Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Blokujące się zębatki


Recommended Posts

Jak w temacie napisałem, od jakiegoś czasu mam problem z zębatkami, a mianowicie blokującymi się zębatkami silnikową ze środkową. Nie mam pojęcia co może być tego przyczyną. Dolne zęby środkowej dokładnie obejrzałem pod powiększeniem i nie widać na niej jakiś zadziorów czy innych odkształceń, które mogłyby powodować blokowanie się ich, tak samo na silnikowej nic nie ma szczególnego co mogłoby powodować owe blokowanie się tych dwóch zębatek. Pytanie moje to czego to może być problem? Złego wypodkładkowania (zarówno wypodkładkowane jak i bez żadnych podkładek blokują się w pewnym momencie), czy może czegoś innego? Blokują się nawet przy zdjętym antyreversalu, więc to nie jego wina.

Link to post
Share on other sites

Kombinacje z podkładkami nic nie dały, za to zauważyłem, że jest to najprawdopodobniej wina zębów zębatki silnikowej, które zazębiają się ze środkową. Zawsze w jednym i tym samym miejscu zacinają się, niezależnie od ustawienia silnikowej, za to robiąc kreskę na górze silnikowej zauważyłem, że zawsze gdy się zatną, to ta kreska jest zawsze w tym samym miejscu. Pożyczę od kogo te dwie zębatki i będę sprawdzał i kombinował dalej. Dzięki za chęć pomocy.

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze 1 opcja mianowicie coś może być w zagłębieniu między zębami np. kawałek zęba od tłoka - choć to mało prawdopodobne. Spróbuj tak jak mówiłeś wymień którąś z zębatek (środkowa lub silnikowa) i zobacz która się tnie. Także taki przypadek miałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...