Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Swap gratów King Arms do BI-3681


Recommended Posts

Witam Wszystkich forumowiczów!

Stałem się szczęśliwym posiadaczem m4a1 boy'a i mam kilka pytań dot. opcjonalnego upgrade'u:

-mam dostęp do gratów stockowych wyjętych z KA http://wb4.itrademarket.com/pdimage/76/1257976_ka-ag-09-m_2.jpg mianowicie do tłoka, zębatek gearboxa i lufy(lufę trzeba by skrócić i zrobić koronowanie) - czy jest sens wymienić mój stock na ten stock i czy będzie pasował?

- jak rozbebeszyć to m4 do cna? Udało mi się wyjąć wszystko tylko nie wiem jak wyjąć gearbox z lower body- trzyma go przełącznik selektora ognia.

-"uszczelniłem" tuleję/dyszę wuchodzącą z tłoka, tak z 3 warstwy taśmy silikonowej do rur- dysza wchodzi w mocowanie lufy luźno (na początku było wiecej warstw i blokowała się, przez co cała para szła w magazynek)- ok?

 

 

Maciek

 

PS.

Jestem tu nowy ale w pełni zafascynowany sportem:)

Link to post
Share on other sites

Hmm... o tym pinie nie pomyślałem.

Z gratów tak jak napisałem- lufa, zębatki i tłok- wymieniam zatem.

 

Jesteś kolego w stanie polecić jakiś zamiennik kolby/kolby z prowadnicą?

Ta oryginalna lata dość luźno(kolba).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jeżeli nie chcesz tracić kasy, to owiń lekko prowadnice taśmą izolacyjną, będzie trochę ciężej chodzić ale za to sztywno.

 

 

Myślałem o tym, lecz konstrukcja prowadnicy to wyklucza- jest tam przecież listwa z otworami które blokują kolbę w danej pozycji.

Jeszcze to wykminię, ale pewnie czeka mnie wymiana na stałą.Zobaczymy.

 

 

Maciek

Link to post
Share on other sites

Jest na to rada - naklej odcinek PowerTape wzdłuż prowadnicy od góry, bardzo dobrze dociśnij np. rączka drewnianej łyżki czy innym okrągłym przedmiotem (ale nie metalowym) i obetnij nadmiar równo w miejscu gdzie z prowadnicy "wyrasta" listwa blokującą. Jeśli kolba będzie teraz zbyt ciasno chodzić, lub wcale nie będzie miała na to ochoty - eksperymentuj z symetrycznym odcinaniem pasków taśmy od strony listwy do góry aż uzyskasz zadowalającą kulturę pracy. Uprzedzam jednak, za szybko nie bierz się za obcinanie, najpierw spróbuj kilka razy ruszyć kolba w celu dokładnego ułożenia się taśmy na prowadnicy.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie- obie opcje ciekawe, zobaczymy w weekend.

 

Kolejny quest- zamierzam usunąć muszkę.

Zakładam kolimator w miejsce rączki transportowej i ni jak mi się nie widzi muszka. Jeśli dobrze rozumuję muszka stanowi niestety opór dla podkładki trzymającej razem obie części frontgripu, - czy jeśli ją ( muszkę) zdejmę szlag trafi konstrukcję?

Najprostszym rozwiązaniem było by przekręcenie muszki wokół osi lufy o 180 stopni tak aby muszka była na spodzie lufy.

Druga opcja to uriezanie góry muszki- to opcja najmniej radosna.

Trzecia to zastąpienie muszki tuleją o średnicą lufy zewnętrznej i umocowanie tej tulejki śrubą.

Co radzicie?

 

PS.

Czy drut imitujący rurę gazową czemuś służy?

Stabilizacja?

 

Maciek

Link to post
Share on other sites

Dzięki Panowie- obie opcje ciekawe, zobaczymy w weekend.

 

Kolejny quest- zamierzam usunąć muszkę.

Zakładam kolimator w miejsce rączki transportowej i ni jak mi się nie widzi muszka. Jeśli dobrze rozumuję muszka stanowi niestety opór dla podkładki trzymającej razem obie części frontgripu, - czy jeśli ją ( muszkę) zdejmę szlag trafi konstrukcję?

Najprostszym rozwiązaniem było by przekręcenie muszki wokół osi lufy o 180 stopni tak aby muszka była na spodzie lufy.

Druga opcja to uriezanie góry muszki- to opcja najmniej radosna.

Trzecia to zastąpienie muszki tuleją o średnicą lufy zewnętrznej i umocowanie tej tulejki śrubą.

Co radzicie?

 

PS.

Czy drut imitujący rurę gazową czemuś służy?

Stabilizacja?

 

Maciek

 

Owszem, muszka stanowi blokadę no chyba że przedni chwyt masz RIS typu Free Float http://www.brotherprice.com/ebayphoto/LaRue%20Tactical%207%27%27%20RIS%20M4.jpg wtedy myszka jest zbędna ale w miejscu gdzie była myszka pozostaną ci 2 szpetne zagłębienia po mocowaniu pinów

 

Dwa opcjonalne rozwiązania to składana muszka typu spr http://www.hobby4men.com/media/catalog/product/1/small_image/200x200/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/1/5/15639_022_full_1_t4.jpeg lub niska szyna montażowa typu flat top http://airsoftgun.at/out/pictures/1/1x0_932783e0adcfc80554834fbc397d6fbd.jpg . I jedno i drugie kosztuje w granicach 25-45 zł . Obrócenie muszki nie wchodzi w grę.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...