Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stuptuty


Guest Mati13k

Recommended Posts

Witam. Stoję aktualnie przed wyborem stuptutów, które będą używane w górach, w trochę trudniejszym terenie. Będą noszone na różnych spodniach, na początku z Batesami, później planuję Meindle. Chcę, żeby nie były w oczojebnych kolorach - mile wskazany Multicam, ale na khaki czy CB narzekać nie będę. Szczerze mówiąc konstrukcja takiego sprzętu wydaje się banalna, a wybór jest dosyć duży, więc sam nie wiem co wybierać. Najprościej wydaje się kupić te od MIWO P w Khaki. Jakieś za i przeciw? Może inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

Cena podobna do Miwo, które mogę mieć w khaki, dlatego wciąż czekam na więcej opinii. Ale dzięki za rady :)

 

Kapociak - mój plecak z Bergsona nie przeżył roku w szkole, więc tej firmie podziękuję we wszystkim. Poza tym pisałem, że chcę kolory nieoczojebne.

Link to post
Share on other sites

Witam! Kiedyś też miałem podobny dylemat co do zakupu stuptupów zarówno w góry jak i lasy i na strzelanki w mokre dni. Szukałem czytałem opinie na wielu forach i w końcu kupiłem te z bundeswery w kolorze oliwkowym. Powiem szczerze że wydanych 60zł nie żałuje. Całość wykonana z bardzo wytrzymałego materiału posiadającego według opisów membranę GT. Moje sztuki były z demobilu,aczkolwiek z armyworld dostałem je w bardzo dobrym stanie. Wiadomo rzepy po bokach są już trochę zużyte ale wciąż trzymają bardzo dobrze, oraz sznurki trochę zmechacone i "napęczniałe" od wilgoci i brudu. To jeśli chodzi o same wykonanie. Teraz może trochę o użytkowaniu. Używałem je jak pisałem na początku postu w różnych warunkach. Według mnie membrana działa i to widać po dłuższych marszach po porostu noga i łydka jest relatywnie sucha (wiadomo noga się poci ale w normalny tępię) w stuptupach pokroju allegro za 35zł zrobionych z ceraty noga i pół buta jest bardziej mokra pod niż nad stuptupem bo po prostu bardzo się poci. Wadą choć niewielką są sznurki zawiązywane pod butem, nie żeby się przecierały ale wciąż się rozwiązują, oczywiście skutkuje mocne zawiazanie na podwójna kokardkę (lub supeł) ale po napęcznieniu jest problem z szybkim rozwiązaniem :D. Kolejnym minusem z którym się spotkałem czytając opinie o nich jest zamek umieszczony z przodu jak dla mnie bez znaczenia klapa trzyma dobrze i nic nie przecieka. Mam nadzieje ze pomogłem. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś w związku z planowanym wyjazdem w Bieszczady potrzebowałem stuptutów. Zapytałem jednego z tutejszych mądrych ludzi co poleca. Sam miał Wolfskina ale powiedział że każde dobre byleby były zapinane z przodu. Potem jeszcze poczytałem na fotach turystycznych i poza zapinaniem z przodu doszedł wymóg linki kewlarowej pod stopą. Po co? Ano dlatego że pasek z hypalonu jak i linka stalowa są niemożliwe do wymiany w terenie bez użycia narzędzi. A linkę kewlarową można zastąpić kawałkiem paracordu bądź innej linki w chwilę.

 

Uzbrojony w tą wiedzę poszedłem do zaprzyjaźnionego turystycznego i po krótkiej dyskusji zaproponowano mi zamówienie Wisport Yeti. Spełniały wszystkie te założenia a do tego cena nie była tak wysoka jak innych firm. Z tego co się dowiedziałem to jedne z najlepszych i najczęściej wybieranych stuptutów. Do tego wisport szyje z multicamu i mi proponowano zamówienie w tym kolorze lub ichnim cyfrowym woodlandzie. Wybrałem ichnie nato green, niemniej możliwość innych kolorów jest spora.

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

Zaryzykowałem, zamówiłem z Cordury 1000D (akurat resztki takich mieli za 99zł, normalnie musiałbym płacić więcej), doszły i są okej. Wykonanie super, konstrukcja również, nie są za sztywne. Dziękuję wszystkim za pomoc, a ochraniacze polecam. :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

W rękach nie miałem, ale mocno nie przemyślane - taśma z regulatorem przechodząca pod butem będzie szybko łapać luzy. Zamek jest pewnie z boku albo z tyłu. No i ta CODURA 600 czyli pewnie jakiś tani poliester. Generalnie dopiszę się do polecających Wisportowe Yeti - szczególnie wersje z lżejszej Cordury (taka jak tu: http://www.equipped.pl/wisport-yeti-military-irr/)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...