Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ziku

Użytkownik
  • Content Count

    223
  • Joined

  • Last visited

Posts posted by ziku

  1. info dla ciekawskich

    zamontowanie Yukona 1x24 na AK jest bardzo proste z szyną na jaskółczy ogon, kilka śrubek, kawałek blachy i zamontowałem sobie to tak, że da się używać na replicę:)

     

    poużywałem tak jak mówił logan, moim zdaniem nie jest to kompletnie bezużyteczne z iluminatorem, przeciw ludziom bez nokto albo jako wykrywacz doświetlaczy

    teraz szukam iluminatora mocniejszego (mam dedal 75mw) i czegoś żeby odfiltrować czerwoną poświatę

  2. Dzięki za szybką odpowiedź!

    Jak coś montuje ostatecznego to dam znać dla potomnych.

     

    Ogólnie interesuje mnie najbardziej kwestia doświetlacza laserowego, dlaczego mają być lepsze od latarek (węższe widmo? większy zasięg?).

  3. Postudiowałem temat i po ocenie tego co mówi LogaN nabyłem sobie Yukona 1x24 spartan za 350 zyla do zobaczenia co z tego wyjdzie w praniu. Ma to przede wszystkim za zadanie wspieranie innych użytkowników noktowizji gen 2 i 3 i termo w tym samym zespole, nie mam złudzeń, że w ciemnym lesie w trybie pasywnym będzie jak w środku dnia.

     

    Mam zatem następujące pytania:

    1) Co lepsze - doświetlacz IR, jeśli tak to jaki?

    2) Czy może lepsza latarka z diodą IR, jak tak to jaka - 850 nm/940nm i dlaczego?

    3) Czy spotkał się kiedykolwiek ktoś z Was z jakimś DIY odnośnie tego jak wykonać taki doświetlacz? Czy są jakieś zagrożenia związane z jego wykorzystaniem dla innych osób albo samego użytkownika? Dlaczego lasery i doświetlacze zakazano na Borderze (jeśli dobrze pamiętam ktoś o tym wspominał)?

    4) W związku z ww. postami - czy ktoś widział jakiś patent odnośnie montowania przedmiotowego Yukona na replice? (nie mam zamiaru tego nosić na głowie, chyba, że dla zabawy)

    5) Czy jest sens dokupić do tego jakiś an/peq? Jeśli tak to z jakim laserem? lepszy czerwony czy zielony laser?

     

    Z góry dziękuje za pomoc:).

  4. Problem z popychaczem SHS jest taki, że dysza retro-arms do ICSa nie wchodzi w przeznaczone dla niej gniazdo w popychaczu. Trzeba szlifowaći kombinować. Życie pokazuje, że większe są szanse, że kombinatoryką prędzej coś zepsuje, niż poprawie.

  5. W zakresie głowicy cylindra BU ICS ja nie znalazłem głowicy tłoka pasującej jak ulał... Ogólnie bieda w tym zakresie z częściami zamiennymi, tak aby kupić odpowiedni cylinder i głowicę tłoka.

     

    Odnośnie metalowej komory hop-up współpracuje z nią sprężynka zakładana na lufę, której nie ma w zestawie i trzeba ją dokupić osobno. Nasi rodzimi sprzedawcy jakoś się nie połapali, natomiast jest ona dostępna w internecie. Funkcje spełni każda inna sprężynka pasująca na lufę.

    http://www.unit13shop.eu/index.php?item=ics-uk1-hop-up-spring&action=article&aid=13588&lang=en&lang=EN

     

    Natomiast ja ostatnio mam inny problem. Otóż dysza nie cofa mi się do końca, w związku z czym replika nie podaje kulek. Dysza zostaje w komorze na 1,5mm przez co kulka nie może przedostać się przed dyszę. Nie jest to wina komory. Replika bez niej także nie cofa popychacza, aby kulka wpadła do komory. Poszukiwałem w sklepach nowego popychacza, ale u nas brak. Do dyszy retro-arms pasuje oryginalny tappet bez przeróbek. Z innymi są problemy niestety. Będę szukał, ponieważ obstawiam, że jest to właśnie wina popychacza.

  6. Ja również chce podziękować za fajnie zorganizowany zlot i przeprowadzenie scenariusza. Moim zdaniem było lepiej, niż w ubiegłym roku. Obie strony walczyły w miarę uczciwie, a w dodatku nie pojawiły się żadne problemy natury organizacyjnej (tj. jakieś braki scenariusza, nieadekwanta moderacja, czy opóźnienia). Wręcz przeciwnie, wszystko odbyło się jak w zegarku. Strzelnica również fajny pomysł, fajnie było uczcić z "hukiem" jublieuszową edycję Bezśnieżnej. Może trochę za głośno muzyka grała przy ognisku i nie można było poplotkować, ale pewnie dlatego, że wcześniej petki leciały nieco mocniejsze niż K203. Mi to nie przeszkadzało, bo miałem słuchawki, ale niektórzy mogli nieco przygłuchnąć. Bardzo przypadł mi do gustu pomysł z dwoma trupszmatami i owijaniem bandarzem rany z trupszmatą pod spodem. Dziękuje również za fajne foty.

     

    Pozdrawiam i do następnego:).

  7. Pytania:

    Czy medyka wroga można łupić z opatrunków?

    Czy bandaże przenosi medyk i czy ewentualnie może je wydać uczestnikom, którzy będą mieli go na wierzchu szpeju jako opatrunek indywidualny?

    Czy (ze względu na charakterystykę terenu) strona działająca po cywilnemu może nosić hełm na głowie?

  8. Co do komory hop-up, bo często się pojawia ten temat. Udało mi się dopasować stockową komorę cymy do ICSa. Było z tym trochę kombinowania.

     

    Problemy

    1) Rurka zbijająca zamek w magu jest zbyt krótka, przez co pojawiają się problemy z podawaniem kulek.

    2) Komora ma inny kształt niż oryginał, przez co nie da zamknąć się repliki.

     

    Ad 1)

    Uciąłem standardową rurkę od reszty komory. Rozwierciłem dziurę wiertłem coś koło m10, może m9,5. Nagwintowałem dziurę w komorze gwintownikiem M10. Wziąłem starą lufe od shotguna i nagwintowałem ją narzynką m10. Wkręciłem lufę we wcześniej nagwintowaną dziurę w komorze. Uciąłem lufę do pożądanej długości (teraz mam nową rurkę). Rozwierciłem rurkę do trochę większego rozmiaru, żeby kulki spokojnie z maga mogły wpaść do rurki i dalej przed dyszę. Wykreciłem nową rurkę, przesmarowałem superglu i wkręciłem spowrotem. Trzeba było też rant nowej rurki zeszlifować z obu stron delikatnie, żeby ładnie współpracowała z ząbkiem maga.

     

    Ad 2)

    Uciąłem/zeszlifowałem tyle co było trzeba z przodu komory - poradniki znajdziecie w necie. Trochę też podciąłem boczne skrzydełka komory wchodzące w prowadnice w lufie - stockowa komora swobodnie sobie w nich pracowała, a komora cymy wchodziła na ścisk.

     

    Czas roboty to jakaś godzina. Jak dla mnie - działa super, magi podają, komora jest szczelna. Działa dobrze zarówno na dyszy stockowej ICS jak i normalnej dyszy typu M4. Nic tylko dobrą gumkę wsadzić, ja spróbuje z G&G zieloną, choć teraz przysłali mi ze sklepu jakąś felerną. Napiszę jeszcze czy i jak to hula.

     

    Dlaczego komora cymy? W razie, gdyby eksperyment się nie udał, to straty byłyby mniejsze;).

  9. Tak nienawiązując co wcześniejszych wypowiedzi, zostawie tu informację dla potomnych, jakby ktoś też się zastanawiał.

     

    Ostatnio wpadł mi w ręcę silnik ICS SUPER POWER. Podobno został wyjęty z repliki eco, jednak tam zwykle montuje się silniki Infinite. Szukałem w necie informacji na temat silnika, ale niewiele znalazłem. Dlatego też odezwalem się do ICSa.

     

    Zgodnie z informacjami otrzymanymi od firmy do wersji pro montowany jest silnik ICS Turbo 3000. Do wersji sportline montowany jest silnik ICS Turbo 2000, obecnie określany mianem Infinite. Zaś silnik Super Power firma roboczo określa mianem ICS Turbo 2500. Silniki dzielą na ICS T2k jako silnik nastawiony na rofa, ICS T3k na sprężyny powyżej M120, zaś ICS SP jest balansem między szybkostrzelnością, a mocą sprężyny. Zasadniczo przeznaczony jest do replik ze sprężynami do M120 włącznie.

  10. śmieszy mnie trochę to porównanie

     

    po pierwsze porównuje się urządzenie z przybliżeniem i bez przybliżenia...:D debilizm jakiś

     

    po drugie - na moje oko, żadna z tych sytuacji nie uwzględnia działania przy samym świetle księżyca/gwiazd, zawsze jest jakieś sztuczne światło w pobliżu obserwowanego obiektu, ciekawe jak to supervision się sprawdzi bez sztucznych źródeł...

×
×
  • Create New...