Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pasialqe

Użytkownik
 • Content Count

  1
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Pasialqe

 1. Witam,

  Mój problem polega na tym, że mam trudność z podjęciem decyzji odnośnie kupna repliki do CQB ( Tylko i wyłącznie ). Tutaj mój dylemat jest nawet konkretnie określony - mamy 2 repliki ( Z dodatkowych informacji, tak wiem że w tej cenie można znaleźć coś lepszego bo te są "plastikowe" ,  jestem świadomy co chce kupić i jakie ma to konsekwencję :D ) które wrzucę poniżej treści, oraz generowany przez nie życiowy dylemat. Jest to zagwozdka natury technicznej, repliki różnią się długością ogólna i różnica ta wynosi 8 cm czyli niby stosunkowo niewiele, a różnica długości luf wewnętrznych to 10 centymetrów i tutaj właśnie rodzi się pytanie - czy kierując się logiką że do CQB wybiorę krótszą wersję z krótszą lufą to nie zrobię sobie krzywdy polegającej na tym że w budynku sobie owszem postrzelam, ale jak cel będzie w większej odległości ( Powiedzmy 25m) to do niego nie dostrzelę? Troszkę może mało dokładnie to opisałem więc mówiąc inaczej chodzi mi o to, że tereny na których zazwyczaj gramy to np. miejsce w stylu opuszczonego osiedla domów i mam również do obsłużenia ogniem przejścia między budynkami i tam też chciałbym bez problemu dostrzeli. 

  Z góry dziękuję za odpowiedzi, a w razie kłopotów z interpretacją mojego bełkotu to to troszkę przetłumaczę.

  PS: Jak macie jeszcze jakieś inne sugestie, dotyczące wybrania którejś z tych replik to też chętnie poczytam ^^

   

  https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-rra-sa-c10-core-tm-czarna-1152223011.html

  https://gunfire.com/pl/products/replika-karabinka-rra-sa-c05-core-tm-czarna-1152223005.html

   

 2. Uparłem się, bo tak jak napisałeś , bebechy musiałbym z czasem wymieniać, a na to trzeba mieć pieniądze, a mój budżet przez najbliższy rok nie przewiduje funduszy na nic oprócz dokupywania kulek. To że mi będzie latać kolba, czy jakakolwiek część zewnętrzna mi nie przeszkadza w żadnym stopniu, z tym wszystkim sobie poradzę, mogę mieć nawet obklejony karabin na 99% powierzchni izolką - byleby strzelał dobrze. I byleby nie był z bazarowego plastiku.

   

  Chyba też warto uzupełnić pewną informację , strzelam się od ponad roku, tylko z powodu braków $$ na własną replikę, używałem Gietki kolegi. Wiem na czym gra polega, profesjonalistą nie jestem, ale śmiem twierdzić że trochę się już nauczyłem i wiem jakiej repliki wymaga mój styl gry.

  Rozumiem że body powinno być solidne, ale pieniądze chce przeznaczyć na coś, przy czym nie będę musiał ( Nie licząc tfu awarii ) grzebać przez przynajmniej rok.

 3. Co do MP5 to fajna propozycja, aczkolwiek ten model repliki nie za bardzo mi podchodzi, poprostu nie lubie MP5tek , ale dziękuje!

   

  Nadal mam lekki zamęt w głowie, kusi mnie kałaszek od FC, aczkolwiek boje się że jeśli okazałby się niewystarczający to długo nie będę miał jak go ulepszyć, ale to jest z tego co widzę najrozsądniejszy wybór.

 4. Wszelki inny szpej już mam ( okulary, maske etc ). A jeśli by patrzeć na te wszystkie repliki tylko i wyłącznie pod kątem wykonania wewnętrznego? Zależy mi na mocnych bebechach, i racja, nie chodzi mi tutaj o fps'y tylko bardziej o skuteczny zasięg. Bądź co bądź, w ASG trochę już grałem, jedynie nie mam własnej repliki ( Kwestie finansowe ) i nie znam się na tym. Takim właśnie moim osobistym wymaganiem jest jedynie skuteczny zasięg, bo nie zawsze są możliwości podejścia bliżej czy oflankowania przeciwnika.

   

  Myślałem jeszcze ewentualnie o kupieniu jakiegoś modelu powiedzmy za 600-700zł a reszte przeznaczyć na wymiane jakiś części wewnętrznych, czy to precke wsadzić, czy części gb zmienić - ale to chyba większego sensu nie ma.

 5. Apropos FPSów, to miałem okazje strzelać się repliką która miała 370 FPS, i w walce nie szło mi za dobrze, byłem stłumiony przez mocniejsze repliki, wystarczy że zostałem przyparty do osłony , i już byłem " martwy" bo moje kulki spadały 5-10m przed przeciwnikiem, i było to bardzo uciążliwe.

   

  Pragnę też zauważyć, że na forum przychodzą nowi ludzie, rynek asg dynamicznie się zmienia, rozszerza i temat który był 3 miesiące temu, nie będzie przez te nowe osoby odkopywany i wzbogacany ich doświadczeniem, ani też uzupełniany o świeże nowinki ze świata ASG, dlatego też jakby nie patrzeć tak - liczę na jakieś informację których nie było wcześniej. Myślenie że "wszystko już tu było" jest moim zdaniem dosyć ograniczone. Ale to się nie tyczy tematu więc nie ważne. :P

 6. Witam !

   

  Od pewnego czasu, zastanawiam się nad kupnem repliki, chciałbym żeby dobrze służyła mi w lesie, czyli aby była dość skuteczna na średnie/ dłuższe dystanse. Zastanawiałem się nad CM. 040D - ma ją mój kolega, tyle że w wersji zwykłej , sprawuje się bardzo ładnie, zasięg i celność jest zadowalająca, jedyny problem to słabe wyważenie, dlatego myślałem nad wersją z pełną kolbą, no ale mój pomysł przyćmiły pewne obawy, które pojawiły się po pogrzebaniu troszkę na tym forum, wyczytałem dużo hejtów na repliki od CM ( W przedziale cenowym 500-900 jakoś), zastanawiałem się też nad produktami firmy boyi, aczkolwiek stockowe wersje mają po 380-90 fps ( Przynajmniej w opisie) a sądzę że to jeszcze za mało, o wadach też nie brakowało.

   

  A tak w skrócie, to potrzebuje repliki pod strzelanie na otwartych terenach - Ale na forum naczytałem się tak różnych opinii że już nie wiem nad czym myśleć - , w cenie do maks 900zł ( Doskładać nie doskładam - za dużo innych wydatków), bardzo bym chciał żeby był to "kałach" ( Głównie z powodu jednolitości magazynków w teamie który się tworzy), jeśli by miał perspektywy tuningowe też by było nieźle.

   

  Jeśli do jakiś informacji zamieszczonych na tym forum nie dotarłem, to prosze poprostu o link, rozumiem że nikomu się nie chce pisać w 500 tematach tego samego, i starałem się jak najdokładniej szukać.

×
×
 • Create New...