Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Omega Blackhawk lub Crossdraw Condora


Recommended Posts

Nie znalazłem niczego na temat tych kamizelek. Interesuje mnie kamizelka UTG- podobna, możliwie najlepszej jakości. TAC 1 od Eagle Industries jest dosyć trudna do dostania i na pewno przekraczająca mój budżet. Czy przykładowa Omega Blackhawka za 360zł jest już porządną kamizelką, której nie powstydziłby się ,,prawdziwy" wojownik? A ta firma Condor to faktycznie dobra firma, czy takie cuś jak Strike Systems, co pod szyldem Action Sports Games produkuje swoje szpeje u chinoli?

Link to post
Share on other sites

Czy to nie jest czasem oryginalna kamizelka Blackawka???;

 

 

http://allegro.pl/kamizelka-blackhawk-od-omega-lewa-i1733132452.html

 

 

 

Jeśli to oryginał to chyba niezła okazja.

 

Czy to nie jest czasem oryginalna kamizelka Blackhawka???;

 

 

http://allegro.pl/kamizelka-blackhawk-od-omega-lewa-i1733132452.html

 

 

 

Jeśli to oryginał to chyba niezła okazja.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Witajcie. Odkopuję temat bo mam mały problem, a myślę, że nie ma potrzeby zaśmiecać forum nowym tematem o tej samej kamizelce. Użytkuję Omegę Blackhawka wraz z pasem Condora od jakiegoś czasu stricte ,,for airsoft use only" i chwalę sobie ten sprzęt głównie za jakość wykonania. Jednak powoli przygotowuję się do milsimów, marszy, reconów i tak dalej. Muszę skompletować oporządzenie mające mi ułatwić życie w terenie. Czytałem różne artykuły aż mi głowa spuchła, jednak nie dowiedziałem się zbyt wiele na temat mojej kamizelki. Widywałem w internecie kamizelki Omego-podobne rozbudowane bardzo ładnie, jednak po tych zdjęciach taki laik jak ja nic nie mógł sensownego wysnuć. Podstawowym problemem jest fakt że poza ładownicami, w których targam magi do kałasza nie używałem niczego co jest w i na kamizelce. Wstyd się przyznać ale nie wiem co do czego się może przydać. Bardzo bym prosił kolegów obeznanych w temacie sprzętu pod dłuższe wyprawy o pewne rady. Ile sprzętu maksymalnie może ta kamizelka przenosić żeby było w miarę wygodnie? Jaki camelbak i w jaki sposób go umieścić w kamizelce i czy to wygodne? Szerokie pasy na plecach do czego są i czy to przydatne rozwiązanie? Te metalowe kółka na ramionach do czego mogą się przydać? Macie jakiś patent na połączenie cargo z wszystkimi potrzebnymi bajerami z tą kamizelką? Biorąc pod uwagę wykorzystanie pasa TB-01 Condora jakie cargo dało by się złożyć (ALICE, czy może coś innego)? Czy w ogóle da się połączyć lekką kamizelkę z cargo z sensownym rozłożeniem na szybkorozłączne linie oporządzeniowe? Czy w ogóle jakikolwiek plecak patrolowy będzie współgrał z tym oporządzeniem (a jeśli tak to jaki?).

 

Jak już wspominałem głowa mi spuchła od masy sprzętu do wyboru i przeróżnych opinii na jego temat. Jeśli coś takiego było poruszane lub jest w internecie to prosiłbym o link. Dodam że z racji na niezbyt zasobną kieszeń i sentyment do sprzętu typu ,,old school black ops" czyli sprzętu najemników zanim powstało molle, chciałbym to jakoś ogarnąć przy wykorzystaniu starszego, sprawdzonego sprzętu być może z demobilu. Z góry dziękuję za pomoc. :wink:

Link to post
Share on other sites

Ogólnie z tym postem to chyba do "Konfiguracji oporządzenia".

To tak od środka. Te pasy z tyłu to mocowania Alice.

Nie wiem jak u ciebie z tym pasem (nie posiadam kamizelki) - czy wisi luźno na szlufkach czy jest zapięty "normalnie". Może udałoby się dopiąć do niego jakieś płaskie szelki, bo bez nich nie wyobrażam sobie, by pas przyjął jakieś cargo i było to wygodne.

Ewentualnie możesz odpiąć pas od szlufek, wywalić i zamiast tego, już nie łącząc z kamizelką, dodać jakiś dwurzędowy (2 "wiersze" PALSÓW) beltkit + szelki pod spód. Można też nie wywalać, po prostu wypiąć ze szlufek i dograć z jakimś comfortpadem +szelki. Przy obydwu rozwiązaniach masz już 2 niezależne linie.Choć nie wiem czy nie będzie do kolidowało z OMEGĄ.

Camelbak to chyba nie problem. Albo normalnie jak plecak, albo do plecaka, albo łącznikami do kabli gdzie się da.

Natomiast to ile i co w kamizelce możesz nosić, to już jedynie twoja sprawa. Jeżeli nie wiesz, czy czegoś potrzebujesz, to znaczy, że nie będziesz wiedział jak tego użyć. Resztę przeczytasz na tym forum.

Tyle mogę wysnuć po zdjęciach i relacjach znajomych z używania kamizelek UTG.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...