Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Odświeżanie starej M'ki.


Recommended Posts

Witam. Po dzisiejszej strzelance naszło mnie na mały remont w mojej starej M4 z III gen. JG. Replika ma już ponad 2,5 roku, a po za skróceniem lufy, włożeniem precki i zmianą kolby na składaną, nic w niej nie robiłem... ba! Nawet GB nie otwierany :)

 

Do rzeczy... HU całkiem nie działa, gumka jest rozszarpana, a komora pęknięta. Od body odpadło kilka elementów, a kable są połatane izolką w kilku miejscach. Pytanie, co z tym zrobić? Replika służyła dotąd jako zapasowy rupieć w razie awarii głównej, ale ostatnio zaczynamy coś się kręcić coraz bliżej CQB i zamierzam właśnie tą M'kę do niego dostosować.

Oczywistym jest, że potrzebuję nowej komory HU, chciał bym tylko wiedzieć, czy przy "tych porządnych" też jest tak ciężko lufę z gumką wcisnąć/wyjąć? :icon_biggrin: Do tego, o ile dobrze kojarzę, to do mojego body nowa komora może nie pasować, ale z chęcią je też wymienię, tak więc jakie są dobre i kompatybilne z "najlepszymi" komorami HU?

 

Kolejna sprawa to GB. Niby działa, ale koszmarnie chałasuje i zastanawiam się, czy nie warto by w końcu do niego zajrzeć. Pytanie tylko, co w nim można by zrobić?

 

Ostatnia rzecz: kiedy wymieniałem kolbę 2 lata temu to, z powodu braku miejsca w nowej, wywaliłem bezpiecznik. Teraz tak sobie myślę... że on to raczej tam po coś był :happy: Nie chce mi się wkładać nowego, ale myślę nad mosfetem. Może on zastępować bezpiecznik?

 

Na koniec dodam, że na całą operację mam fundusze niby nieograniczone, ale nie chciał bym wydawać więcej niż to konieczne (np. jeśli tylko ktoś mi powie, że do metal body boyaskiego pasują wszystkie komory HU to kupię je, zamiast jakieś od KA czy G&P).

 

Z góry dzięki :)

 

@edit

zapomniałem dodać coś w kwestii GB: był to mój pierwszy AEG i nie miałem wtedy zielonego pojęcia jak się z nim obchodzić, tak więc był katowany niemiłosiernie - rozładowywanie aku po przez strzelanie na sucho na full auto było na porządku dziennym.

Edited by Terkov
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...