Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam pytanko, czy tą szynę http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=7718&name=Cyma_-_Szyna_Tactical_Scope_Mount_do_AK_-_039C można zamontować cm.031. Nie wiem porostu czy będzie pasować (mi wydaje się , że będę musiał wiercić otwory pod szczerbinką ale nie wiem jak z końcem tej szyny jak i co). O przypominało mi się inne pytanie jeszcze, czy do cm.031 zmieści sie GB od cm.042 ? I czy taki "tuning" moja replika wytrzyma :d

Link to post
Share on other sites

Trzeba jakoś przymocować ją do kolby bo inaczej nie będzie się sztywno trzymała. Nie wiem czy przy stałej kolbie od ak74 ta szyna nie będzie trochę podniesiona, jeśli tak to będzie wymagać drastycznych przeróbek. Ew. można trochę przypiłować górę kolby ale nie wiem jakie dokładnie miały by być tam różnice więc niekoniecznie jest to możliwe. Bez względu na wszystko na pewno jakoś da się ją zamocować ale nie wiem ile pracy to wymaga, najlepiej by było gdybyś przymierzył tą szyna zanim kupisz, to by wszystko wyjaśniało.

 

Co do gb, to będzie pasować i nic nie ma prawa się rozwalić(chyba że sam gb ale to niezależnie od "opakowania")

Edited by grennos
Link to post
Share on other sites

hmm, na tym zdjęciu w dokładnie ty samym miejscu mam śrubkę od kolby wiec lajtowo, a co do przymierzenia na spec shopie jest, że mogę zwrócić towar po tygodniu chyba wiec też lajtowo. Kurczę mam nadzieje, że będzie to miało ręce i nogi bo nie chce kupować bocznego montaży i jeszcze szyn montowaną do tego bocznego montażu xD

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Wiem, że temat już kilka swoich dni miał ale myślę, że przyda się potomności.

 

Szyna ta nie jest w pełni kompatybilna z cm.031

W replice trzeba nawiercić i nagwintować 3 otwory:

Pod szczerbinką, po obu stronach, gwint M4, materiał w którym wiercimy to plastik;

Na mocowaniu kolby, gwint M5, materiał to twardy metal (stal?)

 

Na śrubkach pod szczerbinką warto dołożyć po podkładce od wewnątrz.

Przy odrobinie pracy wszystko ładnie się spasuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...