Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15A4 SPR CA - nie podaje


Recommended Posts

Mam ze swoją repliką dość męczący problem. Jak jej się chce to podaje kulki bez problemu jak nie to co piąta. Używam reali i low. Problem pojawia się na wszystkich magazynkach, tak jakby miały za luźno w gnieździe. Mają minimalny luz przód - tył kiedy popycham magazynek do przodu to lepiej schodzi się z komora i podaje wszystkie kulki. Zastanawia mnie jak się pozbyć tego problemu. Aktualnie radze sobie trzymając replikę za magazynek zamiast za chwyt.... Przecież nie możliwe żeby się gniazdo magazynka rozjechało. Spróbowałem podkleić na tylnej ścianie gniazda die warstwy izolki ale ze średnim skutkiem :(

 

Mile widziane jakiekolwiek pomysły bo mam już tego dość. :bialaflaga: :sad:

Link to post
Share on other sites

Serwis był jakieś 4 miesiące temu a gwarancji dają na 3 :P Wymieniali sprężynę bo pekła i tłok bo ostro oberwał. Przy okazji mieli zajrzeć do komory bo coś z nią było nie tak, a że wysyłałem to nie zaglądałem do niej niech się inni meczą skoro za to biorą pieniądze. teraz żałuje bo z serwisu nie jestem zadowolony, a do komory nikt nie zajrzał... sam bym to lepiej zrobił, ale chciałem zaoszczędzić na przesyłkach części itp. A replikę kumpel podrzucił po drodze. Myślałem sobie wtedy, że chociaż raz zostanie zrobiona porządnie bo zajrzy do niej ktoś kto robi to na co dzień i bierze niezłe pieniądze. myliłem się.... :( Człowiek uczy się na błędach. Ale nie o tym temat, a ja się rozpisałem. Jakieś pomysły ? Czy możliwe aby tylnia ścianka gniazda wytarła się tak bardzo że ma taki luz ? Widać że farbę od ciągłej zmiany magów już dawno szlak trafił ale żeby aż tak ?

Edited by Morphys
Link to post
Share on other sites

Nie zrozumiałeś. Nieistotne czy stała czy składana kolba. Śruba do regulacji znajduje się wewnątrz prowadnicy na stock tuba. Sama śruba trzymająca kolbę wkręcana jest w prowadnicę sprężyny i dociąga GB. Rozbierz i zobaczysz o czym pisze.

Link to post
Share on other sites

No właśnie zrozumiałem i rozebrałem, po czym gdy nic nie znalazłem doszedłem do przekonania że to jednak chodziło ci o śrubę która łączy kolbę z GB. Stąd mój post na ten temat. Jednakże widząc twoje przekonanie postanowiłem rozebrać ja jeszcze raz. Mało tego, rozbebeszyłem ją do gołego body i naprawdę w żadnym, ale to żadnym miejscu nie ma niczego czym można by było podregulować pozycję GB. :(

 

Mimo wszystko dzięki wielkie za chęć pomocy.

 

Ciągle mnie to meczy, bo przód GB nie leży bezpośrednio na body, a unosi się jakieś 1-2mm(cięzko określić) w miejscu za którym zaraz są te dwa wystające cycki mające go blokować. Gdyby tam opadł to opuścił by się razem z komora i wtedy wcześniej odblokowywała by ona magazynek. Jednakże to tylko takie moje gdybanie.

Edited by Morphys
Link to post
Share on other sites

Ale o jaki gwint ci chodzi ? Na tą śrubkę? Nic kompletnie, pisałem trochę wcześniej. Ewentualnie powiedz mi czego dokładnie i gdzie mam szukać bo może się gdzieś mijamy.Wrzuciłem ci też zdjęcia tego jak wygląda przód GB. mam nadzieję że coś da się zobaczyć.

Edited by Morphys
Link to post
Share on other sites

Da się. Są dwie opcje. GB trzeba pchnąć do przodu. We wszystkich body CA jakie spotkałem, była wewnątrz stock tuba mosiężna śruba, raczej nakrętka, która pozycjonowało się GB w stosunku do komory. Pytam teraz o ten gwint, bo:

 

a) Jak nie ma to się bardzo zdziwię, ale nauczę czegoś nowego. Wtedy będziemy pchać GB za pomocą podkładek.

b) Jak jest gwint, to Ci po prostu tą śrubę ktoś usunął.

Link to post
Share on other sites

Nadal nie wiem gdzie szukać :P W tubie jest pusto na przestrzał tak jak mówiłem. Gwint jest dopiero w GB. Też się zastanawiałem czy jak dam z jedną podkładkę za GB to czy nie pchnę go do przodu tak że piny nie wejdą ( no i skąd ja wytrzasnę taką podkładkę żeby się tam o coś zaparła bo to co widać w tubie to już tylna ściana GB.

 

 

Ha. chyba w końcu załapałem. Tam powinna być taka tulejka, która się wkręca w prowadnice a gwint ma być na jej ściankach tak ? No to nie ma gwintu :) gładko do samego końca.

 

Muszę zniknąć na jakaś godzinę, półtorej.

Edited by Morphys
Link to post
Share on other sites

No to bardzo dziwne. Długo załapywałeś. Brawo! :F

 

Generalnie. Skombinuj sobie kawałek gumy. Na przykład takiej antystatycznej, co robi często za podkładki na biurko. Bierzesz wycinasz na wymiar kawałek, umieszczasz go za GB w body. Składasz w tej kolejności:

 

a) Pin stabilizujący koło spustu.

b) Pin tylni.

c) Rączka pistoletowa

d) Stock tube.

Link to post
Share on other sites

Po włożeniu dwóch podkładek zrobionych ze spodniej warstwy podkładki (jak to się dobrze składa :) ) pod myszkę złożyłem replikę i po dokładnym skręceniu nie zauważyłem zbytniej różnicy w położeniu GB, jednakże więcej tam bym nie upchnął bo drugą podkładkę i tak musiałem zcieniować. Zrobiłem test po ok 15 -20 kulek na każdym magu co daje ok 100 - 120 kulek, nie zauważyłem też doskwierającego mi od pewnego czasu problemu. Nie jest to jeszcze finał tej sprawy bo jak mówiłem różnie to bywało i raz szedł cały magazynek a raz co 10 kulka, także z ostatecznym werdyktem wstrzymam się do najbliższej strzelanki. Mimo wszystko jestem dobrej myśli i dziękuję za okazaną pomoc.

 

Przy okazji postanowiłem wystrzelać te kulki przez chrono., może nie wszystkie ale większość. Zaobserwowałem śmieszną rzecz, o którą też bym chciał zapytać. Skąd się bierze różnica rzędu 60 - 80 FPS w zalezności od..... nie nie od wagi kulki, od magazynka :P przy czym najlepiej wypadły oryginalne magi od CA :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...