Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Replika nie chodzi a tyka


Recommended Posts

Po naładowaniu jest to samo silnik jakby był zablokowany czy coś jest taki dźwięk jak był normalnie po czym tyknięcie i nic się nie dzieje...tak jakby silnik oniemiał siły poruszyć tłoków

 

Wygląda mi to na połamane zęby w zębatkach lub tłok. Jednak obstawiam tłok, pierwszy stalowy (i jedyny stalowy) ząb.

Link to post
Share on other sites

i jeszcze się bateria ciepła robi

 

Jeżeli masz gwarancje to wyślij do sklepu. Jeśli nie to poproś kogoś kto się zna żeby zobaczył co poszło. Możesz jeszcze wyjąć silnik i włożyć ponownie (czasem pomaga) jeśli wiesz jak. Możliwe że to jest zacinka jak pisze Syriusz

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Replika sobie do mnie przyszła i postanowiłem że ją przestrzelam...po ok. 1 magazynku 300 kulek Przestała strzelać i silnik jakby tyka...Czy to wina baterii, czy czegoś innego? Strzelałem z kulek nowych, nie używanych

 

No to 30 czy 300 kulek? :zastanawia:

Link to post
Share on other sites

sorry 30 kulek, jedno zero za dużo

 

Dzwoniłem do taiwangun'a i powiedzieli żebym wysłał na gwarancji, no dobrze ale co muszę wymienić żeby to się nie powtórzyło? Tryby? Sprężynę? Baterię?

 

Jestem zniesmaczony, replika pierwszy dzień chciałem sobie ją przestrzelać a tu kupa....ech

Link to post
Share on other sites

sorry 30 kulek, jedno zero za dużo

 

Dzwoniłem do taiwangun'a i powiedzieli żebym wysłał na gwarancji, no dobrze ale co muszę wymienić żeby to się nie powtórzyło? Tryby? Sprężynę? Baterię?

 

Jestem zniesmaczony, replika pierwszy dzień chciałem sobie ją przestrzelać a tu kupa....ech

 

Jaka replika? Możliwe że jednorazowa zacinka.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli tłok jest w tylnym położeniu i silnik nie ma siły go przepchnąć, to chwyć tłok przez szmatkę i odciągając go dalej do tyłu naciśnij spust. W ten sposób powinieneś zwolnić tłok. Winna leży pewnie po stronie baterii, z racji tego że to chińskie g..., i już ją szlag zdążył trafić.

Edited by ruffin-89
Link to post
Share on other sites

No to już wiesz jak na tajwanie testują każdą replikę przed wysłaniem. Miałem to nie raz na początku w P&J. Jeśli zależy ci na gwarancji to musisz wysłać, jeśli nie to rozbierasz gearbox i składasz. Mi i kolego nie raz pomagała wymiana baterii na lepszą niż stockowa. Mówi się żeby to przepchnąć trzeba podłączyc mocniejszą batkę ale jak jet jakiś opór to głupota, trzeba po prostu rozebrać i złożyć jak wspomniałem.

Link to post
Share on other sites

Ech, no kurcze...czytałem gdzieś, ktoś miał podobny problem, wysłał i przeszło replice, po czym wróciło 2dni później...wymienił Batkę i nic więcej nie pisał w tym temacie więc chyba replice przeszło...no nic, niech się TG wypowiedzą na ten temat

Link to post
Share on other sites

BI-3381m, boyi czyli jak lepsza bateria mogła by rozwiązać problem? Ale to musiałbym chyba z baterią kupić od razu ładowarkę, nie?

 

 

Lepszą znaczy o większej pojemności lub z większym voltażem. Jak musisz kupować to kup LiPo 7,4. wydaje się że ma niższy voltaż (pozory) ale kręci identycznie jak NiMh 9,6v (ty masz prawdopodobnie NiMh 8,4v) i jest tańsza. Jedno to musisz przestrzegać warunków bezpieczeństwa żeby nie uszkodzić jej mechanicznie czyli nie dziurawić, nie zginać, nie łamać, nie doprowadzać do zwarć i używać ładowarki do niej przystosowanej, a i one są tańsze od NiMh. Niestety coś za coś: większa wydajność (w zinie też w przeciwieństwie do NiMh) ale i większa troska. Jak ładujesz to chowaj ja np do porcelanowej doniczki albo jakiegoś dzbana z grubego szkła i przechowuj tak samo. Poczytaj trochę u krakmana w dziale z bateriami. Będziesz wiedział więcej, Kup do tego jakiś miernik/wyświetlacz lcd za 15zl do pomiaru stanu baterii żebyś nie rozładowywał jej poniżej dopuszczalnego progu (3v na ogniwo).

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

masz tłok w tyle. nienałądowana bateria nie jest w stanie ruszyctego, naładowana świeża ruszy ale z oporem. Weź od kogos mocna baterie, podłącz i strzeli :) batka do wymiany na jakąś lepszą raczej :P stockowe baterie są dawane ot gratis aby były i kazdy zaleci zmianę na lepsza, to samo z ładowarką.

Link to post
Share on other sites

I wtedy problemy z (najprawdopodobniej) zacinającym się tłokiem powinny zniknąć?

 

czyli akumulator np, taki: http://taktyczny.com/asg,413,akumulator_li_po_7_4v_1000mah_defender_kwa.html ?

 

I jaka do tego ładowarka?

 

 

Osobiście z powodzeniem używam tej od 6 miesięcy http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_233_196&products_id=7298&name=LinkMan_-_Ladowarka_LiPo_-_2S-3S

 

w Zbrojowni teraz jest promocja , jeżeli kupisz baterie Bean power to zakup ładowarki jest w połowie ceny. http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=91_54&products_id=1764

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

A akumulator ten z linku by był dobry? Tak żeby nie było problemów z nim później i żebym mógł trochę też postrzelać na nim a nie co chwila łaodwać

 

 

Mam podobny tylko FireFoxa http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?cPath=91_126&products_id=938 Pojemnościowo są zdecydowanie większe od odpowiedników NiMh 9,6v o tej samej wartości mAh więc dłużej możesz strzelać. Znam to z praktyki. grubość 1 z ogniw to jakieś 5 mm wiec wciśniesz prawie wszędzie.

 

Zelży gdzie chcesz ją włożyć. W mojej M4 mam http://furious.e.pl/skleptuning/turnigy-lipo-2s-1800mah-20c-7-4v,p2157334.html schowaną w przednim chwycie. To jest pojemnościowy potwór. Ale każdą baterie trzeba kupować pod siebie i żeby pasowała do danej repliki.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Ja też bym właśnie potrzebował do chwytu przedniego...A jak dopasować baterię pod replikę?

Czy jak mi odblokują replikę na TG to w ramach gwarancji mógłbym się starać o jakąś zniżkę na batkę i ładowarkę?

I czy to by wróciło gdybym został przy stockowej baterii?

Link to post
Share on other sites

Ja też bym właśnie potrzebował do chwytu przedniego...A jak dopasować baterię pod replikę?

Czy jak mi odblokują replikę na TG to w ramach gwarancji mógłbym się starać o jakąś zniżkę na batkę i ładowarkę?

I czy to by wróciło gdybym został przy stockowej baterii?

 

Nie masz szans na zniżkę jeśli nie kupiłeś baterii razem z repliką. Te LiPo 1200 Mah na 100% wejdzie tam gdzie miałeś poprzednią baterię. A jeżeli nie jesteś pewien to po prostu zapytaj się w sklepie, tam ci doradzą.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...