Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

WE M4A1 GBB ucieka gaz


Recommended Posts

Witam!

Mam problem z uciekającym gazem z repliki M4 produkcji WE.

Zaczęło się od nieszczelnych magazynków, ale tu uporałem się bez problemu. Uszczelnione magazynki sprawdziłem w misce z wodą i było ok.

Po napełnieniu magazynka gazem i włożeniu do repliki, gazu wystarcza na jeden strzał, przy drugim tłok zatrzymuje się w "nieustalonej" pozycji.

Gaz ucieka dopiero po oddaniu strzału - wkładam magazynek, czekam pół godziny, wyciągam i okazuje się, że gaz jest w magazynku.

 

W czym tkwi problem?

Nie znalazłem odpowiedzi w przyklejonym temacie o magazynkach...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam.

W piątek otrzymałem replikę M4A1 produkcji WE z systemem open bolt na Green Gas. W sobotę zabrałem ją na poligon by trochę postrzelać. Pierwsze dwa magazynki bez problemu, później jednak zaczęło się. Wtłaczam gaz do magazynka i starcza go na 3-4 strzały, a w tym ostatni to z resztek. Magazynek sprawdziłem pod wodą, nie ulatnia się gaz. W czym może tkwić problem?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

Otóż i ja dołączam się z podobnym pytaniem. Jak koledzy wyżej również mam M4 WE GBB tylko że co2. Problem polega na tym że z jednej kapsuły 12g oddam tylko 19-23 strzałów w temperaturze ok. 20-22st. C. To nie cały mag, to chyba nie jest norma? tym bardziej że przed tem było normalnie tj. ok 40-45strzałów z jednej kapsuły 12g. Cały czas mówimy o temperaturze ok 20-22st. C a magazynek również szczelny.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Witam,

Czasami winien jest zaworek w magazynku w który uderza zbijak układu spustowego , po uderzeniu iglica zaworka nie odbija i gaz ucieka. Miałem takie przypadki na począku eksploatacji. Trzeba zdemontować zaworek, sprawdzić jak chodzi iglica , czasami lekko przeszlifować żeby się nie zacinał.

W moim przypadku pomogło.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...