Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Shotgun agm - uszkodzony


Recommended Posts

Zaczynajac - wiadomo posiadanie shota w asg to fajna sprawa.

Padnie batka - da sie cos powalczyc. I wbrew pozorom nie jest to slaba replika.

Ale ma minusy - rozwala sie mocowanie prowadnicy raczki przeladowania (jak to nazwac inaczej ?) i pod tym mocowaniem jest mocowanie magazynka.

Moj stary shot agma wlasnie w ten sposob niedawno sie rozkraczyl.

Kumplowi naprawilismy to nitujac gwozdziami na goraco i klejem ale po pewnym czasie znowu peklo.

Stwierdzilem wiec ze replika potrzebuje generalnej zmiany.

 

Stockowa komora - ktorej nie da sie otworzyc bo jest zaklejona klejem na stale - okazala sie mega nieszczelna.

Do tego gumka stockowa wyrobiona i wyszczerbiona...

 

Wiec niewiele myslac - stwierdzilem ze wmontuje tam komore od m4 jednoczesciowa, oraz stockowa lufe od aega. A co - moze sie uda.

Komora hop up jest troche za wysoka - dlatego trzeba spilowac gorna czesc body na dlugosci jakis 4 cm z przodu repliki.

Druga sprawa to antyreversal - w shocie jest to zatyczka ktora zapobiega kulkom wpadac do body - a jest chowana pod naciskiem dyszy.

Odcielem z orginalnej komory ten element - wywiercilem wiertarka w komorze m4 dziure w odpowiedniej odleglosci - i nawet dziala.

Nastepna sprawa - mocowanie komory - tu tez bez drummla sie nie obejdzie - dodatkowo zeby uszczelnic komore uzylem poxiliny.

Latwo sie formuje - nie przykleja do metalu tak strasznie i twardnieje w 10 min.

Idealny material na wypelnienie.

Nastepna sprawa - mocowanie prowadnicy - tu tez przydala sie poxilina i wkret do drewna. Usztywnione - trzyma sie lepiej niz sklejone klejami dwuskladnikowymi. Jak dlugo wytrzyma- to juz zobaczymy.

Nastepna sprawa - magazynek. Zatrzask magazynka jest zaklejony - wiec lekkie pilowanie body, znowu poxilina - i mamy dostosowanie shota do strzelania magami od m4.

Wchodzi na wcisk i nie wypada - z boku jeszcze czeka mnie wywiercenie mocowania na maga (ale najpierw sprawdze czy bedzie wypadac).

 

Po skonczeniu dodatkowo zamontowany ris od shota DE - zakrywa dziure w body i umozliwia montaz optyki.

Wspomnialem ze shot ma zamontowany z przodu gwint 14 mm na tlumik ? Dopiero wtedy jest cichy.

I zeby bylo smieszniej i ciszej - stockowa glowica tloka wymieniona zostala na gumowa z jakiegos taniego pistoletu.

 

Wczesniej shot mial 300 fps na 0.2

Teraz ma 330.

Gumka - zielona GG.

W niedziele testy jak z zasiegiem i skupieniem.

 

ps. Oczywiscie brzydkie to to teraz jest i podobne do m14. Ale nei o efekt wizualny mi chodzilo.

Link to post
Share on other sites

GB sie nie da zalozyc za malo miejsca.

Narazie nie mam czasu dalej rzezbic - regulacja komory hopa jest naciskana przez body i sie nie kreci - dlatego zasieg jest sredniawy ;) Ale duuuzo celniejszy.

Ogolnie problem jest z podwojnymi strzalami - ten wypustek antyreversala jest troche za bardzo w tyle komory (tak mi sie wydaje).

Zdjecia zrobie jak wroce do domu. Ale z zewnatrz jakos super duzo sie nie zmienilo.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...