Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.031 problem z Trybem ognia


Recommended Posts

Witam, mam problem z moją repliką CM.031 dokładnie z regulatorem trybu ognia, jest on trochę luźny i nie trzyma się na wybranym trybie ognia i spada na dół i włącza się tryb pojedynczy wydaje mi się że poluzował się trochę, czy mogę go jakoś dokręcić lub w jakiś łatwy prosty sposób naprawić?

Link to post
Share on other sites

O ile się nie mylę to jest tam zwykła śruba, którą się dokręca przełącznik. Nie mam teraz jak tego sprawdzić, ale może być ona zakryta jakąś zaślepką.

 

Na przełączniku jest coś w stylu zaślepki i najprawdopodobniej pod nią jest śruba ale nie jestem pewien i dla tego teraz nie wiem czy mogę rwać bez nerwów tą zaślepkę czy nie.

Link to post
Share on other sites

Rwij Pan zaślepkę, pod spodem faktycznie jest śruba.

Co do samej zaślepki to mi i tak po drugim zdjęciu pękła, więc nie żałuj jej jak coś się stanie, bo sporo osób i tak biega bez tej zaślepki. :cool:

Sam selektor faktycznie co jakiś czas się luzuje.

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Sie podepne pod temat jeżeli można bo też mam problem z CM031 tylko że nie jest to selektor ognia...

a mianowicie dzisiaj podczas scenariusza straciłem totalnie celność ... Kulki bardzo mocno podkręcało do góry a później już nie tylko do góry ale i w boki . Może to być spowodowane upadkiem rebliki czy coś ? Ostatnio miałem mały wypadek i podczas wnoszenia repliki do domu pękł mi pasek i replika upadła na schody i ułamał się gwint pod tłumik ale nic więcej nie zauważyłem ...

Link to post
Share on other sites

sory za post pod postem ale jakbym edytował pewnie nikt by nie zobaczył .

Tak więc rozebrałem tego kałacha , poprawiłem dystanser , ułożyłem poprawnie HU i cała lufe w komorze jednak to nie pomogło bo po złożeniu wsyzstkeigo w jedną całość znów kulki lecą jak chcą

Link to post
Share on other sites

Chciałbym zorientować się jaki by był koszt naprawy AK74 cm031 :

 

-selektor ognia

-zamontowanie tej części ruchomej, która umożliwia wpięcie magazynka, chodzi o to że ten bolec-pin wypadł i częśc metalowa wraz tą sprężynką się rozpadła(ale posiadam je lecz nie potrafię skręcić)

-gniazdo magazynka, miejsce w które wpina się górną część magazynka, tzn nie da się go wpiąć. Na początku magazynek wchodził ale nie dopinał się do końca, w trakcie strzelania, żeby podawał kulku musiałem go dociaskać. Po jakims czasie nie dało się już wcale do podpiąć.

 

 

 

Czy ktoś wie jaki byłby koszt samych części bez robocizny?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...