Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

PMR MaxCom - zwiększenie czułości i zmiana anteny


Recommended Posts

Dla świętego spokoju od prawnych maruderów z góry mówię, że podany sposób jest niezgodny z prawem, to znaczy, że że przerobiona peemerka może służyć tylko i wyłącznie do odbioru.

Swojego czasu kupiłem w Euro RTV AGD komplet radyjek za 130zł - jaka cena, takie i parametry. Z tanich radyjek jednak da się wycisnąć coś więcej, wystarczy zmodyfikować fabryczną blokadę szumów i zmienić antenę na ćwierćfalówkę. Testowo wykonałem trzy anteny, 1/4 fali sztywną, 1/4 fali miedzianą miękką widoczną na zdjęciach, i helikalną na wtyku BNC. Sztywną ferrytową urwałem razem z gniazdem w terenie, jednak w roli peemerki stacjonarnej nieruchomej sprawuje się wyśmienicie.

Tak na wstepie porównanie radmorowskiej ukaefki (przywrócona do życia), radiotelefonu po i przed przeróbką (:

 

pc290581.th.jpg pc290582.th.jpg pc290584.th.jpg pc290586.th.jpg

Czerwona sonda w tym przypadku wskazuje potencjometr blokady szumów. W internecie widziałem różne opisy przerabiania radiotelefonów PMR, ale zmiana anteny i redukcja blokady jest chyba najprostsza.

 

Mam jeszcze ideę dorobienia anteny kierunkowej. Teorytycznie korzystając z dwóch kierunkowych radyjek.... ale to bajka na inny wieczór.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...