Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4/G36C/AK47 do 1500zł


Recommended Posts

Witam!

 

Jestem nowy w środowisku Airsoftu i potrzebuję jakiejś repliki. Dużo się naczytałem tematów na tym forum i parametrów broni ze sklepów internetowych. Z początku miałem zamiar kupić coś z II klasy - jako że dopiero zaczynam przygodę z ASG. Po dłuższym czytaniu tego forum coraz bardziej odchodziłem od myśli kupienia "taniej repliki" - ponieważ z tego co piszecie, w eksploatacji okazują się być droższe - częstsze naprawy, wcale nie tańszy tuning, niskiej jakości części. Wiem że w dużej mierze jest to wina przypadku bądź nieodpowiedniego obchodzenia się z AEG'iem, ale z życia wiem, że faktycznie - inżynierowie japońscy lepiej znają się na rzeczy niż chińscy co nie jest oczywiście żadną tajemnicą.

 

W końcu zdecydowałem się zakupić coś z I klasy. Potrzebuję kilku porad jednak, bo nie udało mi się zawężyć opcji do jednej, konkretnej repliki. Chciałbym się poradzić was Maniacy Airsoft'u :P. Z asortymentu jaki mi przypadł do gustu wybrałem 4 AEG'i. Doradźcie mi który wybrać. Jeśli macie jakieś równie ciekawe propozycje, to bardzo chętnie wysłucham ;).

 

Oto wybrane przeze mnie repliki:

G&G - GR16 R4 Carbine

Tokyo Marui G36C

KWA USA M4A1 RIS Gen2

G&G - RK47- Full Metal - Wood

 

Głównie chciałbym znać różnice pod względem awaryjności, kompatybilności z częściami innych firm (magazynki, lufy - jeśli są niestandardowe, zestawy tuningowe itd.), osiągów, wytrzymałości, oraz co na początek należałoby w nich zmienić po zakupie, żeby AEG dobrze się spisywał w terenie.

 

Proszę Was, abyście nie pisali nic w stylu: "kup tego bo on ma tylko 300 fpsów, oswoisz się ze sportem i wtedy się weź za tuning, żeby nikomu nie zrobić krzywdy". Mam kilkuletnie doświadczenie z Paintball'em i wiem co to znaczy oberwać z metra z kulki kalibru 17,5mm o wadze ~3,5g z prędkością około 300fpsów co daje nam około 15J.. Podejrzewam że strzał w ząbek nie ważne czy to 300, 350 czy 400 wybije go jak będzie chciał i tyle.

 

Osobiście moją sympatię zyskały repliki G&G, ponieważ dają mi duże osiągi na start, wzmocnione oraz tuningowe części, za które nie muszę płacić ;) - a i sam tuning jest tani (na specshopie upgrade do 430 fps - 285zł), ale nie wiem jak zachowuje się ta replika w porównaniu do KWA (z tego co czytałem też spore osiągi) czy TM (w porównaniu do dwóch pozostałych dość niskie osiągi.. ale nie wiem jak to się sprawdza w praktyce, a może i kultura pracy GB jest lepsza..). Z góry dzięki za wszelkie sugestie i rady! ;)

Edited by c0di
Link to post
Share on other sites

Co by nie patrzeć to kałach G&G i eMka KWA niedostępne :l

TM - jak TM, jak nie dotkniesz środka to będzie hulał do końca świata. Świetna kultura pracy.

Co do G&G to nie wiem co o tym myśleć. Ostatnia moja repliki prod. właśnie tej firmy mnie nie urzekła, może wadliwy egzemplarz.

Ja na Twoim miejscu brałbym TM'a w ciemno ( z tych co pokazałeś).

 

Edit. Do tego dolicz batkę i ładowarkę (ładowarkę najlepiej iMAX B6).

 

 

Pozdrawiam.

Edited by myszekmyszek
Link to post
Share on other sites

Do Tokyo Marui masz części jak cholera, nie bez powodu są standardy Marui. Wystarczy wymiana lufy i wszystko będzie pięknie :wink:

 

Edit.No i pamiętaj, że TM ma 270 fps ...

 

Apropo, ja mam TM'a, jestem trzecim właścicielem i po wymianie gumki i kabelków (poprzedni właściciel nie wiadomo skąd i nie wiadomo dokąd je wymienił i coś kombinował) wszystko śmiga :wink:

Edited by lubiemrowkojady
Link to post
Share on other sites

No tak.. Wiem że TM jest bardzo dobre, jeżeli chodzi o kulturę pracy GB, ale jednak ma dość krótką lufę, poza tym replika wydaje się bardzo ładna i przygotowana pod tuning (wewnętrzny jest drogi.. ok 620zł za porządny). Posiada dużo szyn montażowych, ale nie chcę kosiarki, która na polu będzie mi potrafiła zrobić koktajl. Zadowolę się jakimś kolimatorkiem i ewentualnie latarką - żadne lasery nie wchodzą w grę.. Nie martwię się wcale tym, że któraś z replik jest obecnie niedostępna - najwyżej kupię w innym sklepie, lub za granicą. A mówiąc o ograniczeniu do 1500zł mam na myśli samą replikę, bo i tak będę do niej dużo dokupywał - magi, bateria, ładowarka, rączkę, optyka. Jeśli chodzi akurat o gietkę, nie jestem do końca przekonany.. żadnej z replik póki co nie trzymałem w dłoniach, a akurat ta nie ma regulowanej kolby.

 

EDIT: A co z obudową? Z tego co wiem jest to Metal + ABS, a nie full-metal.. Nie chciałbym, aby po wydaniu na to 1,5tys replika rozpadła mi się w drzazgi po kilku strzałach.

Znalazłem jeszcze coś takiego, co również mi się podoba, dosyć ładny i dobrze prosperujący karabin od TM:

Tokyo Marui M4-A1 S-System

 

Co o tym sądzicie? Niestety też nic nie jest napisane o materiałach z jakich zrobiona jest replika..

Edited by c0di
Link to post
Share on other sites

Tak, ta ostatnia to jest właśnie ta sama, którą podałem. Mam tylko pytanie, ponieważ na redwolfie jest od razu możliwość ulepszenia repliki do 440FPS, ale co to znaczy dokładnie "zewnętrzna" bateria? Co ja z nią zrobię? Da radę to jakoś wmontować w kolbę czy coś? Bo zgaduję że 9,6V 3300mAh to mała nie będzie.. Poczekam jeszcze tylko, aż ktoś się wypowie dokładniej w sprawię replik G&G oraz KWA.

Link to post
Share on other sites

No też tak właśnie czytam, że należałoby TM oraz KWA porównywać raczej do G&P.. KWA zapowiada się obiecująco - zaoszczędziłbym na tuningu, łatwo się ją ponoć konserwuje, duże osiągi w stocku. Z ciekawości - TM opisujesz z własnego doświadczenia, ale miałes jakąś replikę z KWA USA, albo G&P? Bo każdy swoje chwali, nie znając często innego.. Gdybyś mi powiedział że TM jest lepsze od Cymy, to jasne że się z Tobą zgodzę, ale twierdzisz, że TM jest niezniszczalny, ale może na tle KWA/G&P wypada dość średnio przy swoich osiągach. Zwłaszcza jeśli chodzi o M4 - obie te konkurencyjne firmy specjalizują się głównie (jeśli nie wyłącznie) w eMkach.

Edited by c0di
Link to post
Share on other sites

Rozumiem, a powiedz mi jakie osiągi masz tą swoją MP5'tką? Chodzi mi o zasięg maksymalny, zasięg efektywny, ROF (na jakich kulkach?). Do tego chciałbym się dowiedzieć jakich baterii używasz w swoim AEGu. I oczywiście co w swojej replice zmieniałeś?

 

PS: prosiłbym abyś osiągów nie zawyżał ;). Tylko podał prawdziwe wartości :P

Edited by c0di
Link to post
Share on other sites

Maksymalny - ok. 45 m

Efektywny - ok. 33 m

 

Zasięg na 0,25 G&G

 

ROF'u nie mierzyłem, ale wydaje mi się, że strzela szybko (seria high grade robi swoje :happy:)

 

Używam przyjaranego Firefoxa 8,4V 2000 NiCd, którego jak najszybciej zamierzam wymienić, na LiPo czy też inną baterię. Nie wiem czy w dużej mierze zależy to od tego, że przypaliłem ostatnie ogniwo, ale reakcja na spust jest fatalna oraz starcza na godzinę strzelania (po pożyczeniu od kolegi baterii od JG strzela świetnie :happy:). Wymieniłem jedynie kabelki na modelarskie sylikonowe, bo poprzedni właściciel lekko je zerwał oraz dołożyłem mosfet. No i wymieniłem gumkę na systeme, bo stockowa zużyła się. Ty masz to za sobą, bo dostajesz nówkę. Niedługo zamierzam wymienić lufkę na systeme, bo także i tutaj jest średnio (6,12 to nie najlepiej w stocku) i to chyba tyle. I w między czasie dokupię kolimator.

Link to post
Share on other sites

w cale nie powiedziane, że kupuję nówkę, po prostu orientuję się co do modeli :P, To Twoje MP5A4 wygląda również ciekawie, ale jednak 33m to raczej nie do lasu, a CQB. Jeśli udałoby się coś kupić używanego, a taniej to jasne że bym się skusił ;) Myślę, że firmy G&P, KWA, TM nawet używane dadzą radę. Wszystko przede mną. Dlaczego używasz kulek 0,25, a nie lżejszych? Może by to wpłynęło na osiągi. Spróbuj 0,20 i daj mi tam kiedyś znać na PW jak poszło ;)

Edited by c0di
Link to post
Share on other sites

0,20 także posiadam, Guardera. Zasięg zwiększa się o te 6-7 m wiec nie jest źle. Uzywki jak najbardziej, tylko pytaj o każdy szczegół. Przejrzyj tematy sprzedającego ( jeśli jest na wmasg) bo możliwe ze miał problemy. Popros o wystawienie na Allegro, fotki GB i powinno być dobrze.

 

Używane KWA trudno znaleźć.

 

Ktoś nie dawno wystawił nowe mp5 (właściwie to był nie trafiony prezent, wiec mały przebieg pewnie ma. Do tego z kolimatorem.

 

Moje mp5 ma dobre 3 lata, wywalilem z niego ok.5000 kulek i trzyma się dzielnie, a odchylki to 2-3 fps (przy 270 fps)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...