Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16A3 PJ słaba moc


Recommended Posts

Witam.

Ostatnio zakupiłem używane M16A3 PJ na allegro. Kiedy zacząłem strzelać, pierwsze co zauważyłem to słaba moc - ma problem z przebiciem tektury z odległości niecałego metra. Problem na pewno nie jest zależny od baterii, nie zauważyłem również by uchodziło gdzieś powietrze. Co może byc przyczyną tak niskiej mocy?

Link to post
Share on other sites

Raczej bez rozebrania gb się nie obejdzie. Najczęstsze uszkodzenia to pęknięta głowica tłoka (nie tłok, jak sugeruje kolega wyżej), ubita, lub uszkodzona mechanicznie sprężyna (pęknięta), nieszczelna uszczelka na głowicy tłoka. Może być również nieszczelność na połączeniu dyszy i lufy. Jeżeli tak masz odkąd go kupiłeś, to być może poprzedni właściciel założył za krótką dyszę. Nie jesteś w stanie określić na słuch czy powietrze którędyś ucieka... Spróbuj teścik z papierkiem: obróć replikę gniazdem magazynka do góry i połóż kawałek papierka w miejscu, gdzie dosyłane są kuleczki (ale tak, aby nie wleciał do środka :P). Oddaj strzał i zobacz czy papierek poleci wysoko, czy nie...

Link to post
Share on other sites

Heh... stawiam na zbyt krótką dyszę. Niestety rozebrać gb, zmierzyć długość dyszy i wymienić na dłuższą i od razu uszczelnioną. A przy okazji zrobić test strzykawki na zespole cylindra i uszczelnić wszystko. Ja bym jeszcze smary wymienił na jakieś z teflonem i kabelki na modelarskie 1mm2 lub 1,5mm2.

Link to post
Share on other sites

aha dobrze ze nia ja to robilem na swojej giwerce Ufff..... moi drodzy mam jeszcze jedno pytanko poniewaz kumpel ma cm 028 komora w pożadku gearbox tez lecz gdy strzela jedna kulka leci git druga skiełza trzecia wcale i ponownie co moze byc z lufą???

byla pożądnie wyczyszczona i na innej broni strzela

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...