Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SuchyGliwice

Użytkownik
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by SuchyGliwice

 1. Nie polecam Azteko.pl

  Odesłałem replikę Krytaca na reklamację (problem z GB oraz zacinający się spust na semi). Azteko odmówiło mi prawa skorzystania z prawa reklamacji z tytułu rękojmi lub gwarancji zasłaniając się „ingerencją w mechanizm repliki” Tą ingerencją było sklejenie pękniętego klipsa blokującego lufę w komorę HU. Azteko określiło uszkodzenia („Na szczęście uszkodzeniu uległa jedynie uszczelka głowicy tłoka która wymaga wymiany ”) i zaproponowało odpłatą naprawę. Nie zgodziłem się. Replikę oddałem do serwisanta. Jeśli powód odrzucenia reklamacji, czy sklejony klips nie wystarczy żeby dowiedzieć się dlaczego nie polecam #Azteko.pl rzućcie okiem na zdjęcie zębatek, które otrzymałem od serwisanta. Dodam jeszcze że nagrałem moment wystąpienia usterek kamerką na replice w czasie strzelanki, odpowiedź mnie powaliła :”Nie jesteśmy w stanie potwierdzić jaka replika znajduję się na nagraniu z uwagi że widoczny jest wyłącznie tłumik oryginalnie nie należący do repliki która jest przedmiotem sprawy.

  Aha i jakby było mało replikę odesłali niekompletną – bez sklejonego klipsa.

  53405278_2108707725893470_620598464757104640_n.jpg

  53639436_2373192206243429_6279239725735739392_n.jpg

  IMAG0235.jpg

 2. ?XD Koleś wymienia topowe części i się pyta co znajdzie lepszego no serio ? Zmienić może tylko skorupę wrzucając te same części .

   

  Pytam, bo się nie znam. Istnieje coś takiego jak efekt synergii i topowe części w innej skorupie mogą dać inny efekt. Albo skorupa jest tak ujowa, że to nie ma sensu w cale....

 3. Panowie czytam i widzę, że nie jestem jedyny...

   

  Kupiłem kilka rzeczy i czekam, czekam. Dopiero po interwencji telefonicznej dowiedziałem się że handlują towarem, którego nie mają! Zwrot pieniędzy otrzymałem dopiero po wystawieniu wezwania do zapłaty i pasu słowach zwianych z Art. 286 KK. To na nich działa :icon_lol:

 4. USP to chyba jest od HK...chodziło Ci pewnie o USP od Umarex'a?

  Z tego co sam szukałem to te 400 fps jest w modelu wiatrówkowym, na 4.5mm metalowe kulki... W replikach na kompozyt podaja 320 fps, tutaj https://gunfire.pl/p...etu-HK-USP.html i tutaj ... tutaj http://www.evike.com/products/33408/ (350-380 fps, ale pewnie pierwsze strzały)

   

  Hmm, to ciekawe, akurat obok siebie mam hobby4men i tam twierdzą że ma 420 fps: https://www.hobby4me...h-usp-metal-co2

   

  W takim wypadku, sprawa właściwie się rozwiązała, dzięki za odp.

 5. Witam, szukam (koniecznie) USP. Wymagania: metal. Wolałbym nie AEP i bez blowback. Przeznaczenie boczniak do lasu i na LARPy. Trochę poszperałem i moje typy obecnie:

   

  1. HK USP na CO2 - metal, bez BB, cena przystępna, wada jest 400 fps - na co komu tyle w boczniaku

  2. USP od KJW na GG - metal, ale ma BB no i cena trochę wyższa

  3. USP AEP Cymowski - niestety AEP, słabe fps

  4. STTI USP GBB - bez BB ale full plastik, dużą zaletą są fps no i cena, więc może naprawdę warto

   

  Proszę poradźcie

 6. On jest dla picu. Lufa sięga do samego jego końca.

   

  433ea01814654dafaed7d3610a95d720.png

   

  Faktycznie, to lipa. Masz pomysł jak wpakować tutaj działający tłumik? Po prostu jakiś dłuższy spełni swoją rolę czy dokęcić to dego normalny :icon_wink: ? Bardzo podoba mi się wersja z szynami...

 7. http://www.acoustici...styczne/auralex

   

  Producent rzadko określa pasmo pochłaniania ponieważ gotowe "pianki" są zazwyczaj "szerokopasmowe" czyli są do wszystkiego. Jak coś jest do wszystkiego to jest do...wiecie czego. Większość studio nagraniowych samemu wykonuje ustroje akustyczne bądź najmuje firmę. Mamy na rynku miliardy różnego rodzaju pianek i tworów które mają świetne właściwości dźwiękochłonne (wspomniany wcześniej Isover PT80) i są w śmiesznych pieniądzach.

  Podstawą jest wiedzieć jaką częstotliwość chcemy załatwić, jak już wiemy to spokojnie szukamy różnego rodzaju rozwiązań - filc, gąbka, pianka montażowa, pianka politurelynowa (nie wiem czy dobrze to napisałem :icon_mad:), wełna mineralna, wełna szklana, etc. Wszystko kwestia gęstości i pochłaniania. Da się to obliczyć ze wzoru/wzorów. :icon_wink:

   

  Fajnie, fajnie :icon_biggrin: To chyba rozpocznę projekt... Zakupię Auga (prawdopodobnie APS), ponagrywam jak strzela stock oraz stock z tłumikiem, a potem zabiorę się za wyciszenie zewnętrzne GB i zrobię filmiki dla porównanie. Po gwarancji zabiorę się za bebechy.

   

  Dzięki wszystkim za dyskusję. Dalsze efekty projektu będę powoli ale sukcesywnie starał się tu przedstawić.

 8. W pierwszej chwili, myślałem że mowa tutaj o nowotworach. Tytuł taki jakiś niefortunny :icon_biggrin:

  Emcet nie spamuj ;)

  Może faktycznie poprosimy moda na zmianę na "projekt cichy AEG" ;)

   

  Widzę że AUG przedstawia duży potencjał, a wracając do g36, ktoś jakieś doświadczenia ma w wyciszaniu giety?

 9. Dzięki za odpowiedź,

   

  czyli wg Buniek92, w przypadku plastikowego GB szukamy czegoś z GBv2 i plastikowym body = SCAR

   

  Wiciok proponuje AUGa i klasyczne wyciszanie, co ma pewne zalety zwłaszcza $

   

  osobiście skłaniam się bardziej ku GBv3, ale dyskutujmy dalej...

   

  PS Warszawska vs Krakowska szkola ;)

 10. Zanim posypią się gromy, że o wyciszaniu było dużo, uprzedzam, że czytałem te tematy i nawet są dość wyczerpujące, ale dotyczą już konkretnych replik.

  Ja natomiast chciałem podjąć dyskusję: jaki model będzie najbardziej odpowiedni do modyfikacji pod kątem wyciszania?

   

  Częściowo odpowiem sobie na to pytanie wiedzą zdobytą z innych tematów:

  1. replika powinna być krótka ponieważ będziemy dokładać tłumik -> czyli szukamy krótkiego karabinka lub pistoletu maszynowego
  2. body nie powinno być metalowe -> (pomijając repliki plastikowe metalowych pierwowzorów) odpadają AK, MP5, Mki, a na prowadzenie wysuwa się G36 w wersji C

   

  Proszę włączcie się do dyskusji i podzielcie się doświadczeniem, spostrzeżeniami i pomysłami. Może źle myślę, albo ktoś ma lepszego kandydata?

 11. Witam szacownych użytkowników forum. Po trzech sezonach szturmowania chciałbym popróbować czegoś spokojniejszego. Po przeczytaniu kilku tematów moje wnioski są następujące: IMO na pierwszą snajpę wybrać coś używanego już po tuningu. Ustaliłem swój budżet na ok 1200 zł. Proszę doradźcie co z poniższych propozycji jest najbardziej warte uwagi ( mój faworyt to nr 1, ale ja tam się jeszcze nie znam :icon_wink:):

   

  1. http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/734026

   

  2. http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/732918

   

  3. http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/732979

   

  4. http://wmasg.pl/pl/c...ent/show/734257

 12. Witam, na początku powiem że przeczytałem kilka stron tematu (całość ciężko ogarnąć) i gro wypowiedzi tyczy się giety C (jak w tytule). Ja natomiast posiadam gietę długą (dokładnie tą: http://www.taiwangun.com/608-4-jg?from=listing&campaign-id=14). Wywnioskowałem że aby osiągnąć kilkadziesiąt dodatkowych fps (ze stockowych 360 dojść tak do ok 400) przy minimalnym wysiłku finansowym (ok 100 zł) należałoby zastosować:

  • sprężynę 120
  • dyszę
  • nową gumkę HU

  Lufę prec odpuszczam ze względu na cenę no i wydaje mi się że przy tej długości stocka i moich małych oczekiwaniach nie ma to sensu. Proszę doświadczone osoby o krytykę mojego pomysłu. Czy przy tych zmianach uzyskam 30-50 fps?

×
×
 • Create New...