Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dobry kolimator/luneta


Recommended Posts

Witam. Zamierzam kupić replikę G&G GR16 Carabine (http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=1247&name=G&G_-_GR16_Carbine), oraz jakąś lunetę bądź celownik kolimatorowy. Zdejmę wówczas rączkę nośną i zamontuję celownik. I teraz czy ktoś mógłby mi polecić dobry kolimator bądź lunetę do max. 200 - 230 zł ? ( najlepiej z www.specshop.pl ) Nie wiem jakby to wyglądało z lunetą, ale mam nadzieje, że nie jakoś kosmicznie. I z doświadczenia co bardziej polecacie kolimatory czy lunety ?

Pozdrawiam.

Edited by theFanta
Link to post
Share on other sites

Z doświadczenia? Lunety. Kolimatory za taką kasę padają jak muchy. Znaczy albo padnie wgle, albo będzie Ci świecić, ale zamiast zielonego albo czerwonego będziesz miał żółtą hybrydę, albo coś. Jednym słowem - pieprzy się regulacja. W lunecie nic nie ma prawa, z reguły, się popsuć.

 

Btw, nie kupisz repliki, bo Out of Stock ^^

Edited by sqo
Link to post
Share on other sites

A ja stanę okoniem :wink: Luneta w większości przypadków bardziej przeszkadza niż pomaga, kolimator jest bardziej przydatny w airsofcie.

Z drugiej strony trudno się z kolegami nie zgodzić co do jakości replik kolimatorów, bardzo często padają. Dotyczy to zwłaszcza włączników/ selektorów jasności plamki. Niestety albo kupujemy tanio i ryzykujemy albo wydajemy sporą kasę na oryginały.

 

A co do tanich lunet też mam wyrobione zdanie. I na pewno nie jest ono pochlebne.

Link to post
Share on other sites

No i tu warto przytoczyć słowo - loteria. Kupisz i może się sypnąć od razu - może służyć parę lat. Wszystko zależy od szcześcia.

Przesadzasz... Zdarzy Ci się takie coś raz na może 200 przypadków i co z tego? EOTechy się nie psują jakoś (zwłaszcza te nowe serie), Aimpointy może troszkę gorzej, ale co z tego? Nawet oryginały się psują. Parafrazując Twój tekst wychodzi na to, że dostajesz w pudełku elektrooptykę, gdzie co druga sztuka nie będzie działać...

 

Lunety... tak, tylko coraz mniej sensu widać w tym rozwiązaniu (zwłaszcza tanim) w airsofcie. Short-Dot, czemu nie...

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Posiadam Aimpoint'a M3, "ACOGa" i EOTech'a 552. Najlepiej sprawdza się EOTech i to nie ze względu na jakąś niezwykłą niezawodność, ani dokładność. To czym cieszy mnie najbardziej to sposób zasilania, baterie AA to ogólnodostępny, bardzo tani standard.

Delikatniejszy M3 jest może bardziej elegancki, jednak baterie w nim nie dość że drogie to jeszcze mało pojemne. "ACOG" hmmmm ... no po prostu jest.

Wszystkie celowniki, mimo że są tanimi kopiami, działają bez problemów. Czasami brudne, mokre i po-odzierane.

 

Kolimator pomaga mi w celowaniu przy strzelaniu dynamicznym. To czy innym pomaga to kwestia mocno indywidualna, każdy powinien móc sam ocenić/przetestować.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie zależy Ci na odwzorowaniu któregoś z "wojskowych" celowników, to propounję zakup kolimatora firmy Leapers. np. ten: http://kolba.pl/kolimator-leapers-golden-image-tactedge-tactical-rd30-p-832.html

Nie ma zawrotnej średnicy ani pr0 wyglądu, jednak kropki tak wyraźniej nie widziałem w żadnym chińskim kolimatorze, regulacja jest dokładna, lakier dobrze się trzyma. A co najważniejsze: jest wytrzymały. Pewnego razu replika l85 (prawie 5kg) niesiona w ledwo co wyłożonym cienką gąbką pokrowcu spadła mi z 1,5m na asfalt uderzając przodem kolimatora. Efekt: lekko wygięty daszek przeciwsłoneczny (jakieś 1mm), optyka cała, regulacja nienaruszona, brak problemów z elektroniką. To więcej niż się spodziewałem i szczerze polecam zarówno firmę Leapers (przynajmniej kolimatory) oraz sklep kolba.pl

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

PS

Tu masz zdjęcie poglądowe na l85:

 

http://images37.fotosik.pl/179/8b93fcb9d4c85c21.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...