Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z tłumikiem przy we m4


Recommended Posts

Jako maniak zakradania się na tyły przeciwników, do swojej m4 dokupiłem tłumik od znajomego, wszystko pięknie ładnie, bebechy czyt. komory, zrobiłem sobie na miękkich sprężynach przez co wydaje mi sie lepiej będą "przyjmowały" kolejne porcje gazu. Ale nie w tym rzecz. Otóż zanim nabyłem tłumik dźwięku, kiedy założony był standardowy tłumik płomienia, kulki latały dość ładnie, a przy zerowym ustawieniu hopka, leciały w dół (rzecz oczywista). I tutaj zaczyna się problem: po założeniu tłumika (wszystko jak najbardziej współgra osiowo) kulki nawet przy zerowym ustawieniu hopka, bez względu na wagę kulki 0,2g 0,25g 0,30g nawet 0,32g lecą po kilkunastu metrach w niebo... Nie mam zielonego pojęcia dlaczego tak się dzieje. Fakt mogę równie dobrze strzelać bez, jednak różnica w dźwięku strzału jest duża, toteż zależało by mi na rozwiązaniu tego problemu. Wszelkie pomysły, sugestie mile widziane

 

 

Jeszcze pytanko, czy ktoś z Was próbował takiej kombinacji: Karabin GBB + tłumik? Z jakim efektem?

Link to post
Share on other sites

Obejrzyj tłumik od środka/ustaw prosto - kulka może zahaczać o materiał tłumiący. Jeśli nie, to najwyraźniej powietrze w tłumiku tak się wywija, że w efekcie podbija kulkę. Oby to pierwsze było problemem, bo jeśli drugie, to bez tłumika będziesz musiał latać.

 

O ile mi wiadomo, nawet RedWolf zakładał tłumik QD do Ino i nie zgłaszali żadnych problemów. Na jednym z review widać "Inokatsu M4 SOPMOD look".

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

miekkie sprezyny... dziwne ? chcialbym o tym posluchac, jednak

zbaczanie kulki po opuszczeniu tlumika - stosunkowo czesto spotykany problem, wada moze byc tez krzywe ustawienie membran tlumiacych w tlumiku, jezeli gaz po opuszczeniu lufy wchodzac w tlumik natrafia na krzywe komory i nie rozprowadza sie rownomiernie dochodzi do zawirowania gazu ktory moze tak dzialac na kulke - jak sie myle -wieszajcie

 

ja bym wyjol wszystko z tlumika i sprawdzil czy efekt jest taki sam jesli nie to znaczy ze to wina materialu tlumiacego lub jego ustawienia w rurze

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...