Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR VFC Tuning grzeje sie silnik


Recommended Posts

Witam

 

Mam SCAR-a H VFC Po tuningu sprężyna 130 , mofset AB , bateria GE Power 11.1V 1800mAh 16C MINI.

Mofset wprowadziłem po to aby nie zamęczyć silnika strzelam na singlu [ ale szybko ] . Sklep [ celowo nie wymieniam nazwy ] zasugerował ze silnik musi się dotrzeć [ karabin do nich wrócił według nich to sprawa złej wentylacji silnika ] . Ja powiem szczerze jestem zdziwiony po wystrzeleniu 50-100 kulek nie katując go specjalnie [ a nawet jeśli przecież jeżeli dochodzi do wymiany ognia to człowiek wali ile może i jak może ] kulek chwyt normalnie się nagrzewa - wiem ze jest taki temat na forum ale sklep odpowiedział mi ze dotyczy blokady tłoku a nie samego nagrzewania się .

Wiec zadaj pytanie forumowicza , któż mogli zetknąć z takim zjawiskiem nie tylko w scar-ze, co może być przyczyną takiego zjawiska ?

 

Szamot

Link to post
Share on other sites

A jaki masz tam silnik ?

Neodymowy torque ?

Neodymowy speedowy ?

Zwykla kopia TMA ?

Czy Zwykly speedowy (klony GP120 itp)?

 

Zwykly silnik moze miec problem z m130.

Speedowy tym bardziej.

Neodymowy spedowy potrafi bardzo sie grzac.

Najlepszy przy lipo 11.1 jest neodymowy torque.

 

Jakiego masz rofa na tej konfiguracji ?

Moze tarcie w srodku jest za duze (zle podladkowanie i ustawienie silnika) i m130 obciaza silnik jak m150 itp ?

Zebatki 18:1 czy np. jakiesz szybsze (13:1 obciazaja przy m130 jak m160).

Link to post
Share on other sites

Silnik jest stokowy , zębatek nie ruszałem w zakres tuningu weszło

 

Sprężyna 130

tłoka Modify Ultra;

instalacji układu MOSFET AB

gumka systemy czarna

konektory typu T-Shape

 

To wszytko .

 

podsumowując trzeba by było zainwestować w nowy silnik i zębatki żeby odciążyć silnik

 

Co do rofa to nie wiem jaki jest usłyszanemu tylko telefonicznie ze 450-460 fps-ów .

Niestety "serwis" sklepu nie uznaje wydawania takich informacji na papierze jako "fachowych" - ale to inny temat

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...