oznaczeń. Mam wrażenie że KWC ma przychylniejsze opinie. Mogę jeszcze dodać że interesował mnie KJW na green gas. Ewentualnie myślałem o army ale opinie ma różne. Tak więc: co wybrać?
 11. @Cortes Rozumiem. W takim razie będę potrzebował jakichś porad jak zrobić sensowny marker. Wolałbym jednak używać Mausera i nie zabierać dodatkowej repliki.
 12. Meister, o MB03 nie słyszałem, ale do M24 jest moduł naświetlający do magazynka. Pewnie dałoby się coś takiego zrobić do MB03. http://www.airsoftmegastore.com/27516-modify-m24-replacement-tracer-magazine-led-unit-e-parts-mag-modm24-led.aspx Tylko w przypadku czterotakta efekt pojedynczej świecącej kulki bedzie słaby. Mało przydatny dla strzelca, a jako marker wystrzału nie będzie mieć żadnej skuteczności. Jako organizator raczej nie dopuściłbym takiego rozwiazania do gry nocnej, bo strzelec formalnie będzie mieć marker, ale praktycznie wystrzał będzie niezauważalny.
 13. Glock19

  F2000 [G&G]

  Witam serdecznie, posiadam F2000 z etu i innymi bajerami od g&g, karabin cudo jak na stock, nic raczej nie będę robił ALE, i tu jest wielkie ale, ma problem z sprężynką od zaczepu magazynka. Karabin jak dotąd był tylko na jednej strzelance, ale trochę się nim bawiłem w między czasie i wspomniana wcześniej sprężynka mi wypadła, raz przed i drugi raz na następny dzień po strzelance. Żeby ją wstawić trzeba całe body rozebrać na dwie połówki, co nie jest jakoś szczególnie trudne, lecz staje się to powoli męczące, na razie rozwiązałem ten problem klockami lego złożonymi i sklejonymi ze sobą tak by nie blokowało magazynka, źle złożony element nie pozwalał magowi wejść do końca na swoje miejsce, i jednocześnie by blokowało wspomnianą wcześniej sprężynkę przed wypadnięciem. Jak rozwiązanie z lego nie wypali to będę kombinować z drukowaniem 3d, bo przynajmniej na razie (gwarancja) nie chcę nic wklejać tam na stałe dlatego takie kombinacje. Czy ktoś już miał podobne problemy? I jak wyglądało rozwiązanie? Odesłania na gwarancji wolałbym uniknąć bo taniemilitaria by musieli mi to sprowadzać itp, a mnie to nie bardzo leży, tym bardziej że karabin kosiarka. Za odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam.
 14. John_Grisham

  Glock 18c Instalacja Hpa

  Zrobiłem sobie taki zestaw, tylko bez złączki bo niestety nie wiem jak ją za bardzo dobrać do magazynka. Butla Butla HP 0,8l Ultrair 3000 psi (206 BAR) = https://www.militaria.pl/action_sport_games/butla_hp_0,8l_ultrair_3000_psi_mil18775_a_p94406.xml Wąż Micro HPA Line = https://shop-mancraft.com/pl/weze-hp/150-4mm-hpa-line.html#/line_color-woodland/line_length-42 Reduktor = https://shop-mancraft.com/pl/reduktory/54-reduktor.html Jakby mógł ktoś pomóc mi znaleźć złączke byłbym wdzięczny
 15. Nie widziałem, ale moja inżynierski zmysł pozwala mi bez trudu wyobrazić sobie coś takiego. W przejściówce powinno być wycięcie w które wchodzi muszka. Otwór w przejściówce powinien mieć taką średnicę, żeby weszła tam obejma. Każdy średnio rozgarnięty ślusarz, czy tokarz będzie wiedział jak to zrobić.
 16. Kolba pisał to tym, że tracer w formie tłumika psuje sylwetkę. Zakładam, że dlatego poruszył temat naświetlacza np. w magazynkach. A komora to dobre rozwiązanie, szczególnie, że ta jest doszczelniona. Przy okazji zapytam. Jest jakaś komora do MB-03, która ma lub można w niej zmieścić tracer?
 17. John_Grisham

  Glock 18c Instalacja Hpa

  I czy ta butla będzie dobra i na ile wystarczy strzałów ? https://www.militaria.pl/action_sport_games/butla_hp_0,8l_ultrair_3000_psi_mil18775_a_p94406.xml
 18. @Budweiser @SturmFJ Gregorius ma tracera którego wskazał Cortes, też go mam jest super i można go „trafić” nawet za 200 zł. Komora to eksperyment, montowana na stałe, często za cenę szczelności. Więc po co do STG kiedy Tracer idealnie pasuje. @Cortes w Tomku Cymy (ja o takim piszę) na czubku lufy siedzi jeszcze muszka w obejmie, trudno tam cokolwiek dołożyć. A nie wiem czy/jak ją zdjąć. Widziałeś gdzieś rozwiązanie ?
 19. Witam, chciałbym w swoim glocku 18c gen 4 zainstalować hpa, niestety nie znam się na tym i nie wiem jaką wybrać butlę i do tego oporządzenie, czy ktoś z tego forum mógłby mi pomóc w wyborze hpa do mojego glocka, potrzebuje butli na około 500-1000 strzałów. Chciałbym żeby sprzęt był nowy i w korzystnej cenie. Butla może być obojętnie jakich rozmiarów, nie przeszkadza mi to. To jest Ten pistolet https://militarialodz.pl/pl/p/Pistolet-ASG-WE18C-gen.4-Metal-GBB-Black-WE/9447 Dziękuje z góry za Pomoc
 20. XxSituuxX

  mundury

  siemka co to za mundur na tym jegomosciu ze zdjęcia? Proszę o dokładną nazwę i jeśli da radę to link
 21. Do StG powinno (przynajmniej w teorii) podpasować coś takiego: https://www.specshop.pl/product-pol-6505-MadBull-Komora-HopUp-Ultimate-z-naswietlaczem-LED-M4-M16.html
 22. @Kolba_DK pamiętam, że fajnego tracera miał w STG @gregorius7, ale nie wiem co to konkretnie za ustrojstwo.
 23. Trzeba zrobić przejściówkę, którą można nasunąć na lufę i ustalić za pomocą prostopadłych wkrętów. Musisz wziąć replikę i tracer i pójść z tym do tokarza. Pewnie zrobi coś takiego od ręki i dobrze dopasuje.
 24. Mam ten Tracer mam i Tomka. Tracer ma mały gwint 11 mm (i przejściówkę na 14), ale wylot lufy zewnętrznej Tomka ma też ok 11 mm a do tego jest dziwnie rozszerzający się ku wyjściu z lufy i „karbowany” wzdłużnie. Próbowałem wcisnąć tam plastikową rurkę i „dokręcić” Tracer , bez sukcesu :( jak się komuś uda poproszę o rozwiązanie tutaj.
 25. Ej no! Psujecie mi koncepcję!! Na redberet Fire Hawk jest za 611zł do jutra, a Wy mi mieszacie w głowie małą specną. :) ;) Teraz to już zupełnie głupi jestem... A koszyk w redberet był już pełen...
 26. Cortes

  Hermenegilda komm - 18-19.05.2019

  Kolba, napisałem w odpowiednim temacie.
 1. Load more activity
×