Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porownianie karabinow G36 !


Recommended Posts

Zdecydowanie lepsze możliwości daje wersja bez optyki tylko z muszką, szczerbinką oraz szyną RIS ma której możesz w przyszłości zamontować na co będziesz miał tylko ochotę (kolimator lunetę itp.) I ja kupił bym w jakimś sprawdzonym sklepie nawet za trochę większą sumę pieniędzy (dla mnie jest to Gunfire) żeby nie było żadnych problemów z dostawą, ani ewentualnym serwisem. Tak jak było np. w przypadku Airsoftextreme. Dlatego ja wybrałbym : http://gunfire.pl/product-pol-1152191375-JG0738.html

Link to post
Share on other sites

Tak jak kolega napisał odnośnie kupna.

 

Co do tego czy z szyną czy chwytem transportowym ze zintegrowaną lunetą to sam musisz sobie wybrać.

 

Chwyt transportowy ze zintegrowaną lunetą jest niesamowicie lekki. Tworzy fajną, zwartą konstrukcję i nie zaczepia się nic takiego jak krzaki lub maskowanie. Nad lunetą występują przyrządy standardowe, także na mniejszych dystansach lub szybkiej walce można sobie z nich korzystać. Ogólnie to rozwiązanie jest świetne do zwiadu. Lunety występują z powiększeniem 1,5, 3 oraz 3,5. Tu można zamontować również oryginalną z ostrej wersji (koszt to jakieś 70PLN).

 

Wersja z szyną na montażową daje możliwość montażu różnego rodzaju lunet, kolimatorów i nawet kombinerek. Trzeba jednak pamiętać, że wszystko to waży dodatkowo. Popatrz sobie na wagi optyki. Oczywiście jak to szyny, mają tendencję do plątania się nadmiernego we wszystko.

 

Ja tam używam wersji standard z chwytem transportowym ze względu na wagę, zwartość konstrukcji no i samą lupę. Mało tego, to dodatkowy punkt, za który możesz go przenosić.

 

Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

Dzieki wielkie za odpowiedzi, widze ze zdania sa podzielone ;) Czekam na wiecej opinii, bo jednak najlepiej sluchac osob, ktore mialy co kolwiek wspolnego z ta replika. Ja bylem wielkim zwolennikiem serii M, ale niestety nic nie moge znalesc, za rozsadna cene, a jak znajde, to oczywiscie brak na magazynie ;/

 

Czekam wiec na wiecej wskazowek, pozdrawiam ;)

Link to post
Share on other sites

Bardzo dobra replika - cała seria G36 od JG to naprawde udane zabawki. Replika wykonana została w większości z bardzo mocnego ABS'u - tak jak niemiecki oryginał. Dzieki temu wszystko jest bardzo dobrze spasowane i nie ma żadnych luzów, składana kolba to też super sprawa - choć w przypadku modelu o którym piszesz raczej przydatna do złożenia do transportu, poprostu mimo złożenia trudno nią manewrować w budynkach - całość jest dalej długa. Gearboxy JG pracują na dość wysokim poziomie, mi trafil się model wyjątkowo cichy. Stockowe 370fps przy tak długiej lufie daje świetne osiągi (zasięg i dość dobre skupienie). Posiadam wersje z dwójnogiem i wbudowana luneta x3 (g608-5), luneta przydaje się raczej do obserwacji - w celowaniu nie do końca, zasięg jest zbyt mały aby konkurować ze snajperami, ale x3 to ideał do obseracji w ASG. Dwójnug - nie zdjęłem go do tej pory ale używałem tylko kila razy jak nie chciałem kłaść repliki na ziemie podczas przerw w grach. Troszkę manualnych zdolności i można nad lunetą zamontować koło 7cm szyny ris - a wtedy dołożyć choćby kolimator.

 

Ogólnie jest z repliki zadowolony, choć jest wymiary raczej klasują ją jako replike do lasu, terenu bardziej otwartego. Miałem okazje pobawić się modelem G608-2 i przynam że to chyba najbardziej uniwersalna z serii g36 - na tyle długa że można bawić się w lesie ale i na tyle krótka że z powodzeniem można szturmować budynki.

Link to post
Share on other sites

Dzieki kolego, duzo mi dal Twoj komentarz. Ciesze sie, ze wypowiadaja sie osoby, ktore maja doczynienia z ta bronia a nie suche informacje z neta. Chyba zapomnialem juz o M-kach, biore G36, tylko zastanowie sie nad wersja i poczekam do swiat na jakies promocje. A poki co chyba wezme wersje z szyna ris bez trzymania, bo chce sobie pozniej zamontowac jakis kolimator, zmienic gumke i pomysle nad jakas fajna sprezyna... A powiedz mi kolego jak osiagi Twojego G36, konkurencyjne z AK47 czy z M-kami do 400 fps?

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od poszczególnego egzemplarza bo w JG (jak i w innych chińskich) zdarza się bardzo duży rozstrzał w tym samym modelu. +-30 fps to normalka. Sam trzymałem w rękach taką sztukę która miała osiągi (zasięg) gorszy od mojej MP5'tki a strzelałem tez z takiego (też stoka) który strzelał jak marzenie i mógł konkurować spokojnie z droższymi replikami, także tutaj wiele zależy od szczęścia

Link to post
Share on other sites

Mam G36K z RISem i na to chinski kolimator 30mm i replika sprawdza się świetnie, ale jedną rzecz chcę w niej zmienić - kupić adapter magów od M4 i takie magazynki. Oczywiście, jeżeli ktoś używa tylko hicapa, to nie ma potrzeby, ale noszenie większej ilości magazynków do g36, które są potwornie grube jest niewygodne. Do ładownicy do której wchodzą 2 magi M4 wchodzi 1 od G36, a "wystajniki" służące do łączenia magów dodatkowo przeszkadzają w szybkim wyciąganiu ich.

I tak jak ktoś już napisał - wersja K jest dobrym kompromisem między zasięgiem a długością i nadaje się zarówno do lasu jak i CQB.

Link to post
Share on other sites

... A powiedz mi kolego jak osiagi Twojego G36, konkurencyjne z AK47 czy z M-kami do 400 fps?

 

Wersja długa zaskakiwała kolegów zasięgiem jak na replike mającą koło 370fps. Przynam że swego czasu robiliśmy porównanie zasięgu wielu replik w grupie (bezwietrzna pogoda, jezioro płaskie - żadnych fal) i wypadało to dosłownie tak samo - G&P 420fps, cm.048 440fps, moja G608-5 370fps, kolegi G36C koło 360fps i kilka innych replik wypadały niemal identycznie pod względem zasięgu (rozbierznosc kolo 3-5m) - różnica była w czasie w jakim kulka dolatuje na maxymalna odległość, w mocniejszych replikach kulka leciała szybciej - tu fpsy robiły swoje. Jedna osoba z grupy posiada SVD A2Z koło 500fps - jedynie jego kulki leciały koło 15m dalej i dużo szybciej :)

 

Podałeś link do JG0738 (G608-2) i właśnie tą replike z rodziny G36 chwalę najbadziej za uniwersalność. Będziesz zadowolony.

 

Co do adapterów na magazynki do M4 - ja akurat jestem ich przeciwnikiem, magazynki do G36 sa bardzo pojemne (koło 500bb), siedzą sztywno w gnieździe, można je łączyć - nie ma wtedy potrzeby sięgania po nastepny do ładownicy. Osobiście większość strzelanek udawało mi sie zakonczyc z jednym magazynkiem, nie doładowując. Kupująć G36 bedziesz mial taki magazynek więc sam ocenisz przydatność i działanie.

 

PS. Choc G608-8 jak sie nie myle juz w standardzie na adapter do magazynkow od m4 i taki magazynek - a tanie nie jest.

Link to post
Share on other sites

Kolego przyznam, ze mnie przekonales. Biore G36 bez optyki, za jakis czas i tak chce sobie ja troche ulepszyc, wiec dokupie kolimator od razu ;). Rozumiem, ze nie miales zadnych wiekszych problemow z replika?

 

PANOWIE WAZNE PYTANIE !!! CZY WIECIE COS NA TEMAT JAKIS FAJNYCH PROMOCJI W SKLEPACH Z ARTYKULAMI ASG?

LEPIEJ KUPIC REPLIKE TERAZ CZY CZEKAC NA JAKIES PROMOCJE?

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ze nie miales zadnych wiekszych problemow z replika?

 

Replike mozna powiedziec ze przez 1 rok jest replika w sumie bezobslugową - ja nic nie smarowałem, czasami wyczyscilem lufe, no i ładowałem baterie :)

Po roku zrobiłem przegląd w serwisie, nic nie wymienili bo nie było potrzeby, no gumke zmieniłem na nową.

 

Mam nadzieje że trafisz na równie bezawaryjny model.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...