Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufa precyzyjna M16 w M4


Recommended Posts

Witam.

Mam takie pytanie czy w replice M4 firmy G&P np. takiej

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4146

można z powodzeniem umieścić lufę precyzyjną np. taką

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=445

Chodzi mi głównie o to czy nie będzie się to wiązało z wymianą komory hop-up oraz jakichś innych podzespołów.

Zdaję sobie sprawę, że lufa będzie wystawać dlatego do repliki dodałbym tłumik 150mm. Z moich obliczeń wychodzi, że powinna pasować skoro standardowo mieści się lufa 363mm do tego dodam 150mm (tłumik) razem mam 513mm czyli mam jeszcze te 4mm zapasu.

Tak więc jak to jest będzie pasować jeżeli dodam ten tłumik czy nie głównie chodzi o to, że nie wiem jak to jest z tym tłumikiem i jego gwintem 14mm (standardowo po tyle mają) czy po prostu traci się te 14mm długości po jego założeniu i wtedy lufa będzę wystawać.

Edited by akzylus
Link to post
Share on other sites

1. Aby starczyło ci powietrza na tak długą lufę przydałoby sie wymienić cylinder na typ0 czyli pełny lub nawet bu.

2. gwint prawoskrętny 14mm oznacza średnicę gwintu czyli jeśli masz jakieś pojęcie o technice to jest to drobnozwojowy M14.

3. komora hu będzie dobra

Link to post
Share on other sites

1. Aby starczyło ci powietrza na tak długą lufę przydałoby sie wymienić cylinder na typ0 czyli pełny lub nawet bu.

2. gwint prawoskrętny 14mm oznacza średnicę gwintu czyli jeśli masz jakieś pojęcie o technice to jest to drobnozwojowy M14.

3. komora hu będzie dobra

 

Wielkie dzięki za odpowiedź.

ad. 1 Jak najbardziej zdaję sobie sprawę z wymiany cylindra na typ 0 zamierzam wsadzić dokładnie taki model

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=3739

poza tym będę zmieniał parę innych elementów GB

ad 2. Faktycznie jak byk napisane jest średnica a mi bardziej chodziło o to ile tracę z długości tłumika po jego wkręceniu (i jak to będzie się miało do mojej modyfikacji).

ad 3. O to właśnie mi chodziło czy te lufy nie są zrobione z grubszego materiału i czy wejdą do komory hu (po prostu czy nie są czasem robione już pod inny typ replik).

Link to post
Share on other sites

długośc gwintu to najprawdopodobniej około 2cm. a nie łatwiej kupić ci m16 od razu i nie kombinować z tłumikiem? poza tym tak mi się zdaje, że w m16 muszka i szczeblinka (czy też przeziernik) są dalej od ciebie i to ci daje lepsze przycelowanie.

 

ps. jehny 13 mnie ubiegł up

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

długośc gwintu to najprawdopodobniej około 2cm. a nie łatwiej kupić ci m16 od razu i nie kombinować z tłumikiem? poza tym tak mi się zdaje, że w m16 muszka i szczeblinka (czy też przeziernik) są dalej od ciebie i to ci daje lepsze przycelowanie.

 

ps. jehny 13 mnie ubiegł up

Co do tej muszki i szczerbinki to masz rację w końcu w M16 chwyt przedni jest trochę dłuższy i cały celownik przymocowany jest dalej.

W sumie to tego nie napisałem ale wspomnianą M4 to już mam od jakiegoś czasu i teraz pomyślałem o drobnych ;) zmianach. Nowe M16 to trochę większy wydatek niż lufa, tłumik i cylinder razem wzięte.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj G&P ma inny gwint podobno prawoskrętny, komore mozesz zmienic na KA lub madbull, cylinder na typ 0 myślałeś o BU? A z której serii masz m4 ze starszej czy nowszej (komora hu)?

 

Moja replika to dokładnie taki model

http://www.militaria.banzaj.pl/G-P-M4A1-4-Position-Stock-p161636-sklepy.html

jestem pierwszym właścicielem (replikę kupiłem w sklepie).

Pisząc BU zakładam, że chodzi Ci o bore-up'a tak czy inaczej będę zmieniał cały zestaw cylindra na taki

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4071

z tym, że u mnie będzie cylinder typu 0.

Co do komory KA to wyczytałem na tym forum, że potrafią być z nią problemy nie zawsze pasują w replikach G&P.

Link to post
Share on other sites

Jezeli chcesz kupic zwykly cylinder typu 0 to mozesz kupic zwykly uzywany stock - kosztuja grosze, bo ludzie sie ich wyzbywaja na rzecz BU.

 

Pytanie teraz ile cie fps'ow zadawala ??

Jeżeli chodzi o fps'y to zamierzam wsadzić sprężynę M120 Guarder na pewno nie będę wkładał nic mocniejszego (aby nie przeciążać GB) przy okazji zmienię tłok na

wzmocniony żółty CA (z poliwęglanu). Doczytałem się na forum w temacie repliki M4 g&p, że ten tłok i sprężyna będą w sam raz do mojej repliki.

Nie mam zamiaru szaleć z fps 400-420 to maksimum jakie chcę mieć (tyle Mi wystarczy aby replika była celna). Mam w ekipie 2 osoby które mają po 450 fps i dostanie z bliska jest naprawdę nie przyjemne (ostatnio jeden kolega stracił przez to zęba) ja odkąd bawię się w ASG latam w masce stalkera ale nie mam zamiaru komuś wybić zęba. Nie twierdzę, że z taką ilością się nie da wybić ale staram się zachować rozsądek.

 

Raczej to wszystko w temacie, jeżeli macie jakieś cenne rady czekam z niecierpliwością ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...