Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kolejny szczypiorek


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Zamierzam zacząć zabawę z ASG i proszę o opinię co do planowanego zakupu wszystkich bardziej ode mnie doświadczonych użytkowników tego forum :icon_biggrin:

Na sam karabinek mam do wydania ok 800 zł (wraz z niezbędnymi przeróbkami) + oddzielnie dodatki, choć w przypadku naprawdę uzasadnionym mogę nagiąć budżet do wyższej kwoty. Zakupów chciałbym dokonać w jednym miejscu (na chwilę obecną jest to taiwangun.com) więc gdybyście uznali, że coś warto zmienić lub wziąć inny karabinek prosiłbym to uwzględnić.

 

Więc po kolei:

1. Karabinek CM.040C taiwangun karabinek + zmiana gumki Hop up na Guardera i komory Hop up na metalową komora link Prosiłbym o ewentualne inne propozycję tylko w tym kolorze i tylko AK-74 wzwyż. Czy ewentualna wymiana lufy na precyzyjną bardzo podniesie celność? Ponadto czytałem o problemach z cymami ze składaną kolbą, jakiś czas temu były odradzane, czy tego modelu też to dotyczy?

2. magazynki mid-cap Magazynki

3. Ładowarka IMAX B6. Jak rozumiem powinienem uformować baterię i rozładowywać ją gdy tylko karabinek nie jest używany? Czy bateria w tym karabinku starczy na jakieś pół roku w miarę komfortowego użytkowania?

4. Okulary prawdopodobnie ESS NVG chyba że znajdzie się coś sensownego w niższej cenie.

5. Czy powinienem kupić jakieś materiały konserwujące? oleje, smary? np. taki zestaw link

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Po pierwsze gratuluję, bo poziomem znacząco wykraczasz ponad średnią wypowiedzi w tym dziale.

 

A teraz odpowiedzi:

 

1)Replika szeroko polecana. W starszych modelach cymy problemy dotyczyły kolb składanych pod spód. Jak dokładnie sprawuje się zaczep kolby (bo to on jest miejscem newralgicznym) w tym modelu, nie wiem. Gumkę Guardera najlepiej przeźroczystą, natomiast komorę sobie odpuść, jej wymiana na razie nie będzie potrzebna.

 

Zamiast tego możesz zainwestować w lufę precyzyjną (tu namawiałbym na coś z wyższej półki). Na taiwangunie nie ma w tej chwili dobrych luf, więc doradziłbym na razie nie wymieniać, dozbierać na Promtheusa i, gdy pieniążki już będą, kupić go.

 

2)Nie wiem, ale na pewno nie smaruj ich tak, jak napisane jest w opisie w tym sklepie. Jeżeli smarowanie, to tylko po rozłożenia magazynka i na koniec bardzo dokładnie zebrać resztki. Ogólnie sam mam mieszane uczucia odnośnie smarowania midcapów, dobre kulki powinny załatwić sprawę ewentualnych zacinek.

 

3)Ładowarka szeroko polecana i dobra. Dla baterii NiMH ważne jest, aby pracowały pełnymi cyklami (czyli ładujesz, strzelasz, a to, co zostało po strzelaniu rozładowujesz ładowarką i znów ładujesz i tak dalej). Mniej istotne jest, kiedy ładowanie przeprowadzasz, o ile podczas strzelanki nie rozładujesz baterii zbyt mocno. Ładowana tą ładowarką bateria powinna starczyć na nawet więcej niż pół roku. Baterię przed pierwszym użyciem należy, jak pisałeś, uformować.

 

4)Gogle wybrałeś dobre, nawet bardzo. Jeżeli wolisz okulary - ESS ICE będą świetnym wyborem.

 

5)Ze wszelkimi smarami daj sobie spokój. Nie ruszany AEG działa najlepiej, gdy go się nie rusza :D. Lufę należy czyścić wyciorem i benzyną ekstrakcyjną (jest szeroko polecana na forum i, jeżeli dobrze pamiętam, nie wymaga rozbierania repliki, bo nie szkodzi gumce HU) lub czym CIFo-podobnym (ja tak robię, wymaga to rozbierania repliki, gdyż CIF uszkodzi prawdopodobnie gumkę HU. Raczej nie jest to potrzebne, dopóki nie ma się lufy precyzyjnej i fioła na punkcie skupienia).

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

PS bardzo ładna ta repliczka :cool:

 

EDIT: do zestawu brakuje Ci kulek. Na Taiwangunie nei ma niestety dobrych. Jako, że mieszkasz w Warszawie, nie powinieneś mieć problemu z zajściem do dowolnego sklepu stacjonarnego i kupieniem. Polecam G&G, Biovale (nie potrzebne, dopóki ma się stockową lufę), Madbulle. Odpowiednią wagą kulek będzie coś z przedziału 0,23-0,3g , najprawdopodobniej 0,25 lub 0,28g, jednak należy to sprawdzić kupując po paczuszce tych i tych lub kupując jedne a drugie pożyczając od kogoś na strzelance.

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Gumkę Guardera najlepiej przeźroczystą, natomiast komorę sobie odpuść, jej wymiana na razie nie będzie potrzebna.

 

Zamiast tego możesz zainwestować w lufę precyzyjną (tu namawiałbym na coś z wyższej półki). Na taiwangunie nie ma w tej chwili dobrych luf, więc doradziłbym na razie nie wymieniać, dozbierać na Promtheusa i, gdy pieniążki już będą, kupić go.

Dzięki za odpowiedź. W związku z tym co napisałeś powyżej nasunęły mi się jeszcze dwa pytania: Czy przezroczystość w przypadku gumki ma jakieś znaczenie?

Czy opłaci się np kupić tą lufę lufa guarder na początek, a ewentualnie potem pomyśleć o czymś lepszym gdyby była potrzeba?

Link to post
Share on other sites

Sama w sobie przeźroczystość nie ma najmniejszego znaczenia, podałem ją po prostu jako to, co odróżnia gumki Guardera od siebie na pierwszy rzut oka (z takim też nazewnictwem najczęściej można się spotkać na WMASG jeżeli chodzi o gumki HU: zielona G&G, czarna Systema, fioletowy Prometheus itp).

 

Moim osobistym zdaniem lufy precyzyjne w tym przedziale cenowym mają mały sens. Popularna jest systema, gdyż ma dobrą powtarzalność wykonania między poszczególnymi wgzemplarzami, jednak nie inwestowałbym w nią. Zbyt mała poprawa w stosunku do stocka.

 

Wiele nazbyt pozytywnych opinii o lufach Systemy powodowanych jest tym, że ludzie najpierw używają lufy stockowej i kulek PJ (bo są tanie) a potem lufy Systema i kulek dobrych (G&G), gdyż PJ nawet przez lufę precyzyjną nie przejdą (czasami). Jako, że wiele osób nie docenia wpływu jakości kulek na powtarzalność strzałów - tworzy się mit o Systemie jako firmie produkującej świetne lufy.

 

W tym przedziale cenowym z własnego doświadczenia mógłbym polecić lufy Guardera 6,02mm, jednak spotkałem się z negatywnymi opiniami o nich na tym forum, z czego wnioskuję, że mają one marną powtarzalność i mi trafił się po prostu dobry egzemplarz.

 

Same dobre kulki i dobra gumka HU dają wiele. Tak wiele, że moim zdaniem najlepiej korzystać z takiego zestawu aż uzbiera się pieniądze na lufę Prometheus lub KM Head (lub lepsze, ale to już droga zabawa dla ludzi, którzy poza ASG świata nie widzą :D).

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

EDIT: do zestawu brakuje Ci kulek. Na Taiwangunie nei ma niestety dobrych. Jako, że mieszkasz w Warszawie, nie powinieneś mieć problemu z zajściem do dowolnego sklepu stacjonarnego i kupieniem. Polecam G&G, Biovale (nie potrzebne, dopóki ma się stockową lufę), Madbulle. Odpowiednią wagą kulek będzie coś z przedziału 0,23-0,3g , najprawdopodobniej 0,25 lub 0,28g, jednak należy to sprawdzić kupując po paczuszce tych i tych lub kupując jedne a drugie pożyczając od kogoś na strzelance.

 

A Guardery? http://www.taiwangun.com/amunicja_kulki_0_25_g/kulki_0_25g-4000_szt_guarder-1584.html

 

Dostalem raz w gratisie od Taiwana i spisywaly sie znakomicie. Czyzby spadek jakosci? (Ostatni raz Guardery testowalem z pol roku temu).

 

Pozdrawiam, G^.

Link to post
Share on other sites

Ja "karmie" swoją MP5 (kumpel swoje cm028 też) guarderami i spisują się bdb.

 

BTW. Za niedługo kumpel zaopatrzy się w kulki różnych lepszych firm (Madbulle, G&G itd) to będę miał porównanie co do guarderów. Ale to doświadczenie już raczej nie do tego tematu.

 

 

Aha, między PJ, a guarderami jest duża różnica, więc jeśli kolega zaopatruje się na taiwanie to niech bierze guardery.

Link to post
Share on other sites

Pamiętam, że była pewien czas temu afera z Guarderami z taiwanguna. Ostatnio kupiłem paczuszkę ze sklepu, który u taiwanguna się zaopatruje i ani jedna kulka nie przeszła przez lufę, stąd moja opinia. Widać w sklepie zalegała jeszcze stara dostawa, z czasów, gdy na taiwangunie były podróby.

 

Jeszcze kwestia czy macie precyzyjne lufki, czy nie, bo zacinki, o których mówię, były na Promyku.

 

Bardzo możliwe, że na Taiwangunie są już dobre guardery, ja się po prostu zraziłem.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

PS Paniszer, proszę, popraw linki w podpisie. Chciałem z nich skorzystać, jednak kliknięcie prowadzi nie tam, gdzie trzeba i trzeba skopiować adres do okienka w przeglądarce.

Link to post
Share on other sites

A ja też dorzucę coś od siebie :

 

- Guardery w Taiwangunie są już w porządku i można je śmiało brać .

- Tak jak przedmówca nie radzę kupować preclufy z niższej a nawet z średniej półki [ sam mam systemę i uważam to za pieniądze wyrzucone w błoto ]

 

- Przy midcapach pamiętaj o pierwszym ładowaniu . Jest to opisane nawet na stronie krakmanów no ale tak dla przypomnienia :]

- Z tymi kolbami raczej nie ma problemów , przynajmniej ja jeszcze nie słyszałem [ W przeciwieństwie do modelu z kolbą składaną w dół , jedną taką nawet sam urwałem ]

 

Nikt tutaj jeszcze tego nie poruszył ale od razu radził bym zainwestować w porządną baterię zwłaszcza że kupując u nich replikę dostajesz 15% rabatu na batkę :]

Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu kupować baterii na taiwangunie.

 

Co prawda są osoby, które miały z nimi dobre doświadczenia, jednak ogólnie wiadomo, że istnieją dużo lepsze baterie.

 

Ponieważ Autor kupuje od razu dobrą ładowarkę procesorową, to proponuję, aby w chwili, gdy stockowa bateria popsuje się lub przestanie być wystarczająca, kupił dobre LiPo. Tutaj polecam LiPo Pelikana sprzedawane na defcom.com.pl, mają duża wydajność prądową i są moim zdaniem dobrą alternatywą dla droższych pakietów (w końcu do ASG żadnego Kokama nie trzeba).

 

Właśnie zauważyłem, że w tym AK bateria siedzi pod deklem i jest to stick. W takim razie niemal żadne LiPo (poza tym z taiwanguna) nie wejdzie. Proponuję rozejrzeć się za ogniwami LiFePo4 (jest o nich temat w dziale Amunicja i Zasilanie) gdyż są to ogniwa cylindryczne, a, co za tym idzie, jest duża szansa, że uda się złożyć baterię pasującą pod dekiel AK.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

Link to post
Share on other sites

No cóż , akurat z bateriami marki firefox z taiwanguna mam same dobre doświadczenia ale zgodzę się że można dostać lepsze jakościowo ogniwa [ Firefoxy i tak biją na głowę stockowe ogniwa ].

 

Co do miejsca to pod dekiel zmieszczą się baterie specialnie do tego przystosowane [ chodzi mi o Lipole , można takie znaleść u nich na stronie . Żeby nie było nie namawiam od razu do kupna ale informuję że są :] ]

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za liczne odpowiedzi. Mam już mniej więcej poukładane co i jak. W takim razie mam jeszcze jedno pytanie czy warto się zebrać i dopłacić do tego http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1246&name=G&G_-_RK-104_-_Full_Metal z opisu wynika że kopia jest niemal idealna wizualnie (to dla mnie bardzo duży +) dochodzi tylko pytanie czy róznica jakościowa jest na tyle duża żeby warto było dołożyć te 500 zł + koszt sensownej baterii.

Link to post
Share on other sites

No i ze względów finansowych skończyło się na razie na wskazanej cymie, do tego co wymieniłem powyżej dołożyłem jeszcze akumulator li-po więc myślę, że nie będzie źle. Zamówiłem też wspomniane kulki Guardera, więc będę miał się okazję przekonać o ich jakości. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Człowieka proponującego kałacha G&G to po prostu nie rozumiem... nie dość ża prawie 1200zł to żeby zrobić jakiś tuning to trzeba 3/4 GB wymienić. mam podobnego kałacha (z ramową kolbą) i po roku KATOWANIA (Wyłamywałem kolbą okna z ram i takie tam - spróbuj tego z tym G&G :P) kałach ma się dobrze, kolba i zaczep bezproblemowo znoszą moje traktowanie. Działa mi to od roku na sprężynie m130, z bore upem daje okolice 500fps, przebieg ze 20k kulek i jedyne ślady zużycia mam na tłoku. Reakcję na spust mam wzorową na 9.6V + mosfet. Kultura pracy po dobrym podkładkowani, wyciszonych głowicach i lufie km-head 550mm pozwala strzelić z 70m kilka kulek pozostając niewykrytym... (w granicach rozsądku :P Jak wyprujesz pół hi-capa to wiadomo że cię znajdą)

Mój "konfig"

-Cm.040

-Bore up - polecam bo odciąża troche GB i wycisza

-Km-head 550mm - Tu już sie zaczynają cuda :)

-Guma Systemy - mam złe wspomnienia po guarderach :|

-9.6V 1800mAh - KAN z MG za grosze :)

-Tłumik luneta i te bajery, czyt. Lans i bauns :)

-Kulki Xtreme precision 0.28g

 

I z takim zestawem i odrobiną skilla dzielisz i rządzisz na polu walki :D

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieje ze do Li-Po dolozyles jeszcze koszta ladowarki? I ze nie zamawiales tego Li-Po w zadnym "sklepie ASG" tylko w normalny, modelarskim?

 

Pozdrawiam, G^.

Zakupiłem imaxa b6 zgodnie z tym co pisałem wyżej. Li-po niestety :wink: w sklepie asg ale w razie co ok 60 zł na firefoxa bardzo żałować nie będę. Jedyny zgrzyt był taki, że b6 nie miał wtyku na małą tamiyę, ale sprawę udało się załatwić.

 

-Cm.040

-Bore up - polecam bo odciąża troche GB i wycisza

-Km-head 550mm - Tu już sie zaczynają cuda :)

-Guma Systemy - mam złe wspomnienia po guarderach :|

-9.6V 1800mAh - KAN z MG za grosze :)

-Tłumik luneta i te bajery, czyt. Lans i bauns :)

-Kulki Xtreme precision 0.28g

 

Lufę z całą pewnością mam zamiar wymienić za jakiś 2-3 miesiące jak już ogarnę kwestie munduru i wyposażenia, a niestety ruski sprzęt strasznie boli po kieszeni :wink: luneta leci już z Białorusi, baterię oczywiście też z czasem wymienię, natomiast 500 fps o których piszesz wydaje mi się bardzo dużą wartością jak na taki karabinek. Z tego co miałem okazję poczytać informacje o strzelankach na niektóre nie wejdziesz z bronią powyżej 450fps. Mój kałach na przeglądzie zerowym przy skręconym na 0 hop up miał wyniki pomiędzy 390 a 400 fps i wydaje mi się, że taka wartość na las powinna spokojnie dać radę. Z resztą dopiero wczoraj doszedł mi pokrowiec więc dziś skocze na jakieś zadupie trochę postrzelać :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

550mm to już trochę dużo - trzeba będzie tłumikiem zakrywać albo dłuższą lufę dotoczyć. Ale wtedy robisz z giwery KM. No i te kulki nie są najlepszym wyborem - można dołożyć kilka złociszy na G&G i masz lepszą celność i większą pewność, że ci się kuleczka nie zatnie w lufie albo w magu.

Link to post
Share on other sites

Odkąd to kulki XP są tańsze niż G&G? Pamiętam, że z wielu opinii wynikało, że XP są całkiem dobre, na poziomie G&G. Co nie zmienia faktu, że ponoć potrafią zostawiać osad w lufie i są dużo trudniej dostępne niż G&G (G&G są po prostu wszędzie).

 

Wsadzania długiej lufy schowanej w tłumiku nie polecam. Ma to jakiś tam sens przy mocnych snajperkach. I tylko tam. Różnicy zasięgu skutecznego 1m nie odczujesz, a 20cm tłumika na końcu lufy jak najbardziej. No i PBS są drogie.

 

Pozdrawiam,

Laokoon

 

edit: literówka

Edited by Laokoon
Link to post
Share on other sites

Ok to jeszcze jedno pytanie. Dałem sobie wcisnąć to http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/akumulator_li-po_1200mah_11_1v_20c_firefox-1796.html oczywiście nie za tą kwotę, ale to nie istotne. Czy ten akumulator będzie prawidłowo funkcjonował z zakupioną repliką? Na chwilę obecną jadę na stockowej baterii i przed zastosowaniem tego firefoxa wole się upewnić że nie zrobię kałachowi krzywdy. Czy wskazany byłby zakup tego urządzenia? http://www.taiwangun.com/akumulatory_i_ladowarki_akumulatory_li-po_li-ion_lifepo4/zabezpieczenie_pod_napieciowe_uvp_firefox-2166.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...