Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 ICS czy GP


Guest konrad2271

  

108 members have voted

  1. 1. Którą replikę lepiej wybrać? Nie ze względu wyglądu tylko wytrzymałości, awaryjności itd. Ogólnie bebechów :-)

    • G&P
      43
    • ICS
      65


Recommended Posts

Guest konrad2271

Co do wykonania to nie jestem wybredny, ma po prostu ładnie strzelać. Ale patrząc że body metalowe z ics jest warte ~400zł. To za tą cene mogę sobie dokupić kolimator, i jakieś 2 magi. Co raczej zrobię. A dopiero później wymienię na metalowe. A VFC względem bebechów przewyższa ICS?

Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Czytałem trochę, i przy zakładaniu tematu zastanawiałem się nad G&P a ICS, nie brałem pod uwagę CA, bo czytałem że nie jest najlepsza pod względem eMek. Ale teraz się zastanowiłem czy przypadkiem nie chodzi o wykonanie... A co do VFC to raczej sobie odpuszczę, najprawdopodobniej wezmę ICS. Patrząc na wyniki ankiety dużo osób stawia na ICS. Więc tym posłużę. Dzięki wszystkim. :)

Link to post
Share on other sites

Akurat "pod względem eMek" to CA daje całkiem radę. :wink:

 

Co do ICSa; dobre opinie na jego temat sięgają zamieszłej przeszłości, kiedy G&P czy KA nie produkowały jeszcze replik.

O "nowszych" firmach nie wspominając. Od tamtego czasu minęła cała wieczność w skali ASG.

Resztę dopowiedz sobie sam..

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

----Ale raz strzelając nie określisz mocy bebechów, podatności na uszkodzenia, szybkości z używania części. Chodzi mi bardziej na wypowiedziach osób które miały styczność z różnymi replikami, ich gearboxami etc. Na pewno ważne są dla mnie informacje od osób należących do Gildi Serwisantów, mają bardzo duży staż z replikami, dużą styczność. Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi a w szczególności użytkownika AnR. Ale jak wiadomo każdy ma jakieś swoje zastrzeżenia, tak jak ja np nienawidzę serii giet firmy JG. Tak np AnR może mieć złe zdanie na temat firmy ICS. Więc bardzo bym prosił o wypowiedzi osób jak wyżej wspomniałem, które mają dużą styczność z różnymi replikami (Gildia serwisantów :D). Bo wiadomo, akurat niektóre osoby mogły trafić na zły egzęplarz. Oczywiście nie będę gardził wypowiedziami innych użytkowników.

----Już bym dawno zdecydował się na KWA, lecz trochę przerażają mnie wyjątkowe części. Na temat CA przeczytałem dużo negatywów, ale jak AnR przypomniał, to stare czasy, a ja czytałem recenzje np z 2007r. Tak samo ICS, byłem najbardziej przekonany do tej repliki, ale AnR coś rozchwiał moje przekonanie. VFC, także bardzo różne informacje wyczytałem.

----Więc bardzo proszę o wypowiedzi, łatwo powiedzieć "Jest dużo tego na forum". Prawda, jest ale bardzo nieaktualne. Więc jak już wyżej wspominałem co do wykonania, to nie jestem BARDZO wybredny. Nie chcę jakiś gibań kolby etc. Po prostu nie potrzebuję np. oryginalnych oznaczeń. Bardzo zależy mi na szybkostrzelności, fps ~420, bateria lipo 7.4/11.1. Celność co prawda też powinna być przyzwoita. Co do ceny to, 1100zł za stock. Z 390 zł za tuning, (np ICS za właśnie 1100zł + kompletny górny gearbox z borupem 420fps) Resztę, lufę, gumkę etc. Dokupię sobie w przyszłości(na pewno nie odległej). Tak samo body, nie potrzebuję metalu, jak np w przypadku ICS, wersja metal ~1700zł a plastik ~1100.

 

----Pozdrawiam i z góry dziękuję.

----Konrad

 

---@Edit: Oczywiście musiało pogardzić moje akapity, które lekko ułatwiają czytanie...

Edited by konrad2271
Link to post
Share on other sites

VFC - body wrecz lepsze od oryginalu ( dotyczy to kazdej repliki ) ale bedechy gorsze od chinczyka. Dla wygladu warto kupic, dla bebechow nie.

CA - przereklamowany chinczyk na rowni z DB czy CM odnoscnie jakosci korpusu jak i bebechow ( choc wielokrotnie chincole maja lepsze bebechy i korpusy ) . Korpus trzymajacy sie na dwuch drucikach [sic!] a motor na 8.4V nie sa w stanie pociagnac M100., do tego kola zebate szybko sie zuzywaja. Mialem m15a2CA i cale szczescie ze udalo mi sie ten badziew zamienic na AK 74 ICS.

CA ma bardzo dobre gumki HU oraz rewelacyjne tloki. To chyba wszystko co jest tutaj dobre.

ICS - realizm body sredniej badz dobrej jakosci , ale bebechy najleszpe. Do tego dochodzi rozkladanie repliki zblizone do tego jak w oryginale ( wyciagasz czop -> wyciagasz gorne GB -> rozkrecasz gona czesc GB -> koniec. ). Dokupic preclufe , mocniejsza sprezyne, prowadnice, doszczelnic oraz przesmarowac i ciesz sie airsoftem. Cala operacja nie zajmie ci wiecej niz 1-2h roboty ( nawet jezeli jestes totalnie zielony ).

GP - na ten temat nie bede sie wypowiadal.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

I to już w połowie załatwia sprawę. W połowie dlatego że pozostało G&P i G&G.

Swoją drogą dlaczego się nie wypowiesz? Jest na tyle zła? Czy po prostu nie miałeś styczności?

Wielkie dzięki. :D

 

Edit: Tylko małe nawiązanie do uszczelniania, chodzi Ci bardziej o uszczelnianie domowymi sposobami typu teflon fix? Czy inne części?

Edited by konrad2271
Link to post
Share on other sites

G&P też mamy w teamie, fajnie chodzi ale nie robi na mnie wrażenia. ICS jest dla mnie lepsza, kup wersje z metal body i będzie git, dwudzielny gearbox, zwalniacz sprężyny, t-3000, dobre zębatki itd. Replika naprawde przyjemna.

 

Ja czytając o g&p zraziłem się postami, w których pisze o wypadającej osi z zębatki.

 

P.S. : Sam używam Ak-74 ICS na m120, chodzi bardzo ładnie.

Edited by Damianosky
Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Na pewno od razu nie wezmę metal body. Kupię z wersją plastikową, która ponoć jest wykonana z bardzo trwałego tworzywa. A za tą cenę kupię, górną część gearboxa 420fps i beterie + ładowarkę.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. ICS ze swoim dwudzielnym GB to najlepszy wybór, tym bardziej jak nie masz zamiaru lub po prostu nie umiesz grzebać w replice.

Moja emka ma ponad 2,5 roku, przebiegu nie jestem w stanie określić, ale osobiście przemieliłem z 10 hi capów i poza tym, że jest chyba nieszczelność, którą łatwo wyeliminować, wszystko gra. :cool:

Link to post
Share on other sites

Z GP i z GG nie mialem stycznosci. Koles od nas z ekipy mial jedno z tych ( GG lub GP - dokladnie nie pamitam ). Ciagle rypal mu sie selektro ognia. Z tego co mi powiedzial to jest to normalka, bo sprawdzal na innych forach ( polskie, oraz anglojezyczne ) i oni tez mieli z tym problem.

Co zlobil nasz koles ? :zastanawia: Sprzedal ten wynalazek i kupil ICS'a

 

Odnosnie plastikowego body ICS w m4 - poki co to tylko dwum osobom na tym forum udalo sie je polamac:

- googin

- calus 18

 

Aby osiagnac 420fps nie potrzebujesz wymienic calego GB - w ICS;ei wystarczy zmienic tylko sprezyne oraz prowadnice.

W swoim m4 mam tylko zmienione kilka czesci tj, prowadnice Guarderowska, lufe Systemy BS, dyst typu H, sprezyne m120 ICS + wlasna robocizna ;P . Replika testowana na bateri 8.4V Wszystkie czesci stokowe procz tych ktore zostaly wymienione. Efekt byl taki, ze kulki 0.2g z 20 metrow wbijaly sie w regipsowa sciane :cool:

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

Ja nie chcę wymieniać górnej części gearboxa, ja ją chcę dokupić. :happy: 420 będę miał na lasy a w stokowej wymienię prowadnicę i będę miał na budynki.

(Najprawdopodobniej się źle wyraziłem, moja wina :wink: ) I tutaj mam następne załamanie, bo chcę kupić lipo, 7.4 jakiego mniej więcej będzie miało rof'a na TEJ górnej części gearboxa? Kupił bym lipo 11.1, ale jak miał bym ją podłączyć pod stokowego gearbox'a to obawiam się, że nie wyrobił bym na kulkach. Ostatecznie kupię 11.1, i jakiegoś firefox'a. Tylko pytanie właśnie czy 7.4 lipo na wyżej wymienionym gearboxie będzie miało ~15 kulek /sec? Czy lepiej jednak kupić lipo 11.1 + firefox'a. Co do repliki to już postanowione. Będzie to TA .

 

P.S: Czy w ICS lata chwyt przedni?

Link to post
Share on other sites
Tylko pytanie właśnie czy 7.4 lipo na wyżej wymienionym gearboxie będzie miało ~15 kulek /sec?

 

Tak. Nawet na 8,4 bedzie mialo tyle. Teraz zasadnicze pytanie : na jakiej sprezynie?

 

Tylko pytanie właśnie czy 7.4 lipo na wyżej wymienionym gearboxie będzie miało ~15 kulek /sec?

 

Tak. Nawet na 8,4 bedzie mialo tyle. Teraz zasadnicze pytanie : na jakiej sprezynie?

Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

"Sprężynę M120 ICS, wzmocnioną prowadnicę sprężyny, popychacz, dyszę Bore-Up, cylinder typ 2 Bore-Up, głowicę cylindra Bore-Up, głowicę tłoka Bore-Up i tłok"

Wyrwane z opisu tuningu na madonion. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...